Ciekawostki

10 intrygujących atrakcji dla dzieci w Pacanowie

Pacanów to bajkowe miasto, które szczególnie przyciąga do siebie to najmłodsze grono turystów.

To miejsce, gdzie znajdą oni dla siebie masę atrakcji, które sprawią, że przez długi czas nie będą chciały opuścić tego właśnie miejsca.

Dlatego warto zapoznać się z tymi najlepszymi z nich, by zrozumieć, skąd bierze się takie uwielbienie tego właśnie miasta.

1. Rynek

To pierwsza z atrakcji i jednocześnie niezwykle urokliwa. Otóż owy rynek pełen jest wielu figurek postaci z różnorakich bajek, które zachwycają każdego, kto się tam pojawia. To dla najmłodszych prawdziwy raj.

2. Spacerowe alejki

Gdy najmłodsi zachwycają się figurami ulubionych bohaterów, to starsi uczestnicy takiej wycieczki mogą się odprężyć, spacerując po pięknych alejkach, które pełne są zieleni. To także miejsce wielu ławeczek, gdzie można spocząć wśród licznych drzew.

3. Trasy rowerowe

Młodzi fani rowerowych wycieczek również mogą spędzić tam aktywnie swój czas. Przejażdżka w otoczeniu pięknych widoków, jak i również figurek bajkowych bohaterów, robi na nich szczególne wrażenie.

4. Park Edukacyjny Akademia Bajki

To świetne miejsce zarówno do zabawy, jak i również do aktywnego spędzania czasu. Najmłodsi znajdą tu wiele atrakcji dla siebie, a skatepark i zwierzyniec, to tylko cząstka tego, co można tam znaleźć.

5. Figurka Koziołka Matołka

Obok wyżej wspomnianego ratusza znajduje się figurka chyba najsłynniejszego w naszym kraju koziołka, czyli Koziołka Matołka. To świetna opcja dla najmłodszych, gdyż mogą sobie zrobić zdjęcie z tym sławnym bajkowym bohaterem.

6. Europejskie Centrum Bajki

To zdecydowanie ta największa atrakcja, jaką można znaleźć na terenie Pacanowa. To cudowny kompleks, który ściąga tu dzieci praktycznie z całego kraju. Można mieć pewność, że żadne z obecnych w tym miejscu dzieci szybko nie będzie chciało go opuścić.

7. Animatorzy

To jedna z ciekawszych atrakcji na terenie powyższego Europejskiego Centrum Bajki. Wyspecjalizowani pracownicy zapewniają najmłodszym całą masę zabaw i warsztatów, które zapamiętają na bardzo długie lata.

8. Kozy

W powyższym centrum można również spotkać żywe kozy, co dla wielu dzieciaków jest nie lada atrakcją, gdyż pierwszy raz w życiu mają z owym zwierzęciem do czynienia.

9. Wioska Indiańska Manitu

To kolejna doskonała atrakcja dla tych najmłodszych. Masa wspaniałych atrakcji, indiańskich ozdób sprawiają, że spędzony tam czas jest wręcz magiczny.

10. Bajkowy Świat

To największa atrakcja Europejskiego Centrum Bajki. W ciągu 80 minut każdy z uczestników przenosi się do bajkowego świata pełnego licznych znanych bajek. O odpowiedni klimat dba obecny tam przewodnik, który sprawia, że owo miejsce staje się jeszcze bardziej magiczne.