24 Najlepsze Atrakcje w Zakopanem

Zakopane, perła Tatr. Poniżej znajdują się najlepsze atrakcje tak, by cieszyć się tym uroczym górskim kurortem. Każdy znajdzie coś dla siebie. Napisaliśmy już ciekawostki o Zakopanem i gdzie dobrze zjeść w Zakopanem. Tym razem przedstawiamy 24 najlepsze atrakcje w Zakopanem.

Największa Papugarnia Egzotyczne Zakopane

papugarnia
źródło: www.zakoatrakcje.pl
źródło: www.zakoatrakcje.pl

W Zakopanem przy Krupówkach jest kilka papugarni. Jednak jeżeli chcecie się udać do którejś to my polecamy tą najfajniejszą i przede wszystkim Największą Papugarnię Egzotyczne Zakopane. Mieści się na Drodze do Olczy 11. i jako jedyna posiada patronat samego Burmistrza Zakopanego i to duży plus!

Podczas wizyty ręcznie karmione papugi wskakiwały nam na ramiona i tuliły się do nas. Ptaki uczą się mówić co skutkowało tym, że mówiły różne słowa w języku polskim tj. „halo”, „dzień dobry”, czy „kocham cię”.

Znajdziemy tutaj ponad 100 pięknych okazów takich jak Lorysy Górskie, Kakadu, Aleksandretty Chińskie i różne ich odmiany oczywiście nie brakuje pokaźnego stadka wielkich Ar Araraun, Chloropter i wielu innych. Papugi są bardzo różne, ale najczęstszą cechą wszystkich gatunków papug są ich przepiękne jaskrawo zabarwione pióra, choć są pewne wyjątki. Papugi mogą różnić się wielkością, ale większość gatunków ma kolor zielony. Wyróżniają się niesamowitymi zdolnościami naśladowania głosu człowieka. Niektóre gatunki papug są wielobarwne, z jasnoniebieskim, żółtym, zielonym lub białym upierzeniem. Obiekt ma 280m2. Jednak nie znajdziemy tutaj tylko papug. Spotkać możemy wiewiórki Kanadyjskie, Susła preriowego czy Wiewiórczaka trójbarwnego

Była tutaj również telewizja TVP i dziennikarze radia RMF FM. Papugarnia zajmuje całe pierwsze piętro budynku, a przy obiekcie jest bezpłatny parking.

Papugi są zadbane, a wewnątrz pomieszczenia w którym przebywają jest dużo miejsca. Zabawki dla papug wyglądały na nowe co jest dużym plusem.

Więc jeżeli planujecie odwiedzić Papugarnię to koniecznie tutaj.

Bilet normalny: 19 zł, Bilet ulgowy: 15 zł (są jeszcze różne pakiety rodzinne)

Strona www Papugarnii

1. Krupówki

Krupówki

Główną arterią komunikacyjną miasta są drewniane zakopiańskie restauracje, kawiarnie, galerie sztuki i sklepy z pamiątkami. Na dolnym krańcu ulicy znajdują się małe stragany oferujące miejscowe wyroby rzemieślnicze, takie jak drewniane skrzynki, wełniane swetry, kapelusze i rękawice, specjalne zakopiańskie skórzane buty itp. (zobacz na mapie)

2. Iluzja Park

Budynek

W dolnej części Krupówek zaskoczyła nas nowa atrakcja Iluzja Park stając się hitem wycieczki. Sam budynek jest przepiękny i nawet przypomina swoją bryłą zaczarowaną budowlę niczym z Hogwardu Harrego Pottera. A w środku REWELACJA! Mnóstwo przejść, ukrytych pomieszczeń rozłożonych na dwóch piętrach tego budynku.

Po przejściu przez recepcję i szatnię znaleźliśmy się w pierwszym pomieszczeniu a tam, od razu latająca piłka przy której kręciliśmy filmiki jak unosi się nad naszymi dłońmi, lewitująca doniczka, walizka która mimo trzymania w dłoni ożywała chcąc wyrwać się z ręki i latać swoimi ścieżkami…

Na ścianie zobaczyliśmy wielkie skrzydła. Przemiła Pani z obsługi wytłumaczyła nam jak należy się ustawić i zrobić zdjęcie. Po zobaczeniu efektu w telefonie każdy z nas od razu chciał choć na chwilę zostać aniołem 😊. Następnie przeszliśmy do Sali wyładowań gdzie za wielkimi szybami ukazała nam się duża makieta Giewontu i UWAGA…!

