Co warto zobaczyć w Zakopanem

Co warto zobaczyć w Zakopanem

Zakopane to najpopularniejszy górski kurort w naszym kraju. Każdego roku dziesiątki tysięcy turystów przyjeżdżają z całej Europy by zobaczyć atrakcje w Zakopanem. Miasto nie może narzekać na ilość turystów zimą jak i latem. Praktycznie o każdej porze roku jest ich bardzo dużo. Atrakcji starczy dla każdego. Co koniecznie trzeba zobaczyć w Zakopanem? Sprawdź też najtańsze noclegi w Zakopanem.

Kasprowy Wierch i kolej linowa

kolej

Na początek warto wybrać się na Kasprowy Wierch. Do szczytu prowadzi kolejka, która pozwala nam na dotarcie do Kasprowego Wierchu w ciągu kilkunastu minut. Trzeba przyznać, że wyjazd kolejką jest bardzo drogi, jednak może być to początek naszej wędrówki po tutejszych szlakach turystycznych. Możemy rozpocząć wędrówkę już od szczytu co będzie znacznie mniej męczące. Dla niedoświadczonych wędrowców po górach wyjazd kolejką jest świetnym wyborem. Kolej linowa „Kasprowy Wierch” prowadzi z Kuźnic na szczyt Kasprowego Wierchu w Tatrach. (zobacz na mapie)

Gubałówka

Gubałówka
Widok z Gubałówki

Kolejnym szczytem, którym warto się zainteresować jest Gubałówka. Widok z Gubałówki jest naprawdę niesamowity. Możemy podziwiać Tatry, Giewont oraz Kasprowy Wierch. Tutaj również możemy wejść pieszo lub wyjechać kolejką. Jak widać Zakopane jest nie tylko nastawione na turystów wędrujących po górach, ale również na tych, którzy są mniej aktywni fizycznie, a bardzo pragną zobaczyć przepiękne widoki. (zobacz na mapie)

Giewont

giewont

W zależności od ogólnej dyspozycyjności fizycznej, może to być lub nie być uciążliwa wędrówka. Widok jest wspaniały. Pamiętaj, aby nosić dobre, solidne buty turystyczne. Buty sportowe nie będą wystarczająco dobre. Dużo ostrych, poszarpanych skał, zwłaszcza, gdy jesteś wyżej. Unikaj deszczowej pogody. Również w miesiącach letnich szlaki mogą być zatłoczone. Radzę, żeby jechać na Giewont jak najwcześniej w ciągu dnia.  (zobacz na mapie)

Krupówki

Krupówki

Zakopane słynie z Krupówek. Wspaniałe miejsce dla turystów, a raczej deptak, po którym będziemy spacerować godzinami i podziwiać okoliczne zabudowania, stragany z pamiątkami, owczymi serkami i itd. Na Krupówkach zjemy coś pysznego i możemy napić się na przykład herbaty góralskiej. Miejsce obowiązkowe, które musi odwiedzić każdy, kto wybierze się do Zakopanego. Nawet jeśli będzie to wyjazd jedno czy dwu dniowy. (zobacz na mapie)

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Oprócz Krupówek każdy, a w szczególności fani skoków narciarskich powinni wybrać się w pobliże Wielkiej Krokwi. Nawet jeśli nie jest to sezon zimowy, to i tak jak najbardziej warto się tam udać. Bardzo wiele osób decyduje się wejść na szczyt Wielkiej Krokwi, aby poczuć się tak jak skoczkowie podczas zawodów. (zobacz na mapie)

Zobacz też -> Urlop zimowy – propozycje spędzenia 

Muzeum Tatrzańskie

Muzeum Tatrzańskie

Atrakcją w Zakopanem to także na przykład tutejsze Muzeum Tatrzańskie, gdzie znajdziemy ciekawe ekspozycje podzielone tematycznie. Podobno jest to najstarsze muzeum regionalne w naszym kraju. Mamy tu ekspozycje przyrodnicze, historyczne, a także etnograficzne. Koszt biletu nie jest zbyt wysoki jak na cenę w Zakopanem, dlatego jak najbardziej warto tutejsze muzeum odwiedzić. (zobacz na mapie)

Parki linowe

park linowy
źródło: park-linowy.com.pl

Oprócz tego ci, którzy lubią trochę adrenaliny i wysiłku fizycznego powinni wybrać się na kolejną atrakcję tej miejscowości jaką są parki linowe. Posiadają one przeszkody o zróżnicowanym poziomie trudności dlatego każdy na pewno znajdzie tutaj coś idealnego dla siebie. Parki linowe są świetną rozrywka dla dorosłych ale również dla dzieci i młodzieży. Będąc w Zakopanem przez kilka dni, na pewno znajdziemy chwilę na to, aby spróbować swoich sił na tego typu atrakcjach. Prawdopodobnie najlepszy park linowy znajduje się na Gubałówce (zobacz na mapie).

Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska

Niemal dziewięciokilometrowa Dolina Kościeliska jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych dolin polskiej części Tatr Zachodnich. Dawniej dolina należała do Kościeliska, pobliskiego miasteczka Kościelisko, stąd jego nazwa. Piękno Doliny Kościeliskiej co roku przyciąga rzesze turystów, zwłaszcza w ciepłe dni. W dolnych i środkowych partiach Doliny Kościeliskiej można podziwiać malownicze bramy skalne. (zobacz na mapie)

Muzeum Stylu Zakopiańskiego

Muzeum

W stolicy polskich gór znajdziemy również jeszcze jedno ciekawe i warte zainteresowania się nim muzeum. Jest to Muzeum Stylu Zakopiańskiego, znajdujące się w Willi Koliba. Jest to spora ciekawostka, jaka warto odwiedzić, ponieważ to właśnie ta willa jest pierwszym domem wybudowanym w tak zwanym stylu zakopiańskim. (zobacz na mapie)

Morskie Oko

morskie oko

Jadąc do Zakopanego warto być przygotowanym na długie piesze wędrówki po górach. Jest tu naprawdę masa szlaków, którymi warto wędrować. Grzechem jest nie wybrać się do Morskiego Oka. Dojście do Morskiego Oka jest jednak bardzo zatłoczone, ponieważ turystów w tym miejscu jest bardzo wielu. Podobnie jest w przypadku próby zdobycia Giewontu. Jeśli jednak jedziemy do stolicy polskich gór, to powinniśmy wybrać się na takie wycieczki. To właśnie wędrując po tutejszych górskich szlakach zobaczymy prawdziwe piękno gór. W naszych górach naprawdę można się zakochać, trzeba jednak chcieć je poznać! (zobacz na mapie)

Dom do góry nogami

Dom

Jeszcze jedną wartą uwagi atrakcją Zakopanego, która jest stosunkowo nową atrakcją dla turystów. Jest to dom do góry nogami. Jest to dom, który leży na swym dachu. Konstrukcja została przygotowana tak celowo, aby można było wejść do jego środka i doznać niewyobrażalnych i trudnych do opisania wrażeń. Wszystko znajduje się w powietrzu, a zwiedzającym wydaje się, że spacerują po suficie. Jest to świetna atrakcja, która zachwyci i większych i mniejszych turystów wypoczywających w Zakopanem. (zobacz na mapie)

Kościoły i sanktuarium

Kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Klemensa
Kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Klemensa

W miejscowości tej powinniśmy również zwiedzić kilka kościołów. Na przykład warty uwagi jest Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej (zobacz na mapie). W pobliżu będziemy mieli również zabytkowy już cmentarz (zobacz na mapie), który również powinniśmy w Zakopanem odwiedzić, tym bardziej, że będziemy w okolicy. Oprócz tego ciekawym miejscem jest Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (zobacz na mapie) czy Kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Klemensa (zobacz na mapie).

Aqua park

źródło: aquapark.zakopane.pl

Tam również warto się wybrać. Oczywiście nie wszyscy turyści lubią zwiedzanie kościołów. W takim wypadku powinni oni zdecydować się na wizytę w aqua parku. Jest to sporej wielkości aqua park, w którym znajdziemy baseny kryte i odsłonięte. Mamy również dostęp do hydromasaży. Oprócz tego możemy skorzystać z fitness klubu, kręgielni, a także mamy możliwość zjedzenia czegoś smacznego w tutejszej restauracji. Dodatkowym atutem tego miejsca jest to, że wszystko to możemy wykonywać, a w między czasie mamy szansę napawać się wspaniałym widokiem na tutejszą okolicę i Tatry. (zobacz na mapie)

Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Napisz co warto zobaczyć w Zakopanem latem lub zimą.

Czytaj dalej: Atrakcje Zakopane

Co warto zobaczyć w Zakopanem
4.7 (93.03%) 238 głosów
Sprawdź też:
Kraków to jedno z najstarszych i najludniejszych polskich miast zlokalizowane…