10 atrakcji dla dzieci w Inowrocławiu i okolicach

Solanki

Inowrocław to miasto położone w województwie Kujawko-pomorskim. Jest to miasto słynące z największego uzdrowiska w Polsce. Inowrocław jest położony nad rzeką Noteć.

Słynie on z solankowych tężni oraz turystów odwiedzających to miejsce. To świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Historia Inowrocławia jest bardzo długa i bogata, dlatego też w samym mieście i jego okolicach, jest sporo atrakcji, które warto zwiedzić.

1. Tężnia solankowa w Inowrocławiu Jest to przepiękne miejsce, które zachęca do spacerów zarówno w dzień jak i wieczorami, szczególnie wtedy jest świetnie oświetlona. Na całej długości tężni znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać Park Solankowy.

2. Kościół im. Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu Jest to piękny bardzo dobrze zachowany kościół romański. Niesamowite oświetlenie i nastrój kościoła sprawia, że z pewnością możemy zdecydować się na ważną uroczystość jaką jest bez wątpienia ślub w tym pięknym miejscu. Jeśli podróżujesz po Polsce z całą rodziną, możesz bez wątpienia pokazać go swoim pociechom.

3. Pijalnia wód Inowrocław Jest to piękne miejsce, w którym za pobyt nie musisz nic płacić, a wręcz zyskujesz posmakowanie pysznej zdrowej wody. Na terenie pijalni znajduje się również palmiarnia oraz kawiarnia, gdzie można napić się kawy oraz herbaty. Jest to szczególnie interesujące miejsce dla rodzin z dziećmi.

4. Rynek w Inowrocławiu. Jeśli jesteś w pobliżu Inowrocławia koniecznie wybierz się na rynek główny. Jest to świetne miejsce by przejść się na spacer i zrelaksować patrząc na piękne pomniki. Na rynku w Inowrocławiu organizowane są różnego rodzaju eventy i festyny. Jeśli dobrze dobierzesz czas, w którym będziesz w Inowrocławiu z powodzeniem możesz trafić na jakąś imprezę organizowaną przez miasto.

5. Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Patrząc na muzeum z zewnątrz nie jest ono zachwycające, lecz gdy przejdziemy go wewnętrznej części możemy zachwycać się historią Inowrocławia. Na piętrze znajduje się sala poświęcona Janowi Kasprowiczowi oraz Stanisławowo Przybyszewskiemu. Sale w piwnicy ukazują przedmioty dotyczące kopalni soli. Jest to idealne miejsce by spędzić czas z bliskimi w kreatywny sposób.

6. Most kolejowy w Pakości. Mosty potrafią robić wrażenie swoją mocną i solidną konstrukcją oraz faktem, że dzięki myśli inżynieryjnej w powietrzu utrzymuje się taka masa stali i żelaza, która waży tak dużo, że często, aż trudno to sobie wyobrazić. Nie inaczej jest w przypadku mostu kolejowego w miejscowości Pakość pod Inowrocławiem. Ten most kolejowy, to przykład na to jak stal i żelazo, może utrzymywać się w powietrzu. Pod mostem jest niesamowite echo, które może być dla dzieci atrakcją równie interesującą, jak sam most.

7. Kryta pływalnia Wodny Park. Wszystkie dzieci jednomyślnie uwielbiają kąpiele w basenach, dlatego ta atrakcja z pewnością przypadnie do gustu wszystkim najmłodszym podróżnikom i poszukiwaczom przygód. Ten nowoczesny wodny park rozrywki, ma w swojej ofercie takie atrakcje, jak niecka rekreacyjna dla dzieci wraz ze zjeżdżalnią, tory do nauki pływania, kaskada, która zapewnia niezwykle relaksujący i odprężający hydromasaż, gejzer powietrzny, jacuzzi, oraz zjeżdżalnie, której długość to aż 82 metry. Jest to miejsce w którym dzieci będą miały okazję wytracić trochę swojej niekończącej się energii, ponieważ żeby zaliczyć wszystkie atrakcje tego parku wodnego, to potrzeba naprawdę sporo siły.

8. Teatr Letni. Jak sama nazwa wskazuje, jest to miejsce w którym latem odbywają się spektakle dla dzieci. Warto zabierać dzieci do miejsc takich jak to, ponieważ już od najmłodszych lat, uwrażliwiamy je na sztukę, a kiedy mają one ją poznawać, jak nie właśnie w tym momencie. Letnie spektakle są bardzo interesujące zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców, którzy mogą przez chwilę poczuć beztroski świat dziecięcych marzeń, czyli coś za czym tak naprawdę tęskni każdy dorosły.

9. Park Linowy Inowrocław ActiveXtreme. Parki linowe mają to do siebie, że świetnie testują wytrzymałość zarówno rodziców jak i dzieci. W przypadku rodziców, jest to wytrzymałość na stres związany z tym, że ich pociecha chodzi po linach. W przypadku dzieci, jest to po prostu świetna i wyczerpująca zabawa. Nie inaczej jest w inowrocławskim parku linowym, który zapewnia aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi.

10. Ogrody papieskie. Po szaleństwie i energicznej zabawie, warto zabrać pociechy gdzieś, gdzie trochę ochłoną i się uspokoją. Idealnym do tego miejscem, będą ogrody papieskie. Ten piękny i zielony miejski ogród, zachwyca swoją roślinnością i atmosferą błogiego relaksu, pośród fauny i flory. Dzieci z pewnością docenią także i to miejsce.

Czytaj dalej: Atrakcje w Inowrocławiu

4.1/5 - (liczba ocen: 8)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.