Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Bałtowie i okolicy

Foto. Jakub Hałun / Wikipedia

Bałtów jest niewielką wsią znajdującą się w województwie świętokrzyskim. Liczba mieszkańców opiewa zaledwie na ponad siedemset osób. Choć miejscowość nie należy do największych, to jednak jest doskonałą destynacją turystyczną dla osób poszukujących lokalizacji odznaczającej się wyjątkowym spokojem i brakiem tłumów. To doskonałe miejsce na wypoczynek rodzin z dziećmi.

1. JurakPark

Wybierając się do Bałtowa z dziećmi zdecydowanie trzeba uwzględnić wizytę w bałtowskim JurakParku. To wspaniałe miejsce dla najmłodszych miłośników dinozaurów i nie tylko.

2. Szwajcaria Bałtowska

Zimą ulubionym miejscem turystów jest wspaniały ośrodek narciarski Szwajcaria Bałtowska. To wyjątkowe miejsce i doskonała okazja do tego, by w najmłodszych zaszczepić miłość do nowego sportu.

3. Park miniatur

Zdecydowanie warto udać się do wspaniałego parku miniatur „Polska w miniaturze”. To doskonale przemyślany projekt. Park został skonstruowany na kształt terytorium Polski. Spacerując, będziemy mogli podziwiać najważniejsze w Polsce miejsca z niecodziennej perspektywy.

4. Zwierzyniec Bałtowski

Miłośnicy zwierząt z całą pewnością powinni wybrać się do Zwierzyńca Bałtowskiego. To niezwykłe miejsce, w którym będzie można podziwiać zwierzęta z różnych stron świata.

5. Źródlana wyspa

Dosyć interesującą atrakcją, zwłaszcza w sezonie letnim jest wspaniały kompleks wodny kryjący się pod kuszącą nazwą „Źródlana wyspa”. To idealne miejsce na wypoczynek, w którym nie brakuje dostępu zarówno do wody, jak i piaszczystej plaży.

6. Prehistoryczne oceanarium

Dzieci zachwycą się możliwością spotkania z prehistorycznymi zwierzętami. „Prehistoryczne oceanarium” to miejsce, które zachwyca zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców. Dzięki nowoczesnej technologii możemy oglądać wspaniałe okazy z bliska.

7. Kraina Koni

Młodzi miłośnicy jazdy konnej powinni sprawdzić, co dzieje się w cudownej Krainie Koni. Ten fantastyczny ośrodek jazdy konnej to spełnienie marzeń niejednego dziecka.

8. Rollercoaster

Na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego można również udać się na ekscytującą przejażdżkę rollercoasterem.

9. Kolej krzesełkowa

Sporym zainteresowaniem cieszy się również kolej krzesełkowa. Dla rodzin z małymi dziećmi taka forma zwiedzania i podziwiania okolic może być dosyć wygodnym rozwiązaniem.

10. Lodowisko

W sezonie zimowym warto udać się na cudowne lodowisko. To wyjątkowa możliwość spędzenia wspólnego czasu przy akompaniamencie akrobatycznych wygibasów.