Polska

10 Atrakcji Dla Dzieci w Bielsku–Białej w 2023 👶👦👧

centrum miasta Bielsko-Biała

Bielsko-Biała jest miastem położonym w województwie śląskim, na terenie Pogórza Śląskiego i Beskidów. W okolicy miasta znajduje się aż 17 szczytów, które stanowią urozmaicenie krajobrazu. Przez Bielsko przepływa rzeka Biała. Miasto, dzięki swojemu położeniu geograficznemu, ale również zabudowie składającej się z secesyjnych kamieniczek, wielu zabytków stało się atrakcją turystyczną nie tylko dla miłośników górskich wędrówek.

Wśród swoich atrakcji nie zapomniano również o najmłodszych turystach. Miasto zapewnia szereg rozrywek dla naszych milusińskich. Przedstawiamy najciekawsze atrakcje dla dzieci, jakie możemy zobaczyć w Bielsku-Białej.

1. Teatr Banialuka

Wszyscy zapewne słyszeli o jednym z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce i na świecie. Ze swoimi przedstawieniami Banialuka odwiedziła m. in. Japonię, Chile, Stany Zjednoczone. W swoim repertuarze teatr posiada niezliczona ilość przedstawień, ciągle zaskakuje rozmachem, fantazją i plastyką. W swoim repertuarze posiada widowiska zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Warto przenieść się z wszechobecnego świata wirtualnego do prawdziwej sztuki na żywo.

2. Studio Filmów Rysunkowych

Jest kolejnym miejscem, gdzie możemy poznać bohaterów z ekranu telewizora. Podczas zwiedzania tego niezwykłego miejsca dzieci poznają sposób tworzenia bajkowych postaci. Odkryją tajniki filmowania, a na koniec można usiąść w wygodnej Sali filmowej i wraz z rodzicami śledzić przygody Bolka i Lolka, Reksia czy Smoka Wawelskiego. W wytwórni nie zabrakło również rzeź naszych bohaterów, przywitanie się z każdym z nich i pamiątkowa fotografia jest dopełnieniem niesamowitych, filmowych przygód.

3. W Parku im. Juliusza Słowackiego

Obok starych drzew znajdziemy chwilę wytchnienia, a nasze dzieci mogą korzystać z dużego placu zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami i kompleksem boisk. Natomiast zimą funkcjonuje tu największe w mieście lodowisko

4. Bielskie Błonia

Położone są w południowej części miasta. Rozrywek tutaj dla całych rodzin nie zabraknie. Od ogromnego placu zabawa, poczynając poprzez skatepark, kilka boisk, mini golf i park linowy.. Na terenie usytuowano również miasteczko ruchu drogowego, gdzie maluchy poznają podstawy przepisów i podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

5. Kozia Góra

To popularne miejsce i łatwe dojście zachęcają rodziny do spaceru szlakiem zielonym. Na szczycie góry położonej 683 m n. p.m znajdziemy atrakcyjny plac zabawa dla dzieci z drewnianą warownią. Nie obejdzie się bez rodzinnego pikniku z pieczonymi na ognisku kiełbaskami.

6. Dębowiec

Dębowiec jest kolejnym szczytem w Bielsku-Białej do zdobycia. Jest on łatwo dostępny, czym zachęca do odwiedzenia rodziny nawet z najmłodszymi. Nagrodą za trudy wspinaczki jest wspaniały widok na miasto i otaczające je góry. Nieodzownym elementem jest plac zabawa z parkiem linowym oraz całoroczny tor saneczkowy. Zimą Dębowiec staje się centrum dla miłośników szaleństw na śniegu. Kanapowy wyciąg, wyciąg dla dzieci i trasa do nauki jazdy na nartach oraz sztucznie naśnieżany i oświetlony stok czyni to miejsce wyjątkowo atrakcyjnym.

7. Park „W Dechę”

Jest to pierwszy w Polsce park dla dzieci wybudowany z naturalnych materiałów w stylu skandynawskim. W bogatej ofercie parku znajdziemy tory wodne z przepustami, zapadniami, kołowrotkami i śluzami. Zabawa w puszczanie statków staje się przygodą, w której jest się kapitanem swojego statku. Tajemniczy krokodyl, w którego paszczę trzeba wejść, aby pokonać ścieżkę labiryntów. Krykiet, karuzela łańcuchowa, mini park linowy to tylko jedne z wielu atrakcji, jakie czekają na naszych milusińskich w parku.

8. Szyndzielnia

Na szczycie możemy podziwiać alpinarium – ogród, w którym znajdziemy rośliny z Beskidów, ale również regionu Alp Wschodnich. Możemy zatrzymać się w schronisku turystycznym, najstarszym obiektem tego typu w Beskidzie Śląskim. Atrakcją jest również wieża widokowa o wysokości 18 metrów. Z jej szczytu przy odpowiednich warunkach oprócz panoramy na miasto widać Tatry.

9 Muzeum motoryzacji

Przeznaczone jest nie tylko dla fanów czterech kółek, śmiało możemy się tutaj wybrać z całą rodziną. W tym przypadku nie ma podziału na wiek i płeć, muzeum powstało na terenie byłej przetwórni owoców. Obecnie w muzeum znajduje się kilkanaście eksponatów samochodów i motocykli. Wśród perełek znajdziemy jedyny egzemplarz BMW z lat trzydziestych. Ciekawostką jest przedwojenny rower Opla z zachowanymi wszystkimi oryginalnymi częściami. Eksponaty zachwycają i pozwalają przenieść się w czasie nie tylko dzieciom.

10. Stara Fabryka

To kolejne miejsce, które funduje nam podróż w czasie. Podzielone jest na poszczególne sekcje, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, znajdziemy zbiry artystyczne, historyczne, etnograficzne, archeologiczne, starodruki i serce naszego muzeum, czyli zbiory starej fabryki. Bielsko-Biała była związana z przemysłem włókienniczym, znajdziemy różnego rodzaju maszyny i urządzenia wykorzystywane w przędzalnictwie i tkactwie. Muzeum poszerzyło swoje eksponaty przedmioty z innych dziedzin techniki. Znajdziemy przedmioty codziennego użytku jak żelazka do prasowania, gramofony, telewizory, magnetofony, a także sprzęt sportowy.