Polska

Gdzie Dobrze Zjeść w Katowicach? Najlepsze Restauracje 2024 🥘

zielenina

Na wstępie kilka słów o mieście górników. Znanym również z portu lotniczego i katowickiego spodka. Miasto przemysłu, które nawet w herbie ma obraz maszyny przemysłowej. Wcześniej pisaliśmy o tym jakie są najlepsze kawiarnie w Katowicach i o dobrych miejscach z burgerami

Katowice to duże miasto, stolica Górnego Śląska. Warto w tym mieście mieszkać, warto je też zwiedzić. Podczas pobytu w Katowicach należy znaleźć dobre miejsca, w których można zjeść smacznie i naprawdę zdrowo. Wyjątkowe posiłki to doskonała rzecz, po nie chętnie sięgnie wiele osób. Warto jadać to, co pełnowartościowe. W Katowicach wiele jest restauracji, barów, pubów. W nich można zawsze zjeść bardzo smacznie i naprawdę bardzo zdrowo. Takie posiłki sprawdzają się zawsze i to naprawdę najważniejsze.

lody w pucharku

Smacznie i wyjątkowo można zjeść w Katowicach

fot. fb.com/cafebyfyj

Cafe Byfyj to świetna restauracja i kawiarnia. Ulokowana jest w Nikiszowcu. Tu można zjeść doskonałe żury, rolady z kluskami i modrą kapustą, włoską pizzę, a na deser tarty z owocami, bezy, pączki z bitą śmietaną, ciasto cytrynowe. Warto poznać to pyszne i klasyczne miejsce dla niejednej osoby. W tej samej dzielnicy znajduje się Śląska Prohibicja oferująca tatar wołowy z czosnkiem niedźwiedzim, żur z białą kiełbasą i lubczykiem, rosół, rolada wołowa z kiełbasą śląską, pierogi z pieczoną kaczką i wędzoną śmietaną. Na deser dobre są lody miętowe z fetą oraz sernik na herbacie z karmelowym whisky. Doskonałe dania są rekomendowane każdej osobie lubiącej jadać smacznie oraz zdrowo.

fot. fb.com/zurownia

Żurownia oferuje pyszne i nowoczesne dania: szarpana wołowina w tortilli na zakwasie żurowym, kiełbasa śląska zapiekana w cieście na zakwasie żurowym z cebulą, serem i boczkiem oraz kluski śląskie faszerowane szarpaną wołowiną z boczkiem oraz ogórkiem kiszonym.

Niekoniecznie śląskie

fot. fb.com/LittleHanoiAndMore

Little Hanoi to odmienne smaki. Wietnamska kuchnia to prawdziwy festiwal smaków oraz aromatów. Warto spróbować na przykład pierożków z ciasta ryżowego z krewetkami czy naleśnika z wołowiną. Atrakcji jest wiele, a smaki są niezapomniane.

fot. fb.com/amforarestauracja

Amfora promuje kuchnię Bliskiego Wschodu. Może to być cytrynowy mus z grochu,  rostbef wołowy z granatem, kwaśny bulgur z melasą czy długo pieczony udziec z baraniny, kaukaski borek z letnich warzyw ze śmietaną z nerkowców. Takie pyszności serwuje Amfora.

Taj to smaki z Tajlandii, czyli na przykład sałatka z kiełbaską, ryżem i pastą curry oraz chili i orzechami ziemnymi. Smakowite są też wiosenne naleśniki z warzywami, tofu z woka z sosem z czerwonego wina czy dania curry. Takie smaki zachwycają i są wyjątkowe.

Pizzeria Napoli przy ulicy Warszawskiej oferuje pyszne włoskie pizze, zupy z owocami morza, gnocchi, sałatki, świeże mule na białym winie. Takie smakołyki spokojnie można kupić i kosztować ich regularnie. Po takie dania sięga wiele osób, które chcą jadać smacznie oraz bardzo zdrowo. Po takie dania sięga wiele osób, które nie wyobrażają sobie bez nich codziennego funkcjonowania. Smak oraz aromat są wyjątkowe, a pizze są naprawdę włoskie. Prawdziwa Napoletana to wyjątkowy rarytas.

Na deser można zajrzeć do Kafej – tam jada się słodkie omlety i naleśniki, do tego pija się aromatyczne kawy i herbaty. W tym miejscu można zjeść deser smaczny i wyjątkowej klasy. Jakość jest gwarantowana, a każdy klient jest tam traktowany naprawdę po królewsku.

Czytaj dalej: Restauracje w Katowicach