Co warto zobaczyć we Wrocławiu w jeden dzień – Najlepsze Atrakcje Turystyczne

Co warto zobaczyć we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z większych i bardziej znanych miast w naszym kraju. Jest to miasto chętnie odwiedzane przez turystów za sprawą wielu atrakcji i ciekawych miejsc jakie możemy tutaj zobaczyć. Wybierając się do Wrocławia warto wiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę.


Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

We Wrocławiu znajduje się największa liczba punktów widokowych, z których można obserwować panoramę miasta. Są to między innymi wieża Bazyliki św. Elżbiety, Mostek Czarownic, Wieża Uniwersytetu Wrocławskiego, wieża północna Katedry św. Jana Chrzciciel.

Atrakcje we Wrocławiu

panorama

Pierwszym i głównym miejscem jakie trzeba odwiedzić jest Wrocławski Rynek. Jest to ogromna przestrzeń o powierzchni prawi czterech hektarów. W około mamy masę różnego rodzaju zabudowań, które mogą zachwycać. Na rynku we Wrocławiu znajdziemy dwa ratusze, nowy i stary. Warto również zwrócić uwagę na kilka szczególnych kamienic takich jak na przykład Kamienica pod Gryfami, Kamienica pod Złotym Dzbanem, czy Kamienica pod Siedmioma Elektorami.

Wrocławski rynek to także miejsce odbywania się bardzo wielu imprez, koncertów. Każdego roku organizowana jest tu zabawa sylwestrowa, a w sezonie letnim wiele innych uroczystości. Warto dlatego to miejsce jak najbardziej w tym mieście odwiedzić.

Zobacz też -> Wrocław spod znaku wege – gdzie zjeść na mieście? 

Kolejnym wartym uwagi miejscem jest na pewno znajdująca się we Wrocławiu Archikatedra Św. Jana Chrzciciela. Katedra ta znajduje się na miejscu wcześniejszych obiektów sakralnych. Katedrę może zwiedzić każdy z nas. Można zwiedzać taras widokowy na wieży, a także barokowe kaplice. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie są one dostępne do zwiedzania każdego dnia i najlepiej sprawdzić dostępność na stronie internetowej Archikatedry Św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu.

Uniwersytet
Uniwersytet Wrocławski

Jeśli już znajdziemy się we Wrocławiu i będziemy zwiedzać wspomnianą archikatedrę, to warto również zobaczyć cmentarz parafialny, który znajduje się przy ulicy Odona Bujwida 51. Możemy tam znaleźć wiele zabytkowych i starych już grobowców. Oczywiście pośród nich przeważająca ilość to grobowce stosunkowo nowe.

Co zwiedzić

Nie można nie być we Wrocławiu i nie odwiedzić tutejszego ZOO. Wiele osób uważa, że każde ZOO wygląda tak samo, prawda jest jednak taka, że Wrocławskie jest naprawdę niezwykłe. Jest najstarszym ZOO w naszym kraju, co nadaje temu miejscu prestiżu.


Wrocławski Ogród Zoologiczny został założony w roku 1865. Ma więc już naprawdę sporą historię. W ogrodzie tym znajduje się aktualnie ponad 10 tysięcy zwierząt.

Zobacz też -> Najmłodsze wrocławskie krasnale. Gdzie je znaleźć?

Powierzchnia zajmowana przez tutejsze ZOO to ponad 30 hektarów. Jest to więc naprawdę bardzo dużo.
Warto wiedzieć, że w tutejszym ZOO znajduje się bardzo wiele zabytkowych obiektów, które również jak najbardziej są warte poświęcenia im naszej uwagi. Jest to na przykład Niedźwiedzia Baszta, która przez lata funkcjonowania tego miejsca prezentowała nie tylko niedźwiedzie ale także inne zwierzęta. Warto również zwrócić uwagę na wejściową bramę, która pochodzi z roku 1935.

We Wrocławiu mamy bardzo wiele atrakcji i ciekawych miejsc do zobaczenia. Dużo zależy od tego czy zamierzamy odwiedzać zabytki i typowe atrakcje turystyczne, dla których do tego miasta się przyjeżdża, czy wolimy zobaczyć coś całkowicie innego, na co zazwyczaj turyści nie zwracają uwagi i o czym nie mówią przewodnicy.

Mamy tu przecież masę wartych odwiedzenia restauracji, knajpek. Warto również nacieszyć wzrok ciekawymi i ładnym krasnalami, jakie we Wrocławiu odnajdziemy. Jeśli mamy trochę czasu to warto zrobić sobie wycieczkę po Wrocławiu w celu poszukiwania krasnali, które są porozrzucane po mieście. Może być to naprawdę świetna forma zabawy, a przy tym zobaczymy wiele ciekawych i wartych uwagi miejsc, o których w przewodnikach niekoniecznie piszą.

hala stulecia

Wrocław kojarzy się większości również z Halą Stulecia. Warto ją odwiedzić, ponieważ nie bez powodu znalazła się ona na liście UNESCO. Została ona otwarta w roku 1913. Znajduje się ona stosunkowo blisko Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego dlatego tym bardziej warto ją zobaczyć. Hala jest dostępna nie tylko do oglądania jej z zewnątrz ale również można zwiedzić jej wnętrze. Po zakupie biletu można wejść do jej wnętrza, a także zapoznać się z jej historią, która została w ciekawy sposób zaprezentowana na multimedialnej wystawie. Hala Stulecia jest takim znakiem rozpoznawczym Wrocławia. Obiekt, który powstał przed Wojnami Światowymi, przetrwał je i można podziwiać go po dziś dzień. Wygląd i historia tego miejsca robią naprawdę ogromne wrażenie na zwiedzających.


Jeszcze jednym wartym zobaczenia miejscem jest Park Mikołaja Kopernika, który znajduje się na Starym Mieście. Park ten jest stosunkowo młodym miejscem, ponieważ został oficjalnie otwarty w roku 1967. Wcześniej jednak funkcjonowały tu już inne parki. Na przestrzeni lat zmieniano głównie ich nazwy i trochę je modernizowano. W parku znajdziemy wiele roślin takich jak na przykład cisy, buki, wiciokrzewy, klony, a także wiele innych. Jest to przepiękne miejsce gdzie Wrocławianie chętnie spędzają swój wolny czas. Jeśli znajdziemy się już w okolicach rynku i Starego Miasta, to jak najbardziej warto również tutaj wstąpić.

Wrocław jest miastem pełnym atrakcji. Zobaczenie ich wszystkich zajmuje naprawdę sporo czasu i nie każdy może sobie niestety na to pozwolić. Warto dlatego wybrać te konkretne miejsca, które najbardziej nas interesują.

Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Napisz co warto zobaczyć we Wrocławiu.

Zobacz też ciekawostki na temat Wrocławia

Co warto zobaczyć we Wrocławiu

Co warto zobaczyć we Wrocławiu w jeden dzień – Najlepsze Atrakcje Turystyczne
4.7 (93.02%) 255 głosówDodaj komentarz

Sprawdź też:
Spora część obywateli naszego kraju wyjechała do Niemiec do pracy,…