Polska

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Opolu – Co warto zobaczyć

rzeźba

Każde dziecko wyczekuje z utęsknieniem wakacji i zastanawia się jak będzie wykorzystywać wolny czas. Jednak w rezultacie, zamiast spędzać go aktywnie szybko się nudzi i spędza cały dzień z telefonem w ręku i słuchawkami w uszach. To w obowiązku rodziców jest zapewnienie rozrywek, które zapewnią mu frajdę, jak i będą go rozwijać zarówno intelektualnie jak i fizycznie. Szeroki wybór atrakcji w Opolu sprawia, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Warto wybrać się tam zarówno na weekend jak i na dłuższy urlop. Pomimo, że najczęściej ta miejscowość kojarzy się z festiwalem piosenki, tak naprawdę oferuje szeroki wybór bardzo ciekawych rozrywek dla małych i większych dzieci, a także nastolatków. Na początku warto wybrać się do zoo. Znajduje się tam wiele egzotycznych zwierząt, które pochodzą z każdego kontynentu. Dziecko na własne oczy może zobaczyć zarówno lwy, tygrysy czy słonie, a dzięki tablicom umieszczonym przy boksach, dowiedzieć się o ich życiu i żywieniu jak najwięcej. Dobrze jest przyjść w czasie karmienia. Można zobaczyć jak pracownicy karmią tygrysy, lwy czy małpy, co stanowi nie lada atrakcję.

Starszym dzieciom i nastolatkom polecana jest wizyta na Wzgórzu Uniwersyteckim w Opolu. Znajdują się tam doskonałe rzeźby pt. Cztery Pory Roku, gdzie każda z nich przedstawia kobietę, która symbolizuje określoną porę roku. Znajdują się tam również figury osób, które są zasłużone dla kultury czy muzyki. To Czesław Niemen, Agnieszka Osiecka czy Jerzy Grotowski. Można zrobić tam sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dobrym pomysłem będzie również odwiedzenie Wieży Piastowskiej w Opolu. To istny symbol tego miasta i najstarsza budowla, która znajduje się w Polsce. W środku zorganizowana jest bardzo ciekawa wystawa. Aby dojść na taras widokowy trzeba pokonać liczne drewniane schody. Z tarasu można podziwiać piękne widoki i panoramę całego miasta.

Doskonała rozrywka niezależnie od wieku

Atrakcją dla dzieci jest z pewnością rejs statkiem po Odrze. To doskonały relaks i wypoczynek po całym dniu zwiedzania. Można tam również napić się orzeźwiającego soku, wsłuchując się w opowieści kapitana. Dzieci mogą także zwiedzić pod okiem rodziców zarówno pokład, jak i zobaczyć rufę jak i dziób. Ta niezapomniana atrakcja z pewnością wywoła uśmiech na ich twarzach. Będąc w Opolu nie można również nie odwiedzić naleśnikarni, gdzie skosztuje się naleśników w różnych smakach i z różnymi dodatkami. To zarówno naleśniki z czekoladą, bitą śmietaną i owocami, jak i w wersji na słono z piersią kurczaka i sałatką, czy też naleśniki w wersji gyros.