Polska

9 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Sanoku

fot. Silar / Wikipedia

Sanok umiejscowiony jest u podnóża Gór Słonnych, w dolinie Sanu i jest określany jako „Brama w Bieszczady”. Jest to miejsce dla miłośników historii, spokoju jak i aktywności. Natomiast dla dzieci atrakcjami będą takie miejsca jak:

1. Park Etnograficzny

Park Etnograficzny w Sanoku, który zajmuję obszar 38 ha powierzchni

2. Starówka i Rynek

Starówka i Rynek w Sanoku, które powstały w 1786 roku. Rynek ma kształt kwadratu o 100-metrowych bokach

3. Plenerowe Muzeum

Plenerowe Muzeum Wypału.

4. Ławeczka Wojaka Szwejka

Ławeczka Wojaka Szwejka upamiętniająca bohatera powieści Jaroslava Haška „Przygody dobrego wojaka Szwejka”. Według tradycji potarcie jego nosa przynosi szczęście

5. Rzeka San

Rzeka San, której nabrzeże jest idealne do odpoczynku i udziału w spływach kajakowych,

6. Kopiec Adama Mickiewicz

Kopiec Adama Mickiewicz na szczycie Góry Parkowej.

7. Punkt widokowy

Punkt widokowy w Parku Miejskim w Sanoku (dwupoziomowy taras widokowy).

8. Szlaki turystyczne

Liczne szlaki turystyczne w Sanoku.

9. Zagroda Żubrów

Zagroda Pokazowa Żubrów w Mucznem.

Sanok oferuje o wiele więcej niż tylko ww. atrakcje. Nie można zapomnieć o Muzeum Historycznym w Sanoku, czyli Zamku Królewski. Skansen w Sanoku to jedno z najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie i na jego terenie znajduje się ponad 120 obiektów z XVII-XX wieku.

Nie można pominąć w Sanoku pięknego Ratuszu Miejskiego, który jest obecnie siedzibą Urzędu Stanu Cywilnego. Dla miłośników historii atrakcją będzie Linia Mołotowa w Bieszczadach. Dla osób aktywnych warte zdobycia będą Orle Skałki. Z kolei Park Miejski będzie idealnym miejscem na chwilę odpoczynku i zadumy.

Warte obejrzenia będą też ruiny Kościoła i Klasztoru Karmelitów Bosych. Nie można również zapomnieć o kompleksie skoczni narciarskich w Zagórzu. Warte obejrzenie są także cerkwie, a dla aktywnych nęcąca będzie myśl o spływie pontonowym lub kajakowym.