Polska

Zakopane Atrakcje dla Dzieci i Młodzieży w 2024

Zakopane jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Nazywane częstokroć Zimową Stolicą Polski, jest najwyżej położonym miastem w Polsce. Usytuowane jest u podnóża Tatr, naszych najwyższych gór.

Zobacz też ciekawostki o Zakopanem oraz najlepsze restauracje w Zakopanem.

zakoatrakcje reklama

Jakie są najlepsze atrakcje dla dzieci i młodzieży w Zakopanem?

Największa Papugarnia Egzotyczne Zakopane

papugarnia
Fot. zakoatrakcje.pl

W Zakopanem przy Krupówkach jest kilka papugarni. Jednak jeżeli chcecie się udać do którejś to my polecamy tą najfajniejszą i przede wszystkim Największą Papugarnię Egzotyczne Zakopane. Mieści się na Drodze do Olczy 11. i jako jedyna posiada patronat samego Burmistrza Zakopanego i to duży plus!

Podczas wizyty ręcznie karmione papugi wskakiwały nam na ramiona i tuliły się do nas. Ptaki uczą się mówić co skutkowało tym, że mówiły różne słowa w języku polskim tj. „halo”, „dzień dobry”, czy „kocham cię”.

Fot. zakoatrakcje.pl

Znajdziemy tutaj ponad 100 pięknych okazów takich jak Lorysy Górskie, Kakadu, Aleksandretty Chińskie i różne ich odmiany oczywiście nie brakuje pokaźnego stadka wielkich Ar Araraun, Chloropter i wielu innych. Papugi są bardzo różne, ale najczęstszą cechą wszystkich gatunków papug są ich przepiękne jaskrawo zabarwione pióra, choć są pewne wyjątki. Papugi mogą różnić się wielkością, ale większość gatunków ma kolor zielony. Wyróżniają się niesamowitymi zdolnościami naśladowania głosu człowieka. Niektóre gatunki papug są wielobarwne, z jasnoniebieskim, żółtym, zielonym lub białym upierzeniem. Obiekt ma 280m2. Jednak nie znajdziemy tutaj tylko papug. Spotkać możemy wiewiórki Kanadyjskie, Susła preriowego czy Wiewiórczaka trójbarwnego

Była tutaj również telewizja TVP i dziennikarze radia RMF FM. Papugarnia zajmuje całe pierwsze piętro budynku, a przy obiekcie jest bezpłatny parking.

Papugi są zadbane, a wewnątrz pomieszczenia w którym przebywają jest dużo miejsca. Zabawki dla papug wyglądały na nowe co jest dużym plusem.

Więc jeżeli planujecie odwiedzić Papugarnię to koniecznie tutaj.

Bilet normalny: 19 zł, Bilet ulgowy: 15 zł (są jeszcze różne pakiety rodzinne)

Strona www Papugarnii

1. Krupówki

Krupówki

Z pewnością warto wraz z dziećmi zobaczyć Krupówki, czyi reprezentacyjny deptak Zakopanego. Spacerują tu i odpoczywają wszyscy przyjezdni, zarówno wczasowicze, którzy nie lubią wspinać się po górach, jak i turyści zmęczeni długimi wędrówkami.

Wzdłuż ulicy ciągnie się nieprzerwany rząd kawiarni, restauracji, sklepów oraz stoisk z rękodziełem ludowym. Tu warto udać się po męczącym dniu na górskim szlaku, aby napić się góralskiego grzańca (to propozycja dla rodziców !), przekąsić oscypki oraz pstryknąć zdjęcie z białym misiem, tak lubiane przez najmłodszych. (zobacz na mapie)

2. Iluzja Park

Budynek

W dolnej części Krupówek zaskoczyła nas nowa atrakcja, Iluzja Park stając się hitem wycieczki. Sam budynek jest przepiękny i nawet przypomina swoją bryłą zaczarowaną budowlę niczym z Hogwardu Harrego Pottera. A w środku REWELACJA! Mnóstwo przejść, ukrytych pomieszczeń rozłożonych na dwóch piętrach tego budynku.