Elekrtyczność

Generator Piorunów! Pokaz odbywa się co około 30min. Nagle pojawiają się błyskawice, pioruny które uderzają w krzyż na Giewoncie z siłą 2 000 000 volt! Widowisko wręcz piorunujące. Przechodząc dalej do strefy ciemnej ukazała nam się woda lecąca z sufitu jak deszcz. Nagle krople dosłownie zawisnęły w powietrzu a następnie wbrew grawitacji zaczęły lecieć do góry!

Genialne wrażenie zrobił pokój gdzie po wejściu nie było widać gdzie jest jego początek i koniec, góra i dół. W innym pomieszczeniu znikaliśmy w lustrze a w jednym urządzeniu znikała sama jedna ręka. Przechodząc przez naprawdę wiele innych rzeczy doszliśmy do dużej maszyny „symulatora wiatru halnego”.

Iluzja optyczna

Po wejściu do środka wiatr wiał z prędkością 156km/h a na dużym monitorze wyświetlał się film z halnego w górach. Osobę w środku można obserwować przez przeszklone półokrągłe drzwi. EXTRA! Następnie zobaczyliśmy schody na piętro 2 😊 Nie będę wszystkiego Wam opisywać aby nie popsuć niespodzianki. W naszej ocenie miejsce warte odwiedzenia w 100%!

Iluzja Park zlokalizowany jest w drugiej linii zabudowy naprzeciwko hotelu Sabała. Trzeba przejść przez mostek między sklepem Diverse a drewnianym kioskiem Kolpoltera obok muzeum Tatrzńskiego.

Bilet normalny 35zł

Bilet ulgowy 30zł

Rodzinny (2+1) 80zł

Adres: Krupówki 12 (Dworzec Tatrzński)

Tel: 506 278 860

www.zakoatrakcje.pl/atrakcja/iluzja-park/

3. Gubałówka

Gubałówka
Widok z Gubałówki

Wyciągiem krzesełkowym lub kolejką linową można dojechać na szczyt Gubałówki. Jazda trwa około 8 minut. Z Gubałówki roztacza się piękna panorama na Tatry. (zobacz na mapie)

4. Myszogród

Myszogród 2020
źródło: www.zakoatrakcje.pl

fajne myszki

źródło: www.zakoatrakcje.pl

Myszki w wagonie
źródło: www.zakoatrakcje.pl

Super atrakcja! Widzieliście kiedyś myszki (prawdziwe) jeżdżące pociągiem, latające w UFO…? A żyjące w wiosce góralskiej lub w pełni wyposażonych domkach w drzewach, gitarze czy kredensie…? Może całe zimowe miasto ze stokiem narciarskim, wyciągiem, barami itp…? Nie… To tu zobaczycie aż tysiąc małych myszek, żyjących w najróżniejszych sceneriach. 12 artystów w kilka miesięcy na powierzchni ponad 200m2 stworzyło niesamowite miejsce! Można tutaj spędzić z dziećmi nawet kilkadziesiąt minut w niezwykły sposób. Wszystko ogląda się z za dużych tafli szkła także bez obaw dla strachliwych. Dzieci są pełne zachwytu i nie chcą stąd wychodzić!

Myszki pochodzą z różnych hodowli tj. Holenderskie, myszki rasowe brązowe, białe, długowłose, egipskie, czy najmniejsze gryzonie świata, czyli myszki pigmejskie. Niektórzy obserwują myszki całymi godzinami. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce i zobaczyć coś zupełnie nowego. Dzieci będą na pewno zadowolone.

Bilet normalny: 17 zł

Bilet ulgowy: 14 zł

Bilet rodzinny (np.2+1) 14zł osoba

Adres: Krupówki 81 B

(Na samej górze Krupówek tuż przy skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, poniżej kina 7D)

Tel: +48 500 656 584
Czynne codziennie od 10:00 do 20:00.

