Gdzie Dobrze Zjeść w Katowicach

lody w pucharku

Na wstępie kilka słów o mieście górników. Znanym również z portu lotniczego i katowickiego spodka. Miasto przemysłu, które nawet w herbie ma obraz maszyny przemysłowej. 

Lista najlepszych restauracji w Katowicach

1. Restauracja Susharnia Sushi Bar
2. Restauracja Tatiana
3. Restauracja Pierogi Świata
4. Restauracja Sakana Sushi Bar
5. Restauracja Żurownia
6. Restauracja Psychedelic.
7. Restauracja Kyoto Sushi
8. Restauracja Via Toscana Resturant Cafe
9. Restauracja Bistro Oficyna
10. Restauracja stolkow

Katowice, inna moda, inne menu

Katowice to miasto, które różni się modą, klimatem od innych miast. Jednak jest również dobrze rozwinięte, oferuje wiele możliwości pod kątem prowadzenia biznesu, edukacji, rozrywki. Oto czołówka 10 najlepszych restauracji.

Na pierwszym miejscu znajduje się Susharnia Sushi Bar. Jej zawijane przysmaki wyglądają ciekawie, kolorowo. Przypominają krojona roladę, jednak tu jest ona podana na słono. Podawana w nietypowych naczyniach. W kompozycji smakowej znajduje się łosoś wraz ryżem, delikatnie zwijany ogórek zielony. Nie zabraknie tez brzoskwini i innych owoców.

Zaraz za Susharnia Sushi Bar znajduje się restauracja o nazwie: Tatiana. Znajdziemy tutaj pierogi polskie, żurek z jajkiem i ciasta na deser. Dla par, rodzin, czy też na chrzciny, możliwość zarezerwowania miejsc. Bufet to ciekawe kolorowe drinki, mocne trunki po ciężkim dniu, możliwość skorzystania darmowego Wi-Fi. Jeśli nie mamy gotówki to jest możliwość zapłacenia kartą.

A więc złote i srebrne miejsca już zajęte poprzez restauracje Susharnia Sushi Bar oraz Tatiana. Na miejscu trzecim wśród 361 restauracji w lokalizacji Katowice są Pierogi Świata. Polskie pierogi są w wielu odsłonach, np. z sosem, na ciepło, posypane smażoną cebulką. Nie zabraknie też surówki z czerwonej i białej kapusty. Szklanka wody z cytryną zawierając jedynie 2 kalorie świetnie uzupełni posiłek.

Dla każdego, do wyboru różne kuchnie

Sakana Sushi Bar to elegancja podania potraw. W tym wszystko świeże, zadbane w każdym calu. Restauracja istnieje już w Katowicach kilkanaście lat. Rozpiętość cen znajduje się w przedziale od 2 złotych do 60 złotych. Potrawy o dekoracyjnym wyglądzie należy spożywać pałeczkami chińskimi.

Na piątym miejscu restauracja Żurownia. Kuchnia polska, a w menu kluski przepełnione mięsem, do tego surówka z czerwonej kapusty. Pyszne zupy polskie. Menu typowo podciągnięte pod rejon śląski, gdzie i gwara nieco odbiega od tradycyjnego Warszawskiego, czy też Dolnośląskiego języka.

Psychedelic, miejsce nietypowe, widać gołym okiem wkład w wygląd wnętrza. Dania z urozmaiconymi składnikami. Od owoców cytrusowych, egzotycznych, po orzechy, przystrojone bazylią.

Kyoto Sushi – kolejna oferta ze strony kuchni azjatyckiej. Jednak menu troszkę inne, nie zabrakło deserów. Wyjątkowe miejsce z niesamowitą atmosferą. Obsługa profesjonalna, na początku dostajemy pyszne drinki za darmo w zależności od preferencji – z alkoholem lub bez.

Via Toscana Resturant Cafe, krewetkowe inspiracje, przesączone włoską kuchnią. Bogaty wystrój wnętrza, przepełniony światłem, z pomysłem. Podobało mi się osobiście wielkie lśniące świeczniki.

BistrOficyna, kuchnia międzynarodowa od hamburgera, a skończywszy na Cordon Bleu z ziemniaczkami, całość uzupełniają słodkie ciasta.

Ostatnia restauracja to 8 Stolików. Prezentuje kuchnię Polską i europejską. Restauracja o bardzo ciekawym wystroju. Polecam roladę wołową oraz schabowego. Klimatyczne miejsce, z cudowną obsługą.

2/5 - (liczba ocen: 1)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.