Po przejściu przez recepcję i szatnię znaleźliśmy się w pierwszym pomieszczeniu a tam, od razu latająca piłka przy której kręciliśmy filmiki jak unosi się nad naszymi dłońmi, lewitująca doniczka, walizka która mimo trzymania w dłoni ożywała chcąc wyrwać się z ręki i latać swoimi ścieżkami…

Na ścianie zobaczyliśmy wielkie skrzydła. Przemiła Pani z obsługi wytłumaczyła nam jak należy się ustawić i zrobić zdjęcie. Po zobaczeniu efektu w telefonie każdy z nas od razu chciał choć na chwilę zostać aniołem 😊. Następnie przeszliśmy do Sali wyładowań gdzie za wielkimi szybami ukazała nam się duża makieta Giewontu i UWAGA…!

Elekrtyczność

Generator Piorunów! Pokaz odbywa się co około 30min. Nagle pojawiają się błyskawice, pioruny które uderzają w krzyż na Giewoncie z siłą 2 000 000 volt! Widowisko wręcz piorunujące. Przechodząc dalej do strefy ciemnej ukazała nam się woda lecąca z sufitu jak deszcz. Nagle krople dosłownie zawisnęły w powietrzu a następnie wbrew grawitacji zaczęły lecieć do góry!

Genialne wrażenie zrobił pokój gdzie po wejściu nie było widać gdzie jest jego początek i koniec, góra i dół. W innym pomieszczeniu znikaliśmy w lustrze a w jednym urządzeniu znikała sama jedna ręka. Przechodząc przez naprawdę wiele innych rzeczy doszliśmy do dużej maszyny „symulatora wiatru halnego”.

Iluzja optyczna

Po wejściu do środka wiatr wiał z prędkością 156km/h a na dużym monitorze wyświetlał się film z halnego w górach. Osobę w środku można obserwować przez przeszklone półokrągłe drzwi. EXTRA! Następnie zobaczyliśmy schody na piętro 2 😊 Nie będę wszystkiego Wam opisywać aby nie popsuć niespodzianki. W naszej ocenie miejsce warte odwiedzenia w 100%!

Iluzja Park zlokalizowany jest w drugiej linii zabudowy naprzeciwko hotelu Sabała. Trzeba przejść przez mostek między sklepem Diverse a drewnianym kioskiem Kolpoltera obok muzeum Tatrzńskiego.

Bilet normalny 35zł

Bilet ulgowy 30zł

Rodzinny (2+1) 80zł

Adres: Krupówki 12 (Dworzec Tatrzński)

Tel: 506 278 860

www.zakoatrakcje.pl/atrakcja/iluzja-park/

3. Termy Zakopiańskie

aquapark
źródło: www.aquapark.zakopane.pl

W czasie niepogody, niezależnie od pory roku, warto wybrać się wraz dziećmi do Aqua Parku w Zakopanem. Jest to niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju atrakcja z w przepięknym widokiem na Tatry, a przy tym jedyny tego typu obiekt w Zakopanem i okolicy. Aqua Park jest miejscem które łączy w sobie walory sportowe, rekreacyjne, lecznicze i rozrywkowe. Te tereny od dawien dawna znane są z występujących tu gorących źródeł. W wieku XIX otwarto tu pierwsze termy na Podhalu.

Niestety z czasem gorące wody połączyły się z tymi, które spływały z lodowatych górskich potoków i termy ostygły. W latach sześćdziesiątych XX-go wieku odnaleziono nowe pokłady wód termalnych pod Antałówką. i ostatecznie na początku XXI wieku otwarto Aqua Park w dzisiejszej formie.

Warto tu zrelaksować się po długiej, górskiej wędrówce, lub po prostu spędzić miło czas podczas niepogody. Możemy tu skorzystać z dwóch krytych basenów – jeden z nich jest typowym pływackim z trzema torami, a drugi jest rekreacyjny z kaskadami, biczami wodnymi, przeciwprądami, gejzerami, masażami ścienno-dennymi a także z leżakami podwodnymi. Główną atrakcję Aqua Parku jest kompleks 5 zjeżdżalni, których łączna długość wynosi blisko 320 m, a także niepowtarzalna dzika rzeka z rwącym nurtem i 6 wanien z hydromasażami.

Dla osób poszukujących wyjątkowego relaksu stworzony tu został również Świat Saun, w którym znajdują się: sauna fińska i solankowa, kabina zimowa, biosauna, łaźnia parowa i pokój relaksacyjny. Dzieci mogą bezpiecznie korzystać ze stworzonego z myślą o nich brodzika ze zjeżdżalniami, fontannami i kolorowymi, interaktywnymi zabawkami w kształcie zwierząt. Brodzik ma bezpieczną głębokości 30 cm oraz temperaturę wody 33 stopnie Celsjusza.

