Polska

Czy to najpiękniejsze miejsca w Polsce?

morskie oko

W Polsce jest wiele ciekawych i pięknych miejsc do odwiedzenia. Każda pora roku ma coś szczególnego do zaoferowania turystom. Często prawdziwe skarby znajdziemy niedaleko nas, bez konieczności dalekiej podróży. Serwis ShopAlike.pl przygotował specjalne zestawienie najczęściej udostępnianych na Instagramie miejsc w Polsce. Przeanalizowali oni listę atrakcji turystycznych w naszym kraju, z serwisu Lonely Planet. Sprawdzili, które z miejsc miało największą liczbę postów na podstawie hasztagów i stworzyli zestawienia.

Krakowski Wawel numerem jeden

Zwycięzcą został Zamek Królewski na Wawelu, który zgromadził 208 tysięcy postów. Na drugim miejscu z liczbą 166 tysięcy postów było Morskie Oko. Trzecie miejsce należy do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie z liczbą 151 tysięcy postów. W Top 20 najczęściej oznaczane zostały obiekty z województw małopolskiego i mazowieckiego. Wśród nich znajduje się Stadion Narodowy, Sukiennice, Łazienki Królewskie, Rynek Główny, czy Warsaw Spire.

Z pozostałych regionów znalazło się sześć ciekawych miejsc: Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi z 28 tysiącami postów, Jasna Góra z 22 tysiącami, Zamek w Malborku z 16 tysiącami, Karkonoski Park Narodowy z 15 tysiącami, Białowieski Park Narodowy z 11 tysiącami i Zamek w Mosznie z 9 tysiącami oznaczeniami hashtagów.

Polskie muzea

Interesująco prezentuje się zestawienie Instagramowych polskich muzeów. Najczęściej oznaczane muzea to Muzeum Żydów Polskich POLIN z 7839 postami, Muzeum Powstania Warszawskiego z wynikiem 6489 i Muzeum Śląskie które oznaczyło 5639 osób. W najlepszej 10 zmieściły się rownież Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Warszawy i Muzeum Neonów, a także Żelazowa Wola, Muzeum UJ Collegium Maius oraz Gdański Dwór Artusa.

Zamki

Wyjątkowo fotogeniczną kategorią, są zamki. Jest ich w Polsce całkiem sporo. Poza Wawelem, Malborkiem i barokowym zamku w Mosznie, oznaczany często był gotycki zamek w Gniewie z 1680 postami, czy renesansowy zamek w Krasiczynie z wynikiem 1089.

Przyroda

Na pierwszym miejscu znalazło się Morskie Oko. W najlepszej 10 są również Parki Narodowe: m.in. Karkonoski z 15567 postami, Białowieski z 11 tysiącami, Kampinoski 10 tysiącami, Biebrzański z 5 tysiącami, a także Ruchome Wydmy z 3745 tysiącami.

Dla rodziny

W kategorii atrakcji dla całej rodziny, zwycięzcą został warszawski Stadion Narodowy z 70 tysiącami postów. Na kolejnych miejscach znalazły się: łódzkie Centrum Nauki i Techniki EC1 z wynikiem 28665, Kopalnia Soli w Wieliczce z 19 tysiącami, Zamek w Malborku z 16 tysiącami, Jama Smoka Wawelskiego z 10 tysiącami, czy krasnale wrocławskie z 5 tysiącami postów.

Więcej dowiesz się na stronie Shopalike.pl