Polska

40 Najlepszych Atrakcji w Zakopanem: Co Zobaczyć: Zakopane Atrakcje 2024

Zakopane, perła Tatr. Poniżej znajdują się najlepsze atrakcje tak, by cieszyć się tym uroczym górskim kurortem. Każdy znajdzie coś dla siebie. Napisaliśmy już ciekawostki o Zakopanem oraz o tym, gdzie dobrze zjeść w Zakopanem. Tym razem przedstawiamy najlepsze atrakcje w Zakopanem w 2024 roku i co warto zwiedzić w stolicy Tatr.

zakoatrakcje reklama

Największa Papugarnia Egzotyczne Zakopane

papugarnia
Fot. zakoatrakcje.pl

W Zakopanem przy Krupówkach jest kilka papugarni. Jednak jeżeli chcecie się udać do którejś to my polecamy tą najfajniejszą i przede wszystkim Największą Papugarnię Egzotyczne Zakopane. Mieści się na Drodze do Olczy 11. i jako jedyna posiada patronat samego Burmistrza Zakopanego i to duży plus!

Podczas wizyty ręcznie karmione papugi wskakiwały nam na ramiona i tuliły się do nas. Ptaki uczą się mówić co skutkowało tym, że mówiły różne słowa w języku polskim tj. „halo”, „dzień dobry”, czy „kocham cię”.

Fot. zakoatrakcje.pl

W tej atrakcji znajdziemy tutaj ponad 100 pięknych okazów takich jak Lorysy Górskie, Kakadu, Aleksandretty Chińskie i różne ich odmiany oczywiście nie brakuje pokaźnego stadka wielkich Ar Araraun, Chloropter i wielu innych. Papugi są bardzo różne, ale najczęstszą cechą wszystkich gatunków papug są ich przepiękne jaskrawo zabarwione pióra, choć są pewne wyjątki. Papugi mogą różnić się wielkością, ale większość gatunków ma kolor zielony. Wyróżniają się niesamowitymi zdolnościami naśladowania głosu człowieka. Niektóre gatunki papug są wielobarwne, z jasnoniebieskim, żółtym, zielonym lub białym upierzeniem. Obiekt ma 280m2. Jednak nie znajdziemy tutaj tylko papug. Spotkać możemy wiewiórki Kanadyjskie, Susła preriowego czy Wiewiórczaka trójbarwnego

Była tutaj również telewizja TVP i dziennikarze radia RMF FM. Papugarnia zajmuje całe pierwsze piętro budynku, a przy obiekcie jest bezpłatny parking.

Papugi są zadbane, a wewnątrz pomieszczenia w którym przebywają jest dużo miejsca. Zabawki dla papug wyglądały na nowe co jest dużym plusem.

Więc jeżeli planujecie odwiedzić Papugarnię to koniecznie tutaj.

Bilet normalny: 19 zł, Bilet ulgowy: 15 zł (są jeszcze różne pakiety rodzinne)

Strona www Papugarnii

1. Krupówki

Krupówki

Co warto zobaczyć w Zakopanem? Z pewnością Krupówki! Główną arterią komunikacyjną miasta są drewniane zakopiańskie restauracje, kawiarnie, galerie sztuki i sklepy z pamiątkami. Na dolnym krańcu ulicy znajdują się małe stragany oferujące miejscowe wyroby rzemieślnicze, takie jak drewniane skrzynki, wełniane swetry, kapelusze i rękawice, specjalne zakopiańskie skórzane buty itp. i oczywiście oscypki! (zobacz na mapie)

2. Iluzja Park

Budynek

W dolnej części Krupówek zaskoczyła nas nowa atrakcja, Iluzja Park stając się hitem wycieczki. Sam budynek jest przepiękny i nawet przypomina swoją bryłą zaczarowaną budowlę niczym z Hogwardu Harrego Pottera. A w środku REWELACJA! Mnóstwo przejść, ukrytych pomieszczeń rozłożonych na dwóch piętrach tego budynku.