Strona www Myszogrodu

5. Kasprowy Wierch

kolej

Warto skorzystać z kolejki linowej na Kasprowy które ma wysokość 1987 m n.p.m. Zarówno latem, jak i zimą jest to jedna z najpopularniejszych lokalnych atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zimą w Górach Kasprowych funkcjonują dwa wyciągi krzesełkowe oraz dwa stoki narciarskie dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. (zobacz na mapie)

6. Zjazd ze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew

skocznia narciarka
źródło: www.zakoatrakcje.pl
zjazd ze-skoczni
źródło: www.zakoatrakcje.pl
zjazd
źródło: www.zakoatrakcje.pl

Nie wierzyliśmy ale TAK…! Obecnie każdy ma możliwość zjechania ze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew. W chwili uruchomienia zjazdów dla turystów Wielka Krokiew stała się największą zjeżdżalnią świata! Jest jeszcze jedno miejsce na świecie gdzie można zjechać ze skoczni narciarskiej na obiekcie olimpijskim w USA, jednak jest ona nieco mniejsza.

Olbrzymia prędkość, jest zbliżona do tej którą osiąga skoczek, a wszystko to w zupełnie bezpieczny sposób. Co ciekawe, zjazd odbywa się specjalnym tubingiem przypominającym ponton.

Na koniec otrzymamy certyfikat potwierdzający zjazd ze skoczni narciarskiej.

Możemy również dokupić nagranie z kamery GoPro co jest świetną pamiątką! Na filmie widać wszystkie emocje na twarzy ze zjazdu oraz wyświetlana jest prędkość z jaką zjeżdżaliśmy w czasie rzeczywistym!

Do wyboru mamy 3 poziomy:

I poziom jest najłatwiejszy. Mogą z I poziomu zjechać dzieci od 7 roku życia.

II poziom znajduje się 20 metrów wyżej. Z tego poziomu mogą korzystać dzieci od 11 roku życia.

III poziom to już poziom HARD. Prędkość zjazdu przekracza 90 km/h! Jest to najbardziej zbliżona prędkość jaką osiągają zawodnicy skaczący podczas zawodów.

Cena biletu zjazdu wynosi 59 zł

Ulgowy do 15 roku życia 39 zł

Każdy kolejny zjazd to już tylko 29 zł

Należy pamiętać, że musimy w pierwszej kolejności kupić bilet wejścia na obiekt Wielkiej Krokwi który od razu upoważnia do wyjazdu wyciągiem krzesełkowym

Adres: Bronisława Czecha

Tel: 515 992 811

Strona www Zjazdu ze Skoczni

7. Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska

W odróżnieniu od Doliny Chochowskiej, dolina ta jest po prostu piękna. Praktyka gospodarki leśnej miała ograniczony wpływ na szlaki i piękno krajobrazu Doliny Kościelskiej. Prosty spacer po płaskim terenie, łatwe nawet dla dzieci. Jedno z najpiękniejszych miejsc w polskich górach. Szczególnie polecam udanie się do Schroniska Ornak. (zobacz na mapie)

8. Podwodny Świat

słuchawki

Ciekawą atrakcją okazał się Podwodny Świat w Zakopanem. Uwagę naszą przykuł lektor, który był umieszczony na stronie internetowej. Z zewnątrz miejsce zupełnie niepozorne. Zlokalizowany na ul. Ubocz 3b. Jeżeli ktoś jechał na basen lub narty na Polanie Szymoszkowej to z pewnością przejeżdżał obok tego miejsca nie zauważając go, a szkoda… Naprzeciwko lokalu jest drugi pas jezdni gdzie wyznaczony jest darmowy parking dla samochodów. My wybraliśmy się na nogach ponieważ byliśmy na targowisku pod Gubałówką, a stamtąd jest może 10 minut spaceru z przepięknym widokiem na panoramę Tatr.

wodny świat

Bilety są nie drogie, a w cenie dostaje się sprzęt audio (niedawno wprowadzony), gdzie można odsłuchać fajne ciekawostki zwiedzając Podwodny Świat. Nie nastawiajcie się, że to wielkie oceanarium, bo tak nie jest. Jednak cały lokal został przebudowany i zmodernizowany w czasie pandemii. Miejsce jest starannie przygotowane z pomysłem, a opowiadający audio lektor w interesujący sposób „sprzedał” nam ciekawostki o których pewnie w życiu byśmy się nie dowiedzieli, a przy tym nie przynudzając jak na dennym wykładzie czy w encyklopedii. Oczywiście cenimy encyklopedie, ale czasem potrafi znużyć, a tu wręcz na odwrót! Spędziliśmy tam około 40minut. Fajnych 40 minut.

