Polska

5 Najlepszych Restauracji Meksykańskich we Wrocławiu 2023 🌮

smażony ryż

Czasami chińskie restauracje nie oddają prawdziwych realiów tej wspaniałej kultury. Odwiedzający takie lokale oczekują jednak, że nie tylko jedzenie będzie wyśmienite, ale także tego, że wnętrze wprost przeniesie ich myślami do kraju kwitnącej wiśni. Przedstawiamy listę 5 najlepszych lokali z kuchnią chińską na terenie Wrocławia, które zasługują na gwiazdkę Michelin.

1. Restauracja Chiński Wiatr

fot. fb.com/restauracja.chinski.wiatr

Samo wejście do lokalu wygląda jak wyciągnięte rodem z chińskich filmów, co jest ogromnym plusem dla właścicieli, ponieważ przyciąga to ogromne ilości odwiedzających. Przed drzwiami zauważymy „bramę do chińskiego świata”, a to dopiero początek niesamowitej przygody. Wewnątrz jest już tylko lepiej. Czekają tutaj na nas piękne, drewniane stoły i krzesła, dzieła sztuki chińskiej oraz, co najważniejsze, przepyszne dania i ich bogaty wybór w menu. Takie rarytasy czekają na wszystkich gości przy ulicy Generała Romualda Traugutta 104.

2. Restauracja Złoty Smok

Zdjęcie ilustracyjne fot. Kirill Tonkikh | Unsplash

Stali klienci twierdzą, że jest to najlepsza knajpa z jedzeniem chińskim i wietnamskim na terenie całego Wrocławia. Z pewnością nie można tutaj narzekać, nie tylko wystrój jest adekwatny, ale także sposób podawania dań. Kelner każde danie przynosi podane na pięknej porcelanie, niektóre z nich umieszczone są na talerzach w kształcie żaby! Odwiedzający zjedzą tutaj syty posiłek, dania mięsne, podane oczywiście z ryżem i przepysznymi surówkami, typowymi dla kultury kuchni chińskiej. W menu znajdują się również propozycje kuchni polskiej, więc każdy zje tu coś specjalnego dla siebie. „Złoty Smok” swoje położenie znalazł przy ulicy Strzegomskiej 206.

3. Restauracja Hoa Sen

fot. fb.com/hoalanrestaurant

Ogromnym plusem tego miejsca jest jego przejrzystość. „Hoa Sen” jest lokalem utrzymanym w jasnych kolorach, co kojarzyć może się z miastami azjatyckimi. Na miejscu zjeść można fantastyczne chińskie dania, a specjałem w karcie menu są z pewnością tajwańskie zupki, które chwali każdy. Obsługa jest przyjazna, bardzo szybka, wprowadza ona rodzinną atmosferę w budynku. Klienci określają ten lokal jako „prawdziwego chińczyka”, co dla właścicieli knajpy z kuchnią chińską jest najlepszym komplementem. Miejsce to znajduje się przy ulicy Grabiszyńskiej 66E.

4. Restauracja Long Yen

Wspaniałe miejsce, gdzie goście najedzą się do syta, a nie zapłacą dużo. Menu jest bogate. Klienci znajdą w nim ryż smażony z kaczką, cielęcinę na ostro, krewetki pikantne, makaron smażony z krewetkami, czy rybę po tajsku, a także przystawki, takie jak sajgonki, pierogi po chińsku, czy nawet frytki. Miejsce to ma wystrój typowej knajpy chińskiej, co oczywiście jest dużym plusem. „Long Yen” mieści się przy ulicy Widnej 6.

5. Restauracja Dim Sum Garden

Niesamowita chińska knajpa, której bar robi ogromne wrażenie. Zjeść tutaj można naprawdę dobrze, a w menu znajdują się także opcje tradycyjnych, chińskich napoi, które warto skosztować. Obsługa jest szybka i profesjonalna, doskonale znająca zawartość karty menu i wszelkie produkty zawarte w daniach. Fantastyczny lokal „Dim Sum Garden” swoje położenie znalazł przy ulicy Podwale 83.