Temperatura wody termalnej w poszczególnych basenach waha się od 29 do 33 stopni Celsjusza. Na terenie AquaParku zlokalizowane są również inne atrakcyjne obiekty dla turystów, na przykład : kręgielnia, sale fitness oraz obiekty gastronomiczne. Na trzecim piętrze Aqua Parku znajdziemy centrum rozrywki dla całej rodziny. Są tu tory do gry w kręgle, restaurację a także sala zabaw dla dzieci. Ta ostatnia propozycja to raj dla naszych milusińskich. Znajdą tam ściankę wspinaczkową, basen z piłeczkami, domek zabaw ze zjeżdżalnią i różnego rodzaju klocki do zabawy. (zobacz na mapie)

4. Myszogród

Myszogród 2020
Fot. zakoatrakcje.pl

Super atrakcja! Widzieliście kiedyś myszki (prawdziwe) jeżdżące pociągiem, latające w UFO…? A żyjące w wiosce góralskiej lub w pełni wyposażonych domkach w drzewach, gitarze czy kredensie…? Może całe zimowe miasto ze stokiem narciarskim, wyciągiem, barami itp…? Nie… To tu zobaczycie aż tysiąc małych myszek, żyjących w najróżniejszych sceneriach. 12 artystów w kilka miesięcy na powierzchni ponad 200m2 stworzyło niesamowite miejsce! Można tutaj spędzić z dziećmi nawet kilkadziesiąt minut w niezwykły sposób. Wszystko ogląda się z za dużych tafli szkła także bez obaw dla strachliwych. Dzieci są pełne zachwytu i nie chcą stąd wychodzić!

fajne myszki
Fot. zakoatrakcje.pl

Myszki pochodzą z różnych hodowli tj. Holenderskie, myszki rasowe brązowe, białe, długowłose, egipskie, czy najmniejsze gryzonie świata, czyli myszki pigmejskie. Niektórzy obserwują myszki całymi godzinami. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce i zobaczyć coś zupełnie nowego. Dzieci będą na pewno zadowolone.

Myszki w wagonie
Fot. zakoatrakcje.pl

Bilet normalny: 17 zł

Bilet ulgowy: 14 zł

Bilet rodzinny (np.2+1) 14zł osoba

Adres: Krupówki 81 B

(Na samej górze Krupówek tuż przy skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, poniżej kina 7D)

Tel: +48 500 656 584
Czynne codziennie od 10:00 do 20:00.

Strona www Myszogrodu

3. Gubałówka

Gubałówka
Widok z Gubałówki

To niewysoka góra, na którą można wjechać kolejką, która wygląda jak miniatura tramwaju. Kolejka na Gubałówkę została wybudowana w roku 1938. Urządzenia napędowe oraz wagonik sprowadzono ze Szwajcarii. Wjazd nią na górę z pewnością bardzo spodoba się najmłodszym.

Wagoniki wwożą turystów na sam szczyt, jadąc po szynach z dolnej stacji, znajdującej się prawie w samym centrum Zakopanego. Jednorazowo kolejką może jechać 120 osób, średni czas jazdy to ok. czterech minut. Gubałóka to miejsce ogromnie popularne wśród turystów.

Większość przyjezdnych swą pierwszą wizytę w Tatrach zaczyna właśnie od tego szczytu. Nic zresztą w tym dziwnego. Panorama gór z Gubałówki jest nie tylko wyjątkowo malownicza, ale też niezwykle rozległa. Obejmuje Tatry Polskie, Gorce i Podhale, a przy dobrej widoczności także Pieniny i Beskid Sądecki.

Można również dostrzec spore fragmenty Tatr Słowackich oraz Beskidu i Pienin, leżących po stronie słowackiej. Dodatkowymi atrakcjami na szczycie Gubałówki są liczne sklepiki, stragany, bary, kafejki i restauracje, gdzie można miło spędzić czas i wbrew obiegowym opiniom smacznie i niedrogo zjeść.

Nowością na Gubałówce jest zjeżdżalnia grawitacyjna, wspaniała atrakcja dla dzieci oraz ich rodziców. Organizatorzy proponują zjazd specjalnym wózkiem, serpentyną po wyprofilowanym torze ze szczytu góry w kierunku Zakopanego, po południowej stronie. Długość tego toru wynosi 700 metrów.

