Polska

Co warto zobaczyć we Wrocławiu

Wrocław

Wrocław to historyczna stolica Dolnego Śląska, a także całego Śląska. Czwarte pod względem ludności miasto w Polsce – największe na Ziemiach Odzyskanych.

Wrocław należy do największych miast w kraju i jest jednocześnie jednym z najpiękniejszych i najciekawszych.

Zobacz też -> 4 ciekawostki o mostach we Wrocławiu

Pierwszym i głównym miejscem jakie trzeba odwiedzić jest Wrocławski Rynek. Jest to ogromna przestrzeń o powierzchni prawi czterech hektarów. W około mamy masę różnego rodzaju zabudowań, które mogą zachwycać. Na rynku we Wrocławiu znajdziemy dwa ratusze, nowy i stary. Warto również zwrócić uwagę na kilka szczególnych kamienic takich jak na przykład Kamienica pod Gryfami, Kamienica pod Złotym Dzbanem, czy Kamienica pod Siedmioma Elektorami.

Wrocławski rynek to także miejsce odbywania się bardzo wielu imprez, koncertów. Każdego roku organizowana jest tu zabawa sylwestrowa, a w sezonie letnim wiele innych uroczystości. Warto dlatego to miejsce jak najbardziej w tym mieście odwiedzić.

Zobacz też -> Wrocław spod znaku wege – gdzie zjeść na mieście? 

Kolejnym wartym uwagi miejscem jest na pewno znajdująca się we Wrocławiu Archikatedra Św. Jana Chrzciciela. Katedra ta znajduje się na miejscu wcześniejszych obiektów sakralnych. Katedrę może zwiedzić każdy z nas. Można zwiedzać taras widokowy na wieży, a także barokowe kaplice. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie są one dostępne do zwiedzania każdego dnia i najlepiej sprawdzić dostępność na stronie internetowej Archikatedry Św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu.

Uniwersytet

Jeśli już znajdziemy się we Wrocławiu i będziemy zwiedzać wspomnianą archikatedrę, to warto również zobaczyć cmentarz parafialny, który znajduje się przy ulicy Odona Bujwida 51. Możemy tam znaleźć wiele zabytkowych i starych już grobowców. Oczywiście pośród nich przeważająca ilość to grobowce stosunkowo nowe.

Nie można nie być we Wrocławiu i nie odwiedzić tutejszego ZOO. Wiele osób uważa, że każde ZOO wygląda tak samo, prawda jest jednak taka, że Wrocławskie jest naprawdę niezwykłe. Jest najstarszym ZOO w naszym kraju, co nadaje temu miejscu prestiżu.

Wrocławski Ogród Zoologiczny został założony w roku 1865. Ma więc już naprawdę sporą historię. W ogrodzie tym znajduje się aktualnie ponad 10 tysięcy zwierząt.

Zobacz też -> Najlepsze atrakcje we Wrocławiu na weekend

Powierzchnia zajmowana przez tutejsze ZOO to ponad 30 hektarów. Jest to więc naprawdę bardzo dużo.
Warto wiedzieć, że w tutejszym ZOO znajduje się bardzo wiele zabytkowych obiektów, które również jak najbardziej są warte poświęcenia im naszej uwagi. Jest to na przykład Niedźwiedzia Baszta, która przez lata funkcjonowania tego miejsca prezentowała nie tylko niedźwiedzie ale także inne zwierzęta. Warto również zwrócić uwagę na wejściową bramę, która pochodzi z roku 1935.

We Wrocławiu mamy wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Dużo zależy od tego czy zamierzamy odwiedzać zabytki, dla których do tego miasta się przyjeżdża, czy wolimy zobaczyć coś całkowicie innego, na co zazwyczaj turyści nie zwracają uwagi i o czym nie mówią przewodnicy.

Mamy tu przecież masę wartych odwiedzenia restauracji, knajpek. Warto również nacieszyć wzrok ciekawymi i ładnym krasnalami, jakie we Wrocławiu odnajdziemy. Jeśli mamy trochę czasu to warto zrobić sobie wycieczkę po Wrocławiu w celu poszukiwania krasnali, które są porozrzucane po mieście. Może być to naprawdę świetna forma zabawy, a przy tym zobaczymy wiele ciekawych i wartych uwagi miejsc, o których w przewodnikach niekoniecznie piszą.

hala stulecia

Wrocław kojarzy się większości również z Halą Stulecia. Warto ją odwiedzić, ponieważ nie bez powodu znalazła się ona na liście UNESCO. Została ona otwarta w roku 1913. Znajduje się ona stosunkowo blisko Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego dlatego tym bardziej warto ją zobaczyć. Hala jest dostępna nie tylko do oglądania jej z zewnątrz ale również można zwiedzić jej wnętrze. Po zakupie biletu można wejść do jej wnętrza, a także zapoznać się z jej historią, która została w ciekawy sposób zaprezentowana na multimedialnej wystawie. Hala Stulecia jest takim znakiem rozpoznawczym Wrocławia. Obiekt, który powstał przed Wojnami Światowymi, przetrwał je i można podziwiać go po dziś dzień. Wygląd i historia tego miejsca robią naprawdę ogromne wrażenie na zwiedzających.

Warto też pójść do Panoramy Racławickiej. Imponujące malarstwo i dobrze udekorowane sceneria otaczająca obrazy. Wycieczka trwa 30 minut, które mijają dość szybko.

