Polska

Top 10 – Sopot atrakcje w wakacje

molo w Sopocie

Wakacje to czas, w którym najchętniej bierzemy urlopy, i zaczynamy nowe turystyczne przygody. Jednym z miast do których warto udać się w wakacje zdecydowanie jest Sopot.

1. Molo w Sopocie to miejsce chętnie odwiedzające przez spacerowiczów. Po pierwsze jest to najdłuższe molo w Europie, posiada ponad pięćset jedenaście metrów. Oprócz niezwykłych widoków, cenne dla nas będzie wyczuwalne stężenie jodu, które jest bardzo zdrowe dla naszego organizmu.

2. Grand Hotel to hotel który został otwarty w 1927. Kosztował bardkz dużo pieniędzy. Jest to miejsce utrzymujące bardzo wysokie standardy. Jest to obiekt luksusowy, spełniający oczekiwania gości. Na jego terenie znajduje się prywatna plaża, spa, siłownia i tym podobne.

3. Kompleks Zakładu Balneologicznego i Łazienek Południowych to zielone okolice na których znajdują się budynku. Świetne miejsce na spacery.  Sam zakład służy dziś głównie za latarnie morską. Z jej szczytu podziwiać można nadmorski krajobraz. Budynek Łazienek pochodzi natomiast z 1907 roku. W jego środku znajduje się hotel w stylu chińskim, natomiast zewnętrzna bryłą budynku nawiązuje do klimatu skandynawskiego.

4. Państwowa Galeria Sztuki to budynek zajmujący trzecie miejsce w rankingu wystaw sztuki współczesnej. Wystawy stale się zmieniają. Idealne miejsce nie tylko dla wielbicieli sztuki.

5. Pijalnia Wód Solankowych, to miejsce, w którym napić możemy się kawy, skosztować pyszne ciasta, podziwiając przy okazji najlepszy widok w całym Sopocie. Zamiast kawy zdrowotnie napić się można odrobiny wody ze Zdroju Św. Wojciecha.

6. Muzeum Sopotu, to miejsce znajdujące się przy ulicy Poniatowskiego. Muzeum pomaga zrozumieć odwiedzającym jaką renomą cieszył się Sopot w dwudziestym wieku. Jest ono ulokowane w zabytkowej willi należącej niegdyś do kupca i przedsiębiorcy. Willa znajduje się nad samym morzem i znana jest z ciekawej konstrukcji. Od plaży do muzeum jest zaledwie kilka kroków.

7. Monciak, czyli bulwar im. Bohaterów Monte Cassino, jest najlepiej rozpoznawalną ulicą w całym Trójmieście. Znajdują się tam między innymi puby, bary, restauracje. Udają się z tam zazwyczaj chętni zabaw, i z pewnością nie da się tam nudzić. Krzywy Domek jest  charakterystycznym budynkiem znajdującym się przy ,,Monciaku”.

8. Dworek Sierakowskich jest najstarszym budynkiem w całym Sopocie, który wzniesiony został w osiemnastym wieku. Aktualnie dworek pełni funkcję siedziby Towarzystwa Przyjaciół Sopotu. Oznacza to, że regularnie odbywają się tam prelekcje i koncerty. Na jego tyłach znajduje się klimatyczny ogródek kawiarni Młody Byron z piaskiem, leżakami i placem zabaw.

9. Sopockie Grodzisko jest jedną z najnowszych atrakcji Sopotu. Jest to kompleks archeologiczny wybudowany na prawdziwym słowiańskim Grodzisku pochodzącym w połowy dziewiątego wieku. Można tam obejrzeć rekonstrukcje miejsca, oraz wystawy. W tym miejscu najwięcej się dzieje przy okazji wydarzeń i festynów.

10. Opera Leśna w Sopocie to miejsce przeznaczone głównie dla miłośników festiwali.
Położona jest ona na zachód od stacji PKP. Jej historia sięga aż 1909 roku. Zmierzając do Opery Leśnej, przechodzi się obok nadmorskiego Morskiego Oka. Jest to dobre miejsce na pikniki.