podwodny świat

Bilet normalny: 19 zł
Bilet ulgowy: 15 zł
Bilet rodzinny: (2+1) 15 zł osoba

Audio przewodnik w cenie biletów

Adres: Ubocz 3 b

Czynne codziennie od 10:00 do 19:00

https://zakoatrakcje.pl/atrakcja/podwodny-swiat/

9. Góralski ślizg

Góralski ślizg
źródło: www.zakoatrakcje.pl
ślizg
źródło: www.zakoatrakcje.pl

Zaraz pod Gubałówką znajdziemy Góralski Ślizg. Gigantyczna zjeżdżalnia z ośmioma równoległymi torami. Ze zjeżdżalni można zjeżdżać w tandemie lub ścigać się równocześnie z rodziną lub znajomymi.

Wielka zjeżdżalnia znajduje się zaraz przy Krupówkach pod dolną stacją kolei na Gubałówkę. Jest to ciekawa atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych czynna całorocznie.

Możesz ścigać się razem z innymi. Rodzice mają rewelacyjną zabawę zjeżdżając wspólnie ze swoimi pociechami. Na końcu nie wiadomo kto się lepiej bawił… Dziecko czy rodzić? Zapraszamy do skorzystania z tej rodzinnej atrakcji.

Ceny:

  • 1 zjazd: 5 zł
  • 5 zjazdów: 15 zł
  • 10 zjazdów: 20 zł

Adres: Plac pod Gubałówką
Tel: +48 884 883 331
Czynne codziennie od 10:00 do 19:00.

Strona www Góralskiego Ślizg

10. Giewont

giewont

Doświadczeni piechurzy, przyzwyczajeni do 5-6 godzinnego spaceru, mogą wspiąć się na Giewont z Doliny Strążyskiej (2,5 godziny wspinaczki w górę), a następnie zejść przez Kondratową i Kalatówki do Kuźnic (kolejne 3 godziny), gdzie dostępne są minibusy w drodze powrotnej do miasta. (zobacz na mapie)

11. Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Wejście na skocznię to naprawdę miłe przeżycie, gdzie można podziwiać widoki, a jednocześnie zdać sobie sprawę, jak wysoka jest to skocznia. Jeśli idziesz z osobą starszą lub dziećmi, zalecam bardzo ostrożne podejście do wyciągu krzesełkowego. (zobacz na mapie)

12. Morskie Oko

morskie oko

Inne miejsca warte polecenia i łatwo dostępne dla mniej doświadczonych i zapalonych piechurów to jezioro Morskie Oko. Zaleca się rozpocząć wędrówkę dość wcześnie rano, aby uniknąć ogromnych tłumów później w ciągu dnia. (zobacz na mapie)

13. Siklawica

Siklawica

To piękny wodospad opadający na ponad 23 metry w dwóch głównych etapach. Najlepszą porą na odwiedzenie wodospadu w Sikławicy jest wczesne lato lub po silnych opadach deszczu. Wszystkie szlaki i okolice są piękne, więc warto to zobaczyć. To doskonała okazja do zrobienia wyjątkowych zdjęć. (zobacz na mapie)

14. Nosal

nosal

To popularny stok narciarski znany również z imprez sportowych. Ciekawa okolica. Wiele stoków szkółkarskich i brak trudnych stoków, sprawia, że to idealne rozwiązanie dla początkujących. Szkoła w Stramie to fantastyczna szkoła narciarska, która oferuje naukę jazdy na nartach w każdym wieku i o różnych zdolnościach. (zobacz na mapie)

15. Muzeum Tatrzańskie

Muzeum Tatrzańskie

Jest doskonałym miejscem do zapoznania się z lokalną kulturą i sztuką ludową. Bardzo ciekawe muzeum historii Zakopanego. Warto odwiedzić, zwłaszcza kiedy pogoda nie będzie doskonała.Stanowi centralną bazę dla pozostałej sieci muzeów rozsianych po całym mieście w różnych willach w stylu zakopiańskim. Można tu zobaczyć przykłady lokalnej kultury tatrzańsko-goralskiej oraz początki ruchu niepodległościowego w okresie rozbiorów. Na piętrze znajduje się geologia, flora i fauna Tatr. (zobacz na mapie)

