10 najważniejszych atrakcji dla dzieci w Inowrocławiu

źródło: Stanisław J. Radziński / Wikipedia

Inowrocław jest pięknym, uzdrowiskowym miastem położonym na Zachodnich Kujawach. Dzięki bogatym złożom soli kamiennej, często mówi się, że jest to miasto „na soli”. Do Inowrocławia przyjeżdżają nie tylko kuracjusze ale i całe rodziny z dziećmi aby pospacerować i pooddychać świeżym powietrzem nasyconym solą. Jak wiadomo dzieci się szybko nudzą ale miasto jak i jego okolice ma dla nich wiele atrakcji, które powinny zadowolić najmłodszych turystów.

1. Park solankowy

Jest to miejsce do spacerów i odpoczynku. Wrażenie na dzieciach na pewno zrobi fontanna i pomnik pawia stojący na kwiatowym dywanie. Jest tu bardzo dużo zieleni, pomniki, mostki i ławeczki. Na jednej z nich siedzi nawet generał Władysław Sikorski. W parku powstały też ścieżki rowerowe.

2. Tężnia solankowa

Niewątpliwie jest to największa atrakcja parku solankowego zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Jej oświetlenie zaciekawi na pewno każdego bo jest naprawdę wyjątkowe. W pobliżu tężni znajduje się plac zabaw dla dzieci. Tutaj nasze pociechy na pewno nie będą się nudzić. Mogą pograć w kręgle, minigolfa, w szachy a nieco starsze dzieci z pewnością wybiorą park linowy.

3. Pomnik teściowej

Wśród wielu pomników w Inowrocławiu, jeden z nich budzi największe zainteresowanie. Jest to Pomnik Teściowej. Dzieci natychmiast zauważają małego pieska, jakiego kobieta z pomnika trzyma na kolanach.

4. Pływalnia Wodny Park

Nowoczesny kompleks krytych basenów zapewni dzieciom rozrywkę na długie godziny. Wymyślne zjeżdżalnie, sztuczna rzeka, kaskady i gejzery to tylko część tego co tam na nie czeka. Dorośli z pewnością skorzystają z sauny czy z jacuzzi w czasie, kiedy ich pociechy pod okiem instruktora będą się uczyć pływać na specjalnych torach do tego przeznaczonych.

5. Pijalnia Wód – Palmiarnia

Jak na każde uzdrowisko przystało, również Inowrocław ma swoją pijalnię wód i to chyba najbardziej słonych w Polsce. Pijalnia wód jest jednocześnie palmiarnią. Miło jest usiąść pośród tropikalnych roślin i odpocząć po długim zwiedzaniu. Takie egzotyczne miejsce spodoba się na pewno małym turystom. W tym samym obiekcie mieści się restauracja, kawiarnia i izba przedstawiająca jak dawniej wyglądały kujawskie pokoje.

6. Stała Wystawa Solnictwa

To miejsce zainteresuje każdego bo jest wyjątkowe. Wszystkie ściany a nawet sufit w pomieszczeniu wyłożone są małymi grudkami soli a specjalne podświetlenie sprawia, że sala wygląda magicznie. Dzieci poznają tutaj historię soli, dowiedzą jak się ją wydobywa, oczyszcza i jak długą drogę musi przejść zanim trafi na sklepowe półki.

7. Warsztaty kujawskie

Co roku Inowrocław organizuje dla dzieci warsztaty wielkanocne, na których wypieka się piaskowe babki słodkie mazurki. Dzieci chętnie dekorują ciasta, jednocześnie słuchając ciekawych opowieści. Później przychodzi czas na degustację i wspólne śpiewy.

8. Inowrocławskie wiewiórki

Na pomysł umieszczenia figurek tych sympatycznych gryzoni w różnych częściach miasta wpadł prezydent Inowrocławia. Dzieci bardzo chętnie organizują zawody kto znajdzie ich więcej. Trzeba się bardzo uważnie rozglądać bo mogą być wszędzie, na parapetach, na murkach i na ławeczkach.

9. Ścianka wspinaczkowa

To pomysł dla trochę starszych dzieci, chociaż i te małe również dobrze sobie radzą. Znajduje się ona w Hali Widowiskowo- Sportowej. Jest dość wysoka, bo ma aż 13 metrów. Jej szerokość pozwala aby jednocześnie wspinało się kilkanaście osób. Oczywiście wspinanie odbywa się pod okiem instruktorów.

10. Plaża

W 2013 roku w części Inowrocławskiego parku otwarto piaszczystą plażę. Na turystów i kuracjuszy tych małych i dużych czekają wygodne leżaki i duży grill. Jest to bardzo dobre miejsce zarówno do odpoczynku jak i do wspólnych zabaw w piasku.

Czytaj dalej: Inowrocław atrakcje

3.4/5 - (liczba ocen: 12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.