Po przejściu przez recepcję i szatnię znaleźliśmy się w pierwszym pomieszczeniu a tam, od razu latająca piłka przy której kręciliśmy filmiki jak unosi się nad naszymi dłońmi, lewitująca doniczka, walizka która mimo trzymania w dłoni ożywała chcąc wyrwać się z ręki i latać swoimi ścieżkami…

Na ścianie zobaczyliśmy wielkie skrzydła. Przemiła Pani z obsługi wytłumaczyła nam jak należy się ustawić i zrobić zdjęcie. Po zobaczeniu efektu w telefonie każdy z nas od razu chciał, choć na chwilę zostać aniołem. Następnie przeszliśmy do Sali wyładowań, gdzie za wielkimi szybami ukazała nam się duża makieta Giewontu i UWAGA…!

Elekrtyczność

Generator Piorunów! Pokaz odbywa się co około 30min. Nagle pojawiają się błyskawice, pioruny które uderzają w krzyż na Giewoncie z siłą 2 000 000 volt! Widowisko wręcz piorunujące. Przechodząc dalej do strefy ciemnej ukazała nam się woda lecąca z sufitu jak deszcz. Nagle krople dosłownie zawisnęły w powietrzu a następnie wbrew grawitacji zaczęły lecieć do góry!

Genialne wrażenie zrobił pokój gdzie po wejściu nie było widać gdzie jest jego początek i koniec, góra i dół. W innym pomieszczeniu znikaliśmy w lustrze a w jednym urządzeniu znikała sama jedna ręka. Przechodząc przez naprawdę wiele innych rzeczy doszliśmy do dużej maszyny „symulatora wiatru halnego”.

Iluzja optyczna

Po wejściu do środka wiatr wiał z prędkością 156km/h a na dużym monitorze wyświetlał się film z halnego w górach. Osobę w środku można obserwować przez przeszklone półokrągłe drzwi. EXTRA! Następnie zobaczyliśmy schody na piętro 2 😊 Nie będę wszystkiego Wam opisywać aby nie popsuć niespodzianki. W naszej ocenie miejsce warte odwiedzenia w 100%!

Iluzja Park zlokalizowany jest w drugiej linii zabudowy naprzeciwko hotelu Sabała. Trzeba przejść przez mostek między sklepem Diverse a drewnianym kioskiem Kolpoltera obok muzeum Tatrzńskiego.

Bilet normalny 35zł

Bilet ulgowy 30zł

Rodzinny (2+1) 80zł

Adres: Krupówki 12 (Dworzec Tatrzński)

Tel: 506 278 860

www.zakoatrakcje.pl/atrakcja/iluzja-park/

3. Gubałówka

Gubałówka
Widok z Gubałówki

Gubałówka to imponujący szczyt w Tatrach, który oferuje piękne widoki na Tatry i Zakopane. Wystarczy stanąć na jednym z tarasów widokowych, aby podziwiać Czerwone Wierchy, Giewont, Kasprowy Wierch, Świnicę, Koszystą i fragment Tatr Bielskich. Oprócz tego można podziwiać panoramę Podhala, Pienin, Gorców i Beskidu Żywieckiego. Na górę dostaniemy się wyciągiem krzesełkowym, wchodząc pieszo lub kolejką linową można dojechać na szczyt Gubałówki. Jazda kolejką linową trwa około 8 minut. Z Gubałówki roztacza się piękna panorama na Tatry. Przy górnej stacji znajduje się zjeżdżalnia grawitacyjna o długości przejazdu 700 metrów. Na Gubałówce znajduje się także dolna stacja KLT Gubałówka oraz biuro obsługi klienta. Jest to atrakcja na której trzeba być będąć w Zakopanem. (zobacz na mapie)