Wózek obsługuje się za pomocą dźwigni i ręcznego hamulca. Nie musimy bać się przekroczenia prędkości – automatyczny hamulec zadziała, gdy przekroczymy 23 km/h. Na górę wrócić możemy wyciągiem. Zjeżdżalnia jest czynna od kwietnia aż do września, ze względów bezpieczeństwa bywa zamykana przy niesprzyjającej, deszczowej pogodzie. (zobacz na mapie)

4. Myszogród

Myszogród 2020
Fot. zakoatrakcje.pl

Super atrakcja! Widzieliście kiedyś myszki (prawdziwe) jeżdżące pociągiem, latające w UFO…? A żyjące w wiosce góralskiej lub w pełni wyposażonych domkach w drzewach, gitarze czy kredensie…? Może całe zimowe miasto ze stokiem narciarskim, wyciągiem, barami itp…? Nie… To tu zobaczycie aż tysiąc małych myszek, żyjących w najróżniejszych sceneriach. 12 artystów w kilka miesięcy na powierzchni ponad 200m2 stworzyło niesamowite miejsce! Można tutaj spędzić z dziećmi nawet kilkadziesiąt minut w niezwykły sposób. Wszystko ogląda się z za dużych tafli szkła także bez obaw dla strachliwych. Dzieci są pełne zachwytu i nie chcą stąd wychodzić!

fajne myszki
Fot. zakoatrakcje.pl

Myszki pochodzą z różnych hodowli tj. Holenderskie, myszki rasowe brązowe, białe, długowłose, egipskie, czy najmniejsze gryzonie świata, czyli myszki pigmejskie. Niektórzy obserwują myszki całymi godzinami. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce i zobaczyć coś zupełnie nowego. Dzieci będą na pewno zadowolone.

Myszki w wagonie
Fot. zakoatrakcje.pl

Bilet normalny: 17 zł

Bilet ulgowy: 14 zł

Bilet rodzinny (np.2+1) 14zł osoba

Adres: Krupówki 81 B

(Na samej górze Krupówek tuż przy skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, poniżej kina 7D)

Tel: +48 500 656 584
Czynne codziennie od 10:00 do 20:00.

Strona www Myszogrodu

5. Morskie Oko

morskie oko

Bez wątpienia Morskie Oko jest największym i zarazem najsłynniejszym jeziorem w Tatrach. W lecie nad jego wodami wypoczywają tłumy turystów, choć dojście tu jest dość męczące i trwa ponad dwie godziny! Kto ma ochotę, może uprzyjemnić sobie drogę przejażdżkę góralską bryczką zaprzężoną w dwa konie. Wóz taki nazywany jest fasiągiem. Znad jeziora roztacza się przepiękny widok na Tatry, w tym na ich najwyższy szczyt po polskiej stronie – Rysy. (zobacz na mapie)

6. Zjazd ze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew

skocznia narciarka
Fot. zakoatrakcje.pl

Nie wierzyliśmy, ale TAK…! Obecnie każdy ma możliwość zjechania ze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew. W chwili uruchomienia zjazdów dla turystów Wielka Krokiew stała się największą zjeżdżalnią świata! Jest jeszcze jedno miejsce na świecie gdzie można zjechać ze skoczni narciarskiej na obiekcie olimpijskim. Ma to miejsce w USA, jednak jest ona nieco mniejsza. Olbrzymia prędkość jest zbliżona do tej, która osiąga skoczek, a wszystko to w zupełnie bezpieczny sposób. Co ciekawe, zjazd odbywa się specjalnym tubingiem przypominającym ponton.

zjazd ze-skoczni
Fot. zakoatrakcje.pl

Na koniec otrzymamy certyfikat potwierdzający zjazd ze skoczni narciarskiej. Możemy również dokupić nagranie z kamery GoPro co jest świetną pamiątką! Na filmie widać wszystkie emocje na twarzy ze zjazdu oraz wyświetlana jest prędkość, z jaką zjeżdżaliśmy w czasie rzeczywistym!

zjazd
Fot. zakoatrakcje.pl

Do wyboru mamy 3 poziomy:

I poziom jest najłatwiejszy. Mogą z I poziomu zjechać dzieci od 7 roku życia.

II poziom znajduje się 20 metrów wyżej. Z tego poziomu mogą korzystać dzieci od 11 roku życia.

III poziom to już poziom HARD. Prędkość zjazdu przekracza 90 km/h! Jest to najbardziej zbliżona prędkość, jaką osiągają zawodnicy skaczący podczas zawodów.

