Polska

Zapraszamy na wakacyjne smaki Włoch w restauracji w centrum Torunia Stare Metropolis

Kto wybiera się na wakacje do Torunia, ma szanse zwiedzić wyjątkowo uroczą starówkę pełną architektonicznych perełek. Klimat dawnych czasów, szczypta romantyzmu plus wyśmienite jedzenie to wyjątkowy tercet, który zadziwia Gości za każdym razem, gdy się znajdą w tym niezwykłym miejscu.

Smaki Italii dla Ciebie…

Jedną z toruńskich restauracji jest uroczy lokal „Stary Metropolis”, w którym klimat włoski i polski przeplatają się każdego dnia różnymi smakami i aromatami. Zależnie od upodobań można wybrać kuchnię polską lub włoską i rozsmakować się w niej na dobre, tak, że istnieje ryzyko słodkiego zapomnienia na długo. Nie może być inaczej, gdy kubki smakowe Gości są kusząco drażnione subtelnym smakiem potraw, przygotowywanych na bazie tradycyjnej włoskiej receptury i oryginalnych składników, importowanych prosto z Włoch. Wszystkie dostępne w restauracji dania można zobaczyć na stronie restauracji „staremetropolis.pl” .

Pizza prosto z bukowego pieca

Skąd indziej, jak nie z pieca opalanego drewnem bukowym smakuje najlepiej włoska pizza? W „Starym Metropolis” takie rarytasy są codziennością. Pachnąca, oryginalna, rozpływająca się w ustach – (nie)zwykła Margherita, czy inna, skomponowana na bazie kilku składników, przyrządzona z pasją i starannością, nie da o sobie zapomnieć. To sztandarowe danie restauracji może być także podane trochę inaczej. Pizza Ripiena to faszerowany przysmak z różnym nadzieniem do wyboru. Po wyjęciu z pieca prezentuje się oryginalnie, pachnie cudownie, a jeszcze lepiej smakuje. Już od pierwszego kęsa można się w niej rozkochać.

Włoskie pasty – zapiekane i nie tylko

W opalanym drewnem piecu zapiekane są także makarony ze smakowitym sosami, np. Rigatoni z kurczakiem i sosem kurkowym czy łososiem i szpinakiem. Każdy z nich pokrywa delikatna pierzynka mozzarelli, która rozpływa się rozkosznie w ustach i stanowi mocny akcent makaronowej uczty.

Kto woli degustować tradycyjne makarony, to ma okazje na wyjątkowy festiwal włoskich smaków. Zielone Tagliatelli z łososiem i kurczakiem, Spaghetti Bolognese czy Rigatoni razowe z szynką włoską Prosciutto Cotto plus zielony groszek? To tylko kilka pozycji z menu, w które warto zerknąć i poszukać czegoś dla siebie.

Czy coś jeszcze?

Nie brakuje również dań z grilla (np. sałatka z łososiem grillowanym) czy włoska z kurczakiem grillowanym. Dla smakoszów zup również znajdzie się coś smakowitego, a na deser Vaniliowe Ice Coffe czy ciastko czekoladowe Brownie z Lodman waniliowymi – czyli słodki pocałunek na do widzenia.

Do toruńskiej restauracji można wstąpić na włoską pizzę lub inną smaczną potrawę, ale uwaga! – Pierwszy kęs uzależnia!

Jeśli ktoś jest mało odporny na nęcące zmysły smaki i aromaty rodem z serca słonecznej Italii, może zapomnieć o zwiedzaniu miasta. W klimacie uroczego lokalu można zanurzyć się na długie godziny. Tak, czy inaczej warto tu zajrzeć i skosztować choć jeden z rarytasów serwowanych przez „Stare Metropolis”.