4. Myszogród

Myszogród 2020
Fot. zakoatrakcje.pl

Super atrakcja! Widzieliście kiedyś myszki (prawdziwe) jeżdżące pociągiem, latające w UFO…? A żyjące w wiosce góralskiej lub w pełni wyposażonych domkach w drzewach, gitarze czy kredensie…? Może całe zimowe miasto ze stokiem narciarskim, wyciągiem, barami itp…? Nie… To tu zobaczycie aż tysiąc małych myszek, żyjących w najróżniejszych sceneriach. 12 artystów w kilka miesięcy na powierzchni ponad 200m2 stworzyło niesamowite miejsce! Można tutaj spędzić z dziećmi nawet kilkadziesiąt minut w niezwykły sposób. Wszystko ogląda się z za dużych tafli szkła także bez obaw dla strachliwych. Dzieci są pełne zachwytu i nie chcą stąd wychodzić!

fajne myszki
Fot. zakoatrakcje.pl

Myszki pochodzą z różnych hodowli tj. Holenderskie, myszki rasowe brązowe, białe, długowłose, egipskie, czy najmniejsze gryzonie świata, czyli myszki pigmejskie. Niektórzy obserwują myszki całymi godzinami. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce i zobaczyć coś zupełnie nowego. Dzieci będą na pewno zadowolone.

Myszki w wagonie
Fot. zakoatrakcje.pl

Bilet normalny: 17 zł

Bilet ulgowy: 14 zł

Bilet rodzinny (np.2+1) 14zł osoba

Adres: Krupówki 81 B

(Na samej górze Krupówek tuż przy skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, poniżej kina 7D)

Tel: +48 500 656 584
Czynne codziennie od 10:00 do 20:00.

Strona www Myszogrodu

5. Kasprowy Wierch

kolej

Warto skorzystać z kolejki linowej na Kasprowy, która ma wysokość 1987 m n.p.m. Zarówno latem, jak i zimą jest to jedna z najpopularniejszych lokalnych atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zimą w Górach Kasprowych funkcjonują dwa wyciągi krzesełkowe oraz dwa stoki narciarskie dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. (zobacz na mapie)

6. Zjazd ze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew

skocznia narciarka
Fot. zakoatrakcje.pl

Nie wierzyliśmy, ale TAK…! Obecnie każdy ma możliwość zjechania ze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew. W chwili uruchomienia zjazdów dla turystów Wielka Krokiew stała się największą zjeżdżalnią świata! Jest jeszcze jedno miejsce na świecie gdzie można zjechać ze skoczni narciarskiej na obiekcie olimpijskim. Ma to miejsce w USA, jednak jest ona nieco mniejsza. Olbrzymia prędkość jest zbliżona do tej, która osiąga skoczek, a wszystko to w zupełnie bezpieczny sposób. Co ciekawe, zjazd odbywa się specjalnym tubingiem przypominającym ponton.

zjazd ze-skoczni
Fot. zakoatrakcje.pl

Na koniec otrzymamy certyfikat potwierdzający zjazd ze skoczni narciarskiej. Możemy również dokupić nagranie z kamery GoPro co jest świetną pamiątką! Na filmie widać wszystkie emocje na twarzy ze zjazdu oraz wyświetlana jest prędkość, z jaką zjeżdżaliśmy w czasie rzeczywistym!

zjazd
Fot. zakoatrakcje.pl

Do wyboru mamy 3 poziomy:

I poziom jest najłatwiejszy. Mogą z I poziomu zjechać dzieci od 7 roku życia.

II poziom znajduje się 20 metrów wyżej. Z tego poziomu mogą korzystać dzieci od 11 roku życia.

III poziom to już poziom HARD. Prędkość zjazdu przekracza 90 km/h! Jest to najbardziej zbliżona prędkość, jaką osiągają zawodnicy skaczący podczas zawodów.