Cena biletu zjazdu wynosi 59 zł

Ulgowy do 15 roku życia 39 zł

Każdy kolejny zjazd to już tylko 29 zł

Należy pamiętać, że musimy w pierwszej kolejności kupić bilet wejścia na obiekt Wielkiej Krokwi, który od razu upoważnia do wyjazdu wyciągiem krzesełkowym

Adres: Bronisława Czecha

Tel: 515 992 811

Strona www Zjazdu ze Skoczni

7. Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch to bardzo popularny cel tatrzańskich wycieczek górskich. Tę wysoką górę (1987 m n. p. m) całkiem łatwo może zdobyć każdy turysta, gdyż na jej szczyt wjeżdża najsłynniejsza polska kolejka linowa. Dzięki niej można bez wysiłku pokonać prawie kilometr różnicy wysokości. (zobacz na mapie)

8. Podwodny Świat

słuchawki

Ciekawą atrakcją okazał się Podwodny Świat w Zakopanem. Uwagę naszą przykuł lektor, który był umieszczony na stronie internetowej. Z zewnątrz miejsce zupełnie niepozorne. Zlokalizowany na ul. Ubocz 3b. Jeżeli ktoś jechał na basen lub narty na Polanie Szymoszkowej to z pewnością przejeżdżał obok tego miejsca, nie zauważając go, a szkoda… Naprzeciwko lokalu jest drugi pas jezdni, gdzie wyznaczony jest darmowy parking dla samochodów. My wybraliśmy się na nogach, ponieważ byliśmy na targowisku pod Gubałówką, a stamtąd jest może 10 minut spaceru z przepięknym widokiem na panoramę Tatr.

wodny świat

Bilety są nie drogie, a w cenie dostaje się sprzęt audio (niedawno wprowadzony), gdzie można odsłuchać fajne ciekawostki, zwiedzając Podwodny Świat. Nie nastawiajcie się, że to wielkie oceanarium, bo tak nie jest. Jednak cały lokal został przebudowany i zmodernizowany w czasie pandemii. Miejsce jest starannie przygotowane z pomysłem, a opowiadający audio lektor w interesujący sposób „sprzedał” nam ciekawostki, o których pewnie w życiu byśmy się nie dowiedzieli, a przy tym nie przynudzając jak na dennym wykładzie czy w encyklopedii. Oczywiście cenimy encyklopedie, ale czasem potrafi znużyć, a tu wręcz na odwrót! Spędziliśmy tam około 40 minut. Fajnych 40 minut.

podwodny świat

Bilet normalny: 19 zł
Bilet ulgowy: 15 zł
Bilet rodzinny: (2+1) 15 zł osoba

Audio przewodnik w cenie biletów

Adres: Ubocz 3 b

Czynne codziennie od 10:00 do 19:00

https://zakoatrakcje.pl/atrakcja/podwodny-swiat/

9. Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Dla wszystkich fanów skoków narciarskich niewątpliwą atrakcją będzie skocznia Wielka Krokiew. Na miejscu można zakupić bilet i wjechać na sam jej szczyt, aby przekonać się, z jak wysoka skaczą najlepsi mistrzowie w tej dyscyplinie. Dzieci mogą z bliska zobaczyć, jak wygląda skocznia znana dotąd tylko z relacji w telewizji. (zobacz na mapie)

10. Góralski ślizg

Góralski ślizg
Fot. zakoatrakcje.pl

Zaraz pod Gubałówką znajdziemy Góralski Ślizg. Gigantyczna zjeżdżalnia z ośmioma równoległymi torami. Ze zjeżdżalni można zjeżdżać w tandemie lub ścigać się równocześnie z rodziną lub znajomymi. Wielka zjeżdżalnia znajduje się zaraz przy Krupówkach pod dolną stacją kolei na Gubałówkę. Jest to ciekawa atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych czynna całorocznie.

ślizg
Fot. zakoatrakcje.pl

Możesz ścigać się razem z innymi. Rodzice mają rewelacyjną zabawę, zjeżdżając wspólnie ze swoimi pociechami. Na końcu nie wiadomo kto się lepiej bawił… Dziecko czy rodzić? Zapraszamy do skorzystania z tej rodzinnej atrakcji.

Ceny:

  • 1 zjazd: 5 zł
  • 5 zjazdów: 15 zł
  • 10 zjazdów: 20 zł

Adres: Plac pod Gubałówką
Tel: +48 884 883 331
Czynne codziennie od 10:00 do 19:00.

