Polska

10 interesujących atrakcji w Koninie

fot. pl:Wikipedysta:mr.jedi-FPW / Wikipedia

Konin to miasto niezwykle zabytkowe, które leży w województwie wielkopolskim. Jest to również miejsce wielu wspaniałych atrakcji, które sprawiają, że każda osoba, która była tam chociaż raz w życiu, wraca tam z największą przyjemnością.

Dlatego warto zapoznać się z tymi najlepszymi, które zachwycają tak turystów z całego świata i pomagają zrozumieć, skąd bierze się fenomen tego miejsca.

1. Słup Koniński

Wydawać by się mogło, że to zwykły słup, ale tak nie jest, gdyż jest to najstarszy drogowy znak w Europie środkowowschodniej. Szacuje się, że pochodzi on z roku 1150, co sprawia, że bezapelacyjnie warto go zobaczyć i uwiecznić swoim aparatem.

2. Ratusz

To kolejne miejsce warte odwiedzenia podczas wizyty w Koninie. Charakteryzuje się on tym, że ma on kształt trapezu, jak i również posiada wieżę zegarową. Budowla ta pochodzi z przełomu osiemnastego i dziewiętnastego wieku.

3. Kościół św. Bartłomieja

Pasjonaci budowli kościołowych koniecznie powinni zajrzeć właśnie w to miejsce. To piękna gotycka budowla, która sięga czternastego wieku. Tuż obok niej znajduje się zjawiskowa zabytkowa dzwonnica pochodząca z 1878 roku.

4. Synagoga

To miejsce, które także warto zaliczyć podczas swojego pobytu w Koninie. Każdy, kto chociaż raz był w tym miejscu, był pod ogromnym wrażeniem. Jest to budowla niezwykle stara, gdyż powstała w 1829 roku.

5. Planty nadwarciańskie

Każdy, kto marzy o chwili relaksu podczas spaceru, powinien wybrać właśnie to miejsce. To przepiękne aleje spacerowe, które znajdują się wzdłuż brzegu Warty. Spacer z takimi cudownymi widokami to czysta przyjemność.

6. Jezioro Zatorze

Jest to miejsce służące jako kąpielisko, ale nie tylko, gdyż bardzo często jest to miejsce, gdzie urządzane są różnorakie festyny, które przyciągają nie tylko rodziny mieszkające na miejscu, ale i również duże liczby turystów.

7. Zamek

Będąc w Koninie, bezapelacyjnie warto odwiedzić właśnie to miejsce. To piękna gotycka budowla znajdująca się nad Jeziorem Gosławskim. Obecnie znajduje się tu Muzeum Okręgowe, które również warto odwiedzić.

8. Park Makiet Mikroskala

To wspaniała atrakcja dla całych rodzin, ale szczególnie ci najmłodsi uczestnicy będą pod ogromnym wrażeniem. To wspaniały park rozrywki i edukacji, z którego przed długi czas nie będą chcieli wyjść.

9. Jezioro Turkusowe

Pasjonaci jezior powinni koniecznie wybrać się właśnie tutaj. To piękne jezioro o turkusowej barwie rozkocha w sobie każdego, kto po raz pierwszy na nie spojrzy.

10. Klasztor Reformatów

To kolejna pozycja na liście, warta zobaczenia podczas wizyty w Koninie. To budowla z 1773 roku, która robi niesamowite wrażenie, szczególnie gdy wejdzie się do jego wnętrza.