Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Czarnej Górze

Czarna Góra na pierwszym planie. Widok od strony zachodniej ze wzniesienia Wysoki Kamień | Fot. Jacek Halicki / Wikipedia

Czarna Góra to niezwykle urokliwe miejsce zarówno porą letnią, jak i również zimową. To magiczne widoki, które rozkochują w sobie każdego turystę, który decyduje się to miejsce odwiedzić. Ale to również multum atrakcji dla najmłodszych, którzy zdecydowanie znajdą tam wiele dla siebie. Dlatego bezsprzecznie warto zapoznać się z tymi najlepszymi, które w pełni podkreślają, skąd bierze się tak duży fenomen tego miejsca.

1. Park linowy

To pierwsza i zarazem bardzo często oblegana przez najmłodszych atrakcja, jaką warto mieć na uwadze. To zarówno doskonała zabawa, ale jak i również możliwość sprawdzenia się na wielu trudnych trasach, które pełne są niespodziewanych przeszkód.

2. Mini Golf

To świetna rozrywka dla każdego młodego miłośnika tego sportu. To wspaniała zabawa, która daje najmłodszym wiele frajdy, ale to także świetne lekcje, które mogą im się przydać, jeśli w przyszłości będą chcieli zająć się golfem na poważnie.

3. Ogród Bajek

To atrakcja znajdująca się w okolicy Czarnej Góry, ale zdecydowanie warta polecenia wszystkim milusińskim. Jest to ogród pełen ulubionych postaci z ich ukochanych bajek, które zachwycą tam każdego.

4. Wioska igloo

To atrakcja zdecydowanie zimowa, ale jednocześnie znakomita. Piękna zimowa wioska igloo przyciąga do siebie wszystkie dzieci, które są pod ogromnym wrażeniem tego niesamowitego miejsca i bardzo często trzeba je wyciągać stamtąd siłą.

5. Trasy narciarskie

To kolejna z atrakcji obowiązkowych porą zimową. Najmłodsi mają możliwość stawiania pierwszych kroków w jeździe na nartach, jak i również podwyższania wcześniej nabytych umiejętności. Wiele godzin świetnej zabawy murowane.

6. Wieża widokowa

To atrakcja dla całej rodziny. Jest to miejsce, w które warto zabrać swoje pociechy, gdyż widoki, jakich tu doświadczą, zostaną w ich głowach niewątpliwie na długie lata.

7. Trasy rowerowe

Młodzi pasjonaci kolarstwa również mogą liczyć na świetnie spędzony czas, gdyż tutejsze trasy rowerowe pełne są pięknych widoków, ale również różnorakich utrudnień, co sprawia, że taka przejażdżka stanie się niewątpliwą atrakcją.

8. Kopalnia Uranu

To kolejna atrakcja, która zrobi ogromne wrażenie na tych najmłodszych. Będą one mogły podziwiać tam liczne minerały, które piękne oświetlone robią magiczne wrażenie. To także miejsce wielu ciekawych historii, których na pewno będą słuchać z zapartym tchem.

9. Zjazd na sankach

Porą zimową to pozycja obowiązkowa. Praktycznie każde dziecko uwielbia zjeżdżanie z góry pełnej śniegu. Tutaj mają taką możliwość na świetnie przygotowanym do tego stoku, który dodatkowo otoczony jest wspaniałymi widokami.

10. Zjeżdżalnia Grawitacyjna

Atrakcja warta uwagi. Znakomita zabawa dla najmłodszych doprawiona do tego nutką adrenaliny sprawia, że będzie ona przez nich na pewno niezapomniana.