Strona www Góralskiego Ślizg

11. Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska jest jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych miejsc w Tatrach, a jednocześnie jednym z najłatwiejszych do zwiedzenia, co czyni ją idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi, osób starszych oraz osób nieprzygotowanych do trudniejszych górskich wędrówek. Znajduje się na zachód od Zakopanego i jest drugą co do wielkości doliną w polskiej części Tatr. Dolina Kościeliska charakteryzuje się malowniczym krajobrazem – są tu zarówno zielone łąki, jak i zalesione obszary, przez które przepływa potok Kościeliski. Znajdują się tu liczne jaskinie, w tym Jaskinia Mroźna i Jaskinia Mylna, które przyciągają miłośników podziemnych eksploracji. Wiele z tych jaskiń jest udostępnionych do zwiedzania, choć niektóre z nich wymagają specjalistycznego sprzętu i doświadczenia. (zobacz na mapie)

12. Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. S. Witkiewicza

Willa Koliba

Będąc w Zakopanem warto odwiedzić Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba. Sam Stanisław Witkiewicz w XIX wieku walczył o promowanie stylu zakopiańskiego. Do dziś jego dom zbudowany w tym pięknym stylu, mimo iż był wielokrotnie przebudowywany, nadal robi na przyjezdnych ogromne wrażenie. Dzieciom z pewnością spodoba się taka typowo góralska chata, będąca jakby żywcem wyjęta z bajki. (zobacz na mapie)

13. Rusinowa Polana

Podczas zwiedzania tej okolicy, nie można pominąć tego specyficznego miejsca. Pierwszy parking zlokalizowany jest tuż przy głównym wejściu, a kolejny nieco dalej, za rondem. Jest to trasa bardzo przyjazna i spokojna, na której często spotkasz osoby prowadzące dzieci w wózkach. W bliskim otoczeniu znajduje się znane Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej. Na terenie obiektu można nabyć różnego rodzaju przysmaki, w tym popularnego, ciepłego oscypka. To miejsce jest także domem dla owiec, które regularnie są tam wyprowadzane. Jest wiele miejsc do siedzenia i odpoczynku. Jeżeli zdecydujesz się kontynuować wędrówkę wzdłuż trasy, po około godzinie marszu w górę schodów dotrzesz do punktu widokowego zwanego gęsią szyją. (zobacz na mapie)

14. Giewont

Giewont przyciąga rzesze turystów, często podążających za powszechnie rozpowszechnioną ideą, że każdy powinien choć raz w życiu stanąć na szczycie tego „śpiącego rycerza”. Szczególnie podczas lata oraz wiosennych i jesiennych weekendów, szlaki na Giewont mogą być zatłoczone, co często prowadzi do korków na drodze do szczytu. Niemniej jednak, przepiękne widoki, jakie oferuje ten szczyt, są warte tego wyzwania. Warto wiedzieć, że na samej górze jest wspinaczka za pomocą łańcuchów. Trasa nie jest łatwa, ale do zdobycia nawet dla dziecka z pomocą rodzica. (zobacz na mapie)

15. Dolina Strążyska

To jest szlak, który jest łatwy do pokonania – odpowiedni nawet dla rodzin z małymi dziećmi. Na końcu doliny czeka na was polana, z której rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Giewont. Warto zaznaczyć, że tuż przy starcie trasy znajdują się prawdziwe, stacjonarne toalety – zdecydowanie odróżniające się od przenośnych „toitoi”. (zobacz na mapie)

16. Sarnia Skała

W Tatrach Zachodnich, niedaleko Zakopanego, wznosi się wyjątkowa formacja skalna o wysokości około 1264 metrów n.p.m. Z uwagi na jej charakterystyczny kształt przypominający głowę sarny, nazywana jest Sarnią Skałą. Okolice Sarniej Skały są przetykane wieloma szlakami turystycznymi, które umożliwiają piesze wędrówki i wspinaczkę. Nie brakuje również miejsc do odpoczynku i kontemplacji wspaniałych widoków. Ta malownicza lokalizacja stwarza idealne warunki dla aktywnego wypoczynku i poznawania piękna górskiej przyrody. Idealna trasa dla rodziny z dzieckiem w wieku 7 lat prowadzi przez malowniczą Dolinę Białego w Tatrach. To spokojne i łatwe podejście, idealne dla młodszych turystów. (zobacz na mapie)