Cena biletu zjazdu wynosi 59 zł

Ulgowy do 15 roku życia 39 zł

Każdy kolejny zjazd to już tylko 29 zł

Należy pamiętać, że musimy w pierwszej kolejności kupić bilet wejścia na obiekt Wielkiej Krokwi, który od razu upoważnia do wyjazdu wyciągiem krzesełkowym

Adres: Bronisława Czecha

Tel: 515 992 811

Strona www Zjazdu ze Skoczni

7. Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska

Dolina ta jest po prostu piękna. Praktyka gospodarki leśnej miała ograniczony wpływ na szlaki i piękno krajobrazu Doliny Kościelskiej. Prosty spacer po płaskim terenie, łatwe nawet dla dzieci. Jedno z najpiękniejszych miejsc w polskich górach. Szczególnie polecam udanie się do Schroniska Ornak. Atrakcja warta odwiedzenia. (zobacz na mapie)

8. Podwodny Świat

słuchawki

Ciekawą atrakcją okazał się Podwodny Świat w Zakopanem. Uwagę naszą przykuł lektor, który był umieszczony na stronie internetowej. Z zewnątrz miejsce zupełnie niepozorne. Zlokalizowany na ul. Ubocz 3b. Jeżeli ktoś jechał na basen lub narty na Polanie Szymoszkowej to z pewnością przejeżdżał obok tego miejsca, nie zauważając go, a szkoda… Naprzeciwko lokalu jest drugi pas jezdni, gdzie wyznaczony jest darmowy parking dla samochodów. My wybraliśmy się na nogach, ponieważ byliśmy na targowisku pod Gubałówką, a stamtąd jest może 10 minut spaceru z przepięknym widokiem na panoramę Tatr.

wodny świat

Bilety są nie drogie, a w cenie dostaje się sprzęt audio (niedawno wprowadzony), gdzie można odsłuchać fajne ciekawostki, zwiedzając Podwodny Świat. Nie nastawiajcie się, że to wielkie oceanarium, bo tak nie jest. Jednak cały lokal został przebudowany i zmodernizowany w czasie pandemii. Miejsce jest starannie przygotowane z pomysłem, a opowiadający audio lektor w interesujący sposób „sprzedał” nam ciekawostki, o których pewnie w życiu byśmy się nie dowiedzieli, a przy tym nie przynudzając jak na dennym wykładzie czy w encyklopedii. Oczywiście cenimy encyklopedie, ale czasem potrafi znużyć, a tu wręcz na odwrót! Spędziliśmy tam około 40 minut. Fajnych 40 minut.

podwodny świat

Bilet normalny: 19 zł
Bilet ulgowy: 15 zł
Bilet rodzinny: (2+1) 15 zł osoba

Audio przewodnik w cenie biletów

Adres: Ubocz 3 b

Czynne codziennie od 10:00 do 19:00

https://zakoatrakcje.pl/atrakcja/podwodny-swiat/

9. Giewont

giewont

Doświadczeni piechurzy, przyzwyczajeni do 6-godzinnego spaceru, mogą wspiąć się na Giewont z Doliny Strążyskiej (2,5 godziny wspinaczki w górę), a następnie zejść przez Kondratową i Kalatówki do Kuźnic (kolejne 3 godziny), gdzie dostępne są minibusy w drodze powrotnej do miasta. (zobacz na mapie)

10. Góralski ślizg

Góralski ślizg
Fot. zakoatrakcje.pl

Zaraz pod Gubałówką znajdziemy Góralski Ślizg. Gigantyczna zjeżdżalnia z ośmioma równoległymi torami. Ze zjeżdżalni można zjeżdżać w tandemie lub ścigać się równocześnie z rodziną lub znajomymi. Wielka zjeżdżalnia znajduje się zaraz przy Krupówkach pod dolną stacją kolei na Gubałówkę. Jest to ciekawa atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych czynna całorocznie.

ślizg
Fot. zakoatrakcje.pl

Możesz ścigać się razem z innymi. Rodzice mają rewelacyjną zabawę, zjeżdżając wspólnie ze swoimi pociechami. Na końcu nie wiadomo kto się lepiej bawił… Dziecko czy rodzić? Zapraszamy do skorzystania z tej rodzinnej atrakcji.

Ceny:

  • 1 zjazd: 5 zł
  • 5 zjazdów: 15 zł
  • 10 zjazdów: 20 zł

Adres: Plac pod Gubałówką
Tel: +48 884 883 331
Czynne codziennie od 10:00 do 19:00.