Jeszcze jednym wartym zobaczenia miejscem jest Park Mikołaja Kopernika, który znajduje się na Starym Mieście. Park ten jest stosunkowo młodym miejscem, ponieważ został oficjalnie otwarty w roku 1967. Wcześniej jednak funkcjonowały tu już inne parki. Na przestrzeni lat zmieniano głównie ich nazwy i trochę je modernizowano. W parku znajdziemy wiele roślin takich jak na przykład cisy, buki, wiciokrzewy, klony, a także wiele innych. Jest to przepiękne miejsce gdzie Wrocławianie chętnie spędzają swój wolny czas. Jeśli znajdziemy się już w okolicach rynku i Starego Miasta, to jak najbardziej warto również tutaj wstąpić.

Rozrywka jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu, przestać myśleć choć na chwilę o trapiących nas problemach, i dobrze się bawić, by nabrać energii i siły do dalszej pracy i działania. I choć każdy z nas ma inne upodobania odnośnie rozrywki i spędzania wolnego czasu, często wszyscy chcemy, by było możliwie luksusowo i ciekawie, i najlepiej w atrakcyjnej cenie. Cinema City Wroclavia w odpowiedzi na znane im zapotrzebowanie klientów na taki rodzaj rozrywki, stworzyli niesamowitą możliwość spędzania wolnego czasu, która z pewnością może być świetnym rozwiązaniem na wiele okazji!

Jaka jest idea tego przedsięwzięcia?

Odrębna sala VIP, bo to o niej mowa, powstała z myślą o ludziach, którzy chcą odbyć seans filmowy w swoim własnym towarzystwie, jednak mogąc jednocześnie przebywać w kinowym klimacie. Sala VIP jest również miejscem, które można wynająć pod kątem biznesowym, ponieważ komfort oraz wysoki standard tego miejsca z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem na luźniejsze, ale wciąż biznesowe spotkanie z klientami, czy firmową imprezę, której ideą będzie np. prezentacja danego materiału czy luźniejsze spotkanie motywacyjne.

Maksymalny komfort przebywających w sali i ciekawy catering, jaki jest w cenie wykupienia sali VIP zdecydowanie wyróżnia się spośród dobrze nam już znanych atrakcji dotychczas wybieranych.

Klient nasz Pan to w tym przypadku nie puste hasło – osoba wykupująca salę VIP decyduje o wszystkim! W cenie znajduje się catering, nad którego standardem czuwa doświadczony szef kuchni. Możemy również liczyć na nieograniczone przekąski oraz napoje, a także dania, jakie dostaniemy w trakcie przebywania w sali VIP.

Dlaczego warto wybrać tę opcję?

Różnorodność okazji na jakie można wybrać salę VIP w Cinema City Wroclavia to największa zaleta tej usługi. Nie masz pomysłu na randkę? Wynajmij salę VIP tylko dla dwojga! Pyszne przekąski, wygodne fotele ze skóry, prywatność, i wielki ekran przed wami – to doskonała opcja na spędzenie czasu tylko we dwoje.

Jeżeli zbliża się premiera kolejnej części Twojego ukochanego filmu, i chcesz w jakiś pamiętny sposób ją obejrzeć, nie ma lepszej opcji jak wynajęcie sali VIP dla Ciebie i Twoich znajomych! Pełna prywatność i cała sala kinowa tylko dla was z pewnością dostarczy niesamowitych wrażeń i podkręci emocje podczas oglądania filmu.

Warto również wspomnieć że wynajęcie Sali VIP w Cinema City Wroclavia jest naprawdę atrakcyjne cenowo, ponieważ mamy zagwarantowane pyszne przekąski, z możliwością zamówienia czegoś gorącego, napoje bez ograniczeń, a także wygodne miejsca siedzące oraz pełną prywatność, której zapewne nie da nam żadna inna restauracja czy pub. Inną, równie ciekawą możliwością, jaką daje nam sala VIP, jest wynajęcie jej na spotkanie biznesowe czy firmowe.

Dzięki dużemu ekranowi w sali VIP, bez problemu można prowadzić szkolenia czy seminaria, zachowując jednocześnie nietuzinkową i oryginalną formę, co z pewnością spodoba się naszym pracownikom czy ewentualnym uczestnikom szkolenia.

Nowoczesne zaplecze multimedialne pozwoli na przedstawianie materiałów szkoleniowych na najwyższym poziomie, zarówno wizualnym jak i dźwiękowym, a kuchnia restauracyjna która jest do dyspozycji dla przebywających w sali VIP klientów będzie dbała o doznania smakowe, serwując naprawdę pyszne dania i przekąski, by maksymalnie umilić im czas tam spędzony.

Niewątpliwie Cinema City Wroclavia i jej proponowana sala VIP o różnych odsłonach jest bardzo ciekawą opcją spędzenia wolnego czasu w sposób wyjątkowy, i ciężko jest przejść obok  niej obojętnie.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu

Warto wybrać te konkretne miejsca, które najbardziej nas interesują. Zobaczenie ich wszystkich zajmuje naprawdę sporo czasu i nie każdy może sobie niestety na to pozwolić. Napisz w komentarzu na dole swoją opinię.

Czytaj dalej: Co warto zobaczyć we Wrocławiu w jeden dzień