17. Nosal

Nosal to charakterystyczny szczyt znajdujący się w Tatrach Zachodnich, niedaleko Zakopanego, w Polsce. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych szczytów w regionie. Nosal wyróżnia się swoim charakterystycznym kształtem, który przypomina nos. To właśnie stąd pochodzi jego nazwa. Szczyt ten ma wysokość około 1206 metrów n.p.m., co czyni go doskonałym celem zarówno dla bardziej zaawansowanych turystów, jak i rodzin z dziećmi. (zobacz na mapie)

18. Czarny Staw

Czarny Staw

Jeśli ktoś ma wystarczającą siłę i kondycję, warto wybrać się na wycieczkę spod parkingu w kierunku Morskiego Oka, następnie nad Czarny Staw pod Rysami. Trasa powrotna wynosi około 20 km, dlatego też warto zadbać o wygodne buty, które będą podstawą udanej wyprawy. Polecam skręcić w lewo przy Morskim Oku i kontynuować pieszą wędrówkę w kierunku Czarnego Stawu. Ta około godzinna trasa (z przystankami na zdjecia) zapewnia niesamowite widoki, które są prawdziwą bajką dla oczu. Podczas całego spaceru można podziwiać malownicze krajobrazy. Pamiętajcie, że podejście może być dosyć trudne, ale z odpowiednim tempem i zaangażowaniem da się to zrobić. Gwarantuję, że wysiłek jest wart podjęcia, ponieważ nagrodą będą niezapomniane widoki i chwile spędzone wśród górskiej przyrody. Jeśli macie lornetkę, warto jej użyć, by obserwować odważnych wspinaczy zmierzających na Rysy. To fascynujące doświadczenie móc śledzić, jak śmiałkowie pokonują trudności i zdobywają szczyt. (zobacz na mapie)

19. Dolina Chochołowska

Ta dolina jest znacznie mniej popularna niż inne, ale idealna na relaksujący spacer z pięknymi widokami lub jako punkt wypadowy na zdobywanie wyższych szczytów. Na jej terenie dostępne są również wypożyczalnie rowerów, w tym tych elektrycznych. Dla wygody turystów, na końcu doliny kursuje także elektryczna kolejka, umożliwiająca dostęp do jej najdalszych zakątków. (zobacz na mapie)

20. Hala Gąsienicowa

Można się do niej dostać z Kuźnic dwoma różnymi szlakami. Pierwszy prowadzi przez Boczań i Skupniów Upłaz, oznaczony na znakach turystycznych kolorem niebieskim. Druga opcja to przejście przez dolinę Jaworzynka, z oznaczeniem szlaku żółtym. Oba szlaki oferują niezapomniane widoki i są popularnymi trasami wśród turystów w Tatrach. (zobacz na mapie)

21. Antałówka

Wspaniały widok na Tatry i okolicę, bez tłumu z Gubałówki. Przy dobrej pogodzie miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem, ale zdarzają się także chwile sam na sam z przyrodą. (zobacz na mapie)

22. Polana Szymoszkowa – stacja narciarska i kąpielisko geotermalne

W okresie letnim można skorzystać z doskonałej atrakcji. Dodatkowo, idealnym miejscem na ucieczkę przed upałem jest kąpielisko geotermalne, gdzie temperatura wody utrzymuje się między 28 a 32 stopniami, w zależności od miejsca, w którym dokonywany jest pomiar. Piękne widoki na Giewont i Tatry. Nawet jest możliwość zobaczyć pasące się stado owiec. (zobacz na mapie)

23. Zjeżdżalnia Grawitacyjna na Gubałówce

Zjeżdżalnia Grawitacyjna na Gubałówce

Jest to bardzo fajna atrakcja dla dzieci. Dla tych starszych też. Najpierw trzeba się dostać do Gubałówkę. Można się tam dostać kolejką linową lub pieszo. Pogoda musi być idealna do tego, aby ta atrakcja działała. (zobacz na mapie)

24. Dolina Pięciu Stawów Polskich

staw

Piękne widoki przywitały nas na trasie od wodogrzmotów Mickiewicza. Zaczęliśmy od stromego podejścia, ale później szlak stał się łagodniejszy i dość długi. Rozpoczęliśmy naszą wędrówkę od wodospadu, gdzie napotkaliśmy kilka stromych odcinków. 6 letnie dziecko, które nam towarzyszyło, poradziło sobie z pokonaniem tych wyzwań. Całą trasę wraz z dzieckiem udało nam się przejść w ciągu 4 godzin, docierając do schroniska. Warto jednak uważać, zwłaszcza podczas deszczu, gdyż kamienie stają się śliskie, co może utrudnić wędrówkę. Jednakże, z uwagi na malownicze widoki, które nas otaczały, nie żałowaliśmy trudu. (zobacz na mapie)