Strona www Góralskiego Ślizg

11. Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Wejście na skocznię to naprawdę miłe przeżycie, gdzie można podziwiać widoki, a jednocześnie zdać sobie sprawę, jak wysoka jest to skocznia. Jeśli idziesz z osobą starszą lub dziećmi, zalecam bardzo ostrożne podejście do wyciągu krzesełkowego. Jest to atrakcja, którą z pewnością trzeba zobaczyć! (zobacz na mapie)

12. Morskie Oko

morskie oko

Inne miejsca warte polecenia i łatwo dostępne dla mniej doświadczonych i zapalonych piechurów to jezioro Morskie Oko. Zaleca się rozpocząć wędrówkę dość wcześnie rano, aby uniknąć ogromnych tłumów później w ciągu dnia. (zobacz na mapie)

13. Siklawica

Siklawica

To piękny wodospad opadający na ponad 23 metry w dwóch głównych etapach. Najlepszą porą na odwiedzenie wodospadu w Siklawicy jest wczesne lato lub po silnych opadach deszczu. Wszystkie szlaki i okolice są piękne, więc warto to zobaczyć. To doskonała okazja do zrobienia wyjątkowych zdjęć. (zobacz na mapie)

14. Czarny Staw

Czarny Staw

Wokół jeziora prowadzi szlak turystyczny, którym można dotrzeć na szczyt Rysów lub zejść do Morskiego Oka. My szliśmy z Morskiego Oka i zajęło nam to około 40 minut. Czarny Staw pod Rysami to popularny cel wycieczek pieszych oraz wspinaczek wysokogórskich. Góry fantastycznie odbijają się w tafli płaskiej wody. (zobacz na mapie)

15. Dolina Pięciu Stawów Polskich

staw

Jedno z najpiękniejszych miejsc w polskich Tatrach. To dziewicza, górska dolina, która swoją nazwę zawdzięcza pięciu jeziorom, rozsianym po jej terenie. Miejsce to zachwyca przepięknymi krajobrazami, wysokimi szczytami, strumieniami i wodospadami. Trasa wiodąca przez Dolinę Pięciu Stawów Polskich jest dość wymagająca, jednak jej przejście jest nagrodą dla każdego, kto pokona jej trudności. My szliśmy z Łysej Polany do Morskiego Oka właśnie przez Dolinę 5 Stawów. Na końcu jeszcze odwiedziliśmy Czarny Staw pod Rysami. Wycieczka była wymagająca. Zajęła 8 godzin, podczas których zrobiliśmy 50000 kroków. (zobacz na mapie)

16. Nosal

nosal

To popularny stok narciarski znany również z imprez sportowych. Ciekawa okolica. Wiele stoków szkółkarskich i brak trudnych stoków, sprawia, że to idealne rozwiązanie dla początkujących. Szkoła w Stramie to fantastyczna szkoła narciarska, która oferuje naukę jazdy na nartach w każdym wieku i o różnych zdolnościach. (zobacz na mapie)

17. Antałówka

To cudowne miejsce na odpoczynek podczas spaceru. Można położyć się na kocyku i cieszyć się chwilą. Z tego miejsca roztacza się przepiękny widok na okolicę oraz majestatyczne góry. Ponadto, doskonała perspektywa na dwie skocznie pozwala obserwować z tego miejsca skoki narciarskie. To naprawdę wyjątkowy punkt widokowy, który zapewnia nie tylko relaks, ale także możliwość podziwiania widowiska sportowego. (zobacz na mapie)

18. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego

Muzeum Tatrzańskie

Jest doskonałym miejscem do zapoznania się z lokalną kulturą i sztuką ludową. Bardzo ciekawe muzeum historii Zakopanego. Warto odwiedzić, zwłaszcza kiedy pogoda nie będzie doskonała.Stanowi centralną bazę dla pozostałej sieci muzeów rozsianych po całym mieście w różnych willach w stylu zakopiańskim. Można tu zobaczyć przykłady lokalnej kultury tatrzańsko-goralskiej oraz początki ruchu niepodległościowego w okresie rozbiorów. Na piętrze znajduje się geologia, flora i fauna Tatr. (zobacz na mapie)