16. Aqua Park

aqua park
źródło: aquapark.zakopane.pl

Jest to miejsce, gdzie można zatrzymać się w ciepłej lub zimnej wodzie i zobaczyć Tatry. W parku wodnym znajduje się basen kryty i odkryty. Można Aqua Park Zakopane położony jest w niewielkiej odległości (3 km lub mniej) od Kuźnic. Na terenie basenu znajduje się również kilka basenów jacuzzi i sauna. (zobacz na mapie)

17. Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku

Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku

Mały kościółek jest piękny, a cmentarz wart odwiedzenia. Nagrobki które są w rzeczywistości wyrzeźbione z drewna, są dziełami sztuki. Byłem sceptyczny, ale powiedziano mi, że powinienem to zobaczyć i byłem zadowolony, że to zrobiłem. (zobacz na mapie)

18. Dom do Góry Nogami

Dom

To jest mały dom i spędzasz tam tylko około 10 minut, ale to naprawdę świetna zabawa. Bardzo ciężko jest iść prosto, więc jest dużo śmiechu, kiedy się do niego wchodzi. Wnętrze jest naprawdę ładne. (zobacz na mapie)

19. Kaplica Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce

Kaplica Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce

Trudno uwierzyć, że coś tak dekoracyjnego i delikatnego może wydawać się jednocześnie tak proste. Kaplica ta jest absolutnie piękna. Bezpłatnie i bardzo spokojnie. Zachowaj ostrożność podczas dojeżdżania z przystanku autobusowego do kościoła, ponieważ droga może być bardzo ruchliwa. Ta piękna kapliczka została zbudowana przez miejscowego przedsiębiorcę w latach 1904-07 jako prezent dla społeczności lokalnej. (zobacz na mapie)

20. Muzeum Karola Szymanowskiego

Muzeum Karola Szymanowskiego

Karol Szymanowski był kompozytorem, pianistą, pedagogiem i pisarzem polskim. Bardzo dobre muzeum, jeśli jesteś zainteresowany tym kompozytorem. Piękna drewniana willa. Tradycyjny dom i wyposażenie w stylu podhalańskim pomogły nam zrozumieć, dlaczego Zakopane było oazą dla takich kreatywnych ludzi jak on. (zobacz na mapie)

21. Willa Oksza

Willa Oksza

Galeria sztuki z piękną wystawą nawiązującą do samych Tatr lub do artystów związanych z Zakopanem. Muzeum znajduje się w zabytkowej willi w stylu architektonicznym Zakopanego. Fachowo wyselekcjonowana kolekcja najlepszych dzieł sztuki inspirowanych wspaniałym pięknem i góralską kulturą Tatr. (zobacz na mapie) 

22. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

Jedno z najpopularniejszych miejsc kultu religijnego w Polsce dla pielgrzymów. Kościół jest bardzo ładny i warto go odwiedzić. Ten kościół jest zbudowany w starym stylu z drewna. Położony prawie w samym sercu miasta i w pobliżu słynnego cmentarza. (zobacz na mapie)

23. Zjeżdżalnia Grawitacyjna na Gubałówce

Zjeżdżalnia Grawitacyjna na Gubałówce

Jest to bardzo fajna atrakcja dla dzieci. Dla tych starszych też. Najpierw trzeba się dostać do Gubałówkę. Można się tam dostać kolejką linową lub pieszo. Pogoda musi być idealna do tego, aby ta atrakcja działała. (zobacz na mapie)

24. Willa Koliba

Willa Koliba

Polecam odwiedzić to muzeum, ponieważ poznacie historię stylu zakopiańskich domów, a jednocześnie będziecie mieli okazję zobaczyć wnętrze domu i różne dzieła sztuki. Jeśli interesuje Cię lokalna kultura i tradycja, będziesz zadowolony. Warto tam spędzić godzinę, zwłaszcza gdy pada deszcz. (zobacz na mapie)

24. Tatry

tatry

Zakopane jest doskonałą bazą wypadową do wędrówek po okolicy. Tatrzański Park Narodowy położony jest tuż obok miasta, a szlaki turystyczne są liczne. Większość szlaków to całodzienne wędrówki, całodzienne wycieczki aż na szczyt, a następnie powrót do miasta, aby zrelaksować się przy grzańcu z wina. (zobacz na mapie)

Jeszcze mało? Sprawdź co warto zobaczyć w Zakopanem tutaj.

Lub Najlepsze atrakcje dla dzieci w Zakopanem4.5/5 - (liczba ocen: 115)

Liczba komentarzy: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.