25. Plac zabaw ul. Słoneczna

Plac zabaw zapewniający wiele ciekawych atrakcji, utrzymany w spójnym klimacie z uroczym, drewnianym wykończeniem, które nawiązuje do zakopiańskiej architektury. Na tym placu znajduje się wiele atrakcji, które zachwycą dzieci. Wśród nich mamy piaskownicę, zjeżdżalnie, huśtawki oraz urocze drewniane domki, które dodają uroku całej przestrzeni. Dodatkowym udogodnieniem jest obecność toalety na terenie placu, co z pewnością jest wygodne dla rodziców i opiekunów. Warto zaznaczyć, że ten plac zabaw cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza w sezonie, gdzie ruch może przypominać atmosferę na popularnych Krupówkach. (zobacz na mapie)

26. Świecący napis Zakopane

To miejsce jest idealne do zrobienia pamiątkowego zdjęcia. W ciągu dnia, przy ładnej pogodzie, można podziwiać góry, co zapewnia jeszcze lepsze ujęcia. Szczególnie wspaniale widać Giewont, gdy aura dopisuje. Jedyną rzeczą, której czasem brakuje, to osoba porządkowa, która ustawiałaby kolejki ludzi do zdjęć (pół żartem, pół serio). (zobacz na mapie)

27. Kopieniec Wielki

Widoki są naprawdę niesamowite, ale aby je podziwiać, trzeba włożyć odrobinę wysiłku. Szlak prowadzi po schodach i kamieniach cały czas pod górę, ale gwarantuję, że warto. Z samego Kopieńca rozciąga się przepiękna panorama gór. Przy dobrej pogodzie można dostrzec majestatyczne Trzy Korony. (zobacz na mapie)

28. Plac zabaw ul. Stanisława Staszica

To jest rewelacyjne miejsce dla dzieci do zabawy! Położone w parku, z dala od zgiełku Krupówek, zapewnia spokojne i relaksujące miejsce na odpoczynek na ławce, podczas gdy dzieci świetnie się bawią. Plac zabaw jest nie tylko bezpieczny, ale również bardzo interesujący – doskonale zaprojektowany, aby zaspokoić potrzeby dzieci w każdym wieku. Tutaj maluchy z pewnością znajdą coś dla siebie. (zobacz na mapie)

Znacie inne atrakcje dla dzieci w Zakopanem? Podzielcie się nimi w komentarzu na dole!

Czytaj dalej: Najlepsze Atrakcje w Zakopanem

Pogoda w Zakopanem – kiedy jest najlepszy czas na urlop?

Najlepszy czas na urlop w Zakopanem zależy od tego, co planujesz robić. Zakopane, nazywane często „zimową stolicą Polski”, jest popularne przez cały rok, ale oferuje różne atrakcje w zależności od pory roku.

  • Zima (grudzień – luty): To jest najpopularniejszy czas dla turystów, którzy chcą korzystać z ośrodków narciarskich. Zakopane ma wiele tras narciarskich zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Można również cieszyć się innymi atrakcjami zimowymi, takimi jak kulig czy zwiedzanie zabytków w świątecznym nastroju.
  • Wiosna (marzec – maj): W tym czasie Zakopane jest mniej zatłoczone, a pogoda jest zazwyczaj umiarkowana. Jest to dobry czas na piesze wędrówki i zwiedzanie.
  • Lato (czerwiec – sierpień): To jest doskonały czas na wędrówki górskie, zwłaszcza w Tatrach. Latem w Zakopanem odbywa się wiele festiwali kulturalnych, takich jak Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Jednak warto zauważyć, że to również najbardziej zatłoczony okres w Zakopanem.
  • Jesień (wrzesień – listopad): Chociaż pogoda może być nieprzewidywalna, jesień oferuje piękne kolory liści i jest mniej zatłoczona niż lato.



5 thoughts on “Zakopane Atrakcje dla Dzieci i Młodzieży w 2024

  • Witam na których atrakcjach dla dzieci w Zakopanym można płacić bonami ?

  • Witam które atrakcje w Zakopanym można opłacić bonami ?

  • śnieg i mróz

  • W Zakopanem można przejść się szlakiem Doliny Strążyskiej. Łatwy do pokonania dystans dla dzieci i trasa pod drzewami.🌳⛰️🙂