19. Termy Zakopiańskie

aqua park
Fot. termy-zakopianskie.pl

Jest to miejsce, gdzie można zatrzymać się w ciepłej lub zimnej wodzie i zobaczyć Tatry. W parku wodnym znajduje się basen kryty i odkryty. Na terenie basenu znajduje się również kilka basenów jacuzzi i sauna. (zobacz na mapie)

20. Plac zabaw ul. Słoneczna

To jeden z najlepszych placów zabaw w Zakopanem. Radość i zachwyt dzieci to z pewnością najlepsza rekomendacja. To świetnie, że pomimo zalecenia dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat, dzieci młodsze mogą się świetnie bawić. Spryt i zdolności dzieci potrafią zaskakiwać! Widok na Giewont w tle to prawdziwy atut tego miejsca. To nie tylko świetne miejsce do zabawy, ale także do podziwiania piękna tatrzańskich krajobrazów. To z pewnością sprawiło, że wizyta na placu zabaw była jeszcze bardziej niezapomniana. (zobacz na mapie)

21. Dolina Gąsienicowa

Znajduje się ona w południowo-zachodniej części Tatr Wysokich, na terenie polskiego Tatrzańskiego Parku Narodowego. Nazwa doliny pochodzi od nazwiska Gąsieniców, dawniejszych właścicieli tych terenów. Dolina Gąsienicowa ma długość około 9 km i wznosi się na wysokość ponad 1400 m n.p.m. Znajduje się tam wiele pięknych szlaków turystycznych, prowadzących m.in. na Giewont czy Świnicę. W dolinie znajduje się wiele malowniczych stawów, w tym największy – Czarny Staw Gąsienicowy. (zobacz na mapie)

22. Kaplica Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce

Kaplica Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce

Trudno uwierzyć, że coś tak dekoracyjnego i delikatnego może wydawać się jednocześnie tak proste. Kaplica ta jest absolutnie piękna. Bezpłatnie i bardzo spokojnie. Zachowaj ostrożność podczas dojeżdżania z przystanku autobusowego do kościoła, ponieważ droga może być bardzo ruchliwa. Ta piękna kapliczka została zbudowana przez miejscowego przedsiębiorcę w latach 1904-07 jako prezent dla społeczności lokalnej. (zobacz na mapie)

23. Muzeum Karola Szymanowskiego

Muzeum Karola Szymanowskiego

Karol Szymanowski był kompozytorem, pianistą, pedagogiem i pisarzem polskim. Bardzo dobre muzeum, jeśli jesteś zainteresowany tym kompozytorem. Piękna drewniana willa. Tradycyjny dom i wyposażenie w stylu podhalańskim pomogły nam zrozumieć, dlaczego Zakopane było oazą dla takich kreatywnych ludzi jak on. (zobacz na mapie)

24. Willa Oksza

Willa Oksza

Galeria sztuki z piękną wystawą nawiązującą do samych Tatr lub do artystów związanych z Zakopanem. Muzeum znajduje się w zabytkowej willi w stylu architektonicznym Zakopanego. Fachowo wyselekcjonowana kolekcja najlepszych dzieł sztuki inspirowanych wspaniałym pięknem i góralską kulturą Tatr. (zobacz na mapie) 

25. Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

Jedno z najpopularniejszych miejsc kultu religijnego w Polsce dla pielgrzymów. Kościół jest bardzo ładny i warto go odwiedzić. Ten kościół jest zbudowany w starym stylu z drewna. Położony prawie w samym sercu miasta i w pobliżu słynnego cmentarza. (zobacz na mapie)

26. Sarnia Skała

Charakterystyczna wapienna formacja skalna o wysokości około 1264 metrów, położona w Tatrach Zachodnich, niedaleko Zakopanego. Skała ta przypomina kształtem głowę sarny i stanowi jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach. Ze względu na swoje niepowtarzalne walory krajobrazowe i piękne widoki na otaczające góry, Sarnia Skała cieszy się dużą popularnością wśród turystów i miłośników wspinaczki. W okolicy Sarniej Skały znajduje się wiele szlaków turystycznych, które umożliwiają piesze wędrówki i wspinaczkę, a także miejsca do odpoczynku i podziwiania pięknych widoków (zobacz na mapie)

27. Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego

Niezwykle urokliwie zaaranżowane pokoje multimedialne prezentujące zarówno przyrodę, jak i historię Tatr. Znajduje się tam mnóstwo różnorodnych tematów, które sprawiają, że wizyta staje się fascynująca i pouczająca, zwłaszcza dla młodszych entuzjastów gór, ale także dla dorosłych, którzy mogą być zaskoczeni niektórymi informacjami. Ekspozycje multimedialne są niezwykle atrakcyjne dla dzieci w wieku szkolnym, które mogą podziwiać wirtualne makietę Tatr, przykładowe górskie polany, lasy oraz nawet wirtualne jaskinie. Dodatkowo, możliwość obejrzenia kilku filmów w salach kinowych dodaje tej wizycie jeszcze większej wartości. (zobacz na mapie)

28. Zjeżdżalnia Grawitacyjna na Gubałówce

Zjeżdżalnia Grawitacyjna na Gubałówce

Jest to bardzo fajna atrakcja dla dzieci. Dla tych starszych też. Najpierw trzeba się dostać do Gubałówkę. Można się tam dostać kolejką linową lub pieszo. Pogoda musi być idealna do tego, aby ta atrakcja działała. (zobacz na mapie)

29. Willa Koliba

Willa Koliba

Polecam odwiedzić to muzeum, ponieważ poznacie historię stylu zakopiańskich domów, a jednocześnie będziecie mieli okazję zobaczyć wnętrze domu i różne dzieła sztuki. Jeśli interesuje Cię lokalna kultura i tradycja, będziesz zadowolony. Warto tam spędzić godzinę, zwłaszcza gdy pada deszcz. (zobacz na mapie)

30. Dolina i Polana Strążyska

Popularne miejsce turystyczne w Tatrach, położone w pobliżu Zakopanego. Dolina ma około 4 km długości i jest otoczona przez piękne szczyty tatrzańskie. Dolina jest bardzo malownicza i zróżnicowana krajobrazowo – można tam podziwiać górskie potoki, lasy, polany oraz liczne wodospady. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników pieszych wycieczek, a także narciarzy biegowych i saneczkowych w sezonie zimowym. W dolinie znajdują się liczne ścieżki i trasy turystyczne, a także wypożyczalnie sprzętu oraz miejsca, gdzie można odpocząć i się posilić. (zobacz na mapie)

31. Dolina Chochołowska

Jedna z najpiękniejszych dolin tatrzańskich, położona w Tatrzańskim Parku Narodowym, niedaleko Zakopanego. Dolina ma około 10 km długości i jest otoczona przez liczne szczyty górskie, w tym m.in. Ostry Wierch, Wołowiec czy Starorobociański Wierch. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej, a także narciarzy biegowych. W dolinie znajdują się liczne ścieżki i trasy rowerowe o różnym stopniu trudności oraz wypożyczalnie sprzętu. W sezonie letnim warto odwiedzić tam Łąkę Chochołowską – popularne miejsce piknikowe oraz Schronisko na Hali Ornak, gdzie serwowane są regionalne dania kuchni góralskiej. (zobacz na mapie)

32. Świecący napis Zakopane

Bardzo atrakcyjnym miejscem na pamiątkowe zdjęcie, które znajduje się w pobliżu Krupówek i oferuje widok na góry, jest Świecący napis Zakopane. Należy jednak pamiętać, że miejsce to jest często zatłoczone o każdej porze dnia. Mimo to można tam zrobić piękne ujęcia i zachować wspaniałą pamiątkę z pobytu w tym urokliwym mieście. Jest to również doskonałe miejsce na odpoczynek na świeżym powietrzu, gdzie można wypocząć po całym dniu zwiedzania i delektować się pięknymi widokami. (zobacz na mapie)

33. Polana Szymoszkowa

Popularny ośrodek narciarski położony w Zakopanem, w pobliżu Doliny Strążyskiej. Polana ta oferuje liczne trasy narciarskie, w tym trasy dla początkujących i zaawansowanych, wraz z wyciągami krzesełkowymi i orczykami. W lecie Polana Szymoszkowa przyciąga turystów swoimi malowniczymi widokami i trasami turystycznymi, a także oferuje basen termalny i strefę spa. Na polanie znajdują się również liczne bary i restauracje serwujące tradycyjne dania góralskie. (zobacz na mapie)

34. Kopieniec Wielki

Szczyt w polskich Tatrach Zachodnich, który wraz z pobliskim Czerwonym Wierchem tworzy malowniczą panoramę widokową na Tatry. To jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicach Zakopanego. Na szczyt prowadzi kilka szlaków, o różnym stopniu trudności. Szczyt ten jest dobrym miejscem na krótki wypad na górski spacer, ale także na całodniową wycieczkę, np. w połączeniu z Czerwonym Wierchem (zobacz na mapie)

35. Plac zabaw ul. Stanisława Staszica

Nowoczesny i przestronny plac zabaw to idealne rozwiązanie, które przyciągnie uwagę i zainteresowanie małych odkrywców. To świetne, że dostępne są atrakcje odpowiednie dla różnych grup wiekowych, co pozwala każdemu dziecku znaleźć coś interesującego do zabawy.Podział na część północną dla dzieci młodszych i część południową dla dzieci starszych to świetny pomysł, który zapewnia bezpieczną i odpowiednią rozrywkę dla każdego wieku. Mimo że w ciągu dnia i w sezonie może być duży tłok, to miejsce warte odwiedzenia i spędzenia czasu z dziećmi. To idealne miejsce na rodzinny wypad, gdzie dzieci mogą się bawić i cieszyć, a rodzice odpocząć i cieszyć się wspólnymi chwilami. Świetna atrakcja dla dzieci. (zobacz na mapie)

36. Kościół Matki Boskiej Częstochowskie

Obowiązkowy punkt na liście zwiedzania w Zakopanem! Zwiedzanie z przewodnikiem zapewne Wam poznanie fascynującej historii tego malutkiego, drewnianego kościoła. Z pewnością jest to jedno z miejsc, które oddaje prawdziwą atmosferę Zakopanego, zachwycając swoim urokiem i tradycyjnym charakterem. Cieszę się, że udało Wam się go odwiedzić, nawet podczas krótkiego pobytu, ponieważ to naprawdę wyjątkowe doświadczenie. (zobacz na mapie)

37. Galeria Władysława Hasiora – Muzeum Tatrzańskie

To miejsce jest po prostu niezwykłe… Prawdziwa kraina czarów, gdzie artysta potrafi zatrzymać czas, aby umożliwić widzom poświęcenie chwili, której na co dzień często brakuje, na zatrzymanie się i zwrócenie uwagi na to, co naprawdę najważniejsze w życiu. (zobacz na mapie)

40. Muzeum Oscypka

Muzeum Oscypka to naprawdę interesujące miejsce! Baca, który tam opowiada, przekazuje fascynujące historie, dzięki czemu można spokojnie wszystko zwiedzić i zrozumieć. Z pewnością świetną opcją jest samodzielne przygotowanie serka. Choć nie była to tradycyjna wersja oscypka, to może to być równie urocze i smaczne doświadczenie. To miejsce wydaje się pełne niesamowitych wrażeń i radości. (zobacz na mapie)

Jeszcze mało? Zobacz najlepsze atrakcje dla dzieci w Zakopanem