Co warto zobaczyć w Zakopanem w jeden dzień

Co warto zobaczyć w Zakopanem

Zakopane to najpopularniejszy górski kurort w naszym kraju. Każdego roku tysiące turystów przyjeżdżają tu z całego kraju, a także z zagranicy. Zakopane nie może narzekać na ilość turystów zimą jak i latem. Praktycznie o każdej porze roku turystów jest tu bardzo wielu.

Zobacz też -> Szczyrk jako alternatywa dla zatłoczonego Zakopanego

Kasprowy Wierch i kolej linowa

Na początek warto wybrać się na Kasprowy Wierch. Do szczytu prowadzi kolejka, która pozwala nam na dotarcie do Kasprowego Wierchu w ciągu kilkunastu minut. Trzeba przyznać, że wyjazd kolejką jest bardzo drogi, jednak może być to początek naszej wędrówki po tutejszych szlakach turystycznych. Możemy rozpocząć wędrówkę już od szczytu co będzie znacznie mniej męczące. Dla niedoświadczonych wędrowców po górach wyjazd kolejką jest świetnym wyborem. Kolej linowa „Kasprowy Wierch” prowadzi z Kuźnic na szczyt Kasprowego Wierchu w Tatrach.

Gubałówka

Kolejnym szczytem, którym warto się zainteresować jest Gubałówka. Widok z Gubałówki jest naprawdę niesamowity. Możemy podziwiać Tatry, Giewont oraz Kasprowy Wierch. Tutaj również możemy wyjechać kolejką. Jak widać Zakopane jest nie tylko nastawione na turystów wędrujących po górach ale również na tych, którzy są mniej aktywni fizycznie, a bardzo pragną zobaczyć przepiękne widoki.

Krupówki

Zakopane słynie z Krupówek. Wspaniałe miejsce dla turystów, a raczej deptak, po którym będziemy spacerować godzinami i podziwiać okoliczne zabudowania, stragany z pamiątkami, owczymi serkami i itd. Na Krupówkach zjemy coś pysznego i możemy napić się na przykład herbaty góralskiej. Miejsce obowiązkowe, które musi odwiedzić każdy, kto wybierze się do Zakopanego. Nawet jeśli będzie to wyjazd jedno czy dwu dniowy.

Wielka Krokiew

Oprócz Krupówek każdy, a w szczególności fani skoków narciarskich powinni wybrać się w pobliże Wielkiej Krokwi. Nawet jeśli nie jest to sezon zimowy, to i tak jak najbardziej warto się tam udać. Bardzo wiele osób decyduje się wejść na szczyt Wielkiej Krokwi, aby poczuć się tak jak skoczkowie podczas zawodów.

Zobacz też -> Urlop zimowy – propozycje spędzenia 

Muzeum Tatrzańskie

Atrakcją w Zakopanem to także na przykład tutejsze Muzeum Tatrzańskie, gdzie znajdziemy ciekawe ekspozycje podzielone tematycznie. Podobno jest to najstarsze muzeum regionalne w naszym kraju. Mamy tu ekspozycje przyrodnicze, historyczne, a także etnograficzne. Koszt biletu nie jest zbyt wysoki jak na cenę w Zakopanem, dlatego jak najbardziej warto tutejsze muzeum odwiedzić.

Parki linowe

Oprócz tego ci, którzy lubią trochę adrenaliny i wysiłku fizycznego powinni wybrać się na kolejną atrakcję tej miejscowości jaką są parki linowe. Posiadają one przeszkody o zróżnicowanym poziomie trudności dlatego każdy na pewno znajdzie tutaj coś idealnego dla siebie. Parki linowe są świetną rozrywka dla dorosłych ale również dla dzieci i młodzieży. Będąc w Zakopanem przez kilka dni, na pewno znajdziemy chwilę na to, aby spróbować swoich sił na tego typu atrakcjach.

Dolina kościeliska

Niemal dziewięciokilometrowa Dolina Kościeliska jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych dolin polskiej części Tatr Zachodnich. Dawniej dolina należała do Kościeliska, pobliskiego miasteczka Kościelisko, stąd jego nazwa. Piękno Doliny Kościeliskiej co roku przyciąga rzesze turystów, zwłaszcza w ciepłe dni. W dolnych i środkowych partiach Doliny Kościeliskiej można podziwiać malownicze bramy skalne.

Muzeum Stylu Zakopiańskiego

W stolicy polskich gór znajdziemy również jeszcze jedno ciekawe i warte zainteresowania się nim muzeum. Jest to Muzeum Stylu Zakopiańskiego, znajdujące się w Willi Koliba. Jest to spora ciekawostka, jaka warto odwiedzić, ponieważ to właśnie ta willa jest pierwszym domem wybudowanym w tak zwanym stylu zakopiańskim.

Morskie Oko

Jadąc do Zakopanego warto być przygotowanym na długie piesze wędrówki po górach. Jest tu naprawdę masa szlaków, którymi warto wędrować. Grzechem jest nie wybrać się do Morskiego Oka. Dojście do Morskiego Oka jest jednak bardzo zatłoczone, ponieważ turystów w tym miejscu jest bardzo wielu. Podobnie jest w przypadku próby zdobycia Giewontu. Jeśli jednak jedziemy do stolicy polskich gór, to powinniśmy wybrać się na takie wycieczki. To właśnie wędrując po tutejszych górskich szlakach zobaczymy prawdziwe piękno gór. W naszych górach naprawdę można się zakochać, trzeba jednak chcieć je poznać!

Dom do góry nogami

Jeszcze jedną wartą uwagi atrakcją Zakopanego, która jest stosunkowo nową atrakcją dla turystów. Jest to dom do góry nogami. Jest to dom, który leży na swym dachu. Konstrukcja została przygotowana tak celowo, aby można było wejść do jego środka i doznać niewyobrażalnych i trudnych do opisania wrażeń. Wszystko znajduje się w powietrzu, a zwiedzającym wydaje się, że spacerują po suficie. Jest to świetna atrakcja, która zachwyci i większych i mniejszych turystów wypoczywających w Zakopanem.

Kościoły i sanktuarium

W miejscowości tej powinniśmy również zwiedzić kilka kościołów. Na przykład warty uwagi jest kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej. W pobliżu będziemy mieli również zabytkowy już cmentarz, który również powinniśmy w Zakopanem odwiedzić, tym bardziej, że będziemy w okolicy. Oprócz tego ciekawym miejscem jest Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Aqua park

Tam również warto się wybrać. Oczywiście nie wszyscy turyści lubią zwiedzanie kościołów. W takim wypadku powinni oni zdecydować się na wizytę w aqua parku. Jest to sporej wielkości aqua park, w którym znajdziemy baseny kryte i odsłonięte. Mamy również dostęp do hydromasaży. Oprócz tego możemy skorzystać z fitness klubu, kręgielni, a także mamy możliwość zjedzenia czegoś smacznego w tutejszej restauracji. Dodatkowym atutem tego miejsca jest to, że wszystko to możemy wykonywać, a w między czasie mamy szansę napawać się wspaniałym widokiem na tutejszą okolicę i Tatry.

Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Napisz co warto zobaczyć w Zakopanem latem lub zimą.

Co warto zobaczyć w Zakopanem w jeden dzień
4.5 (90.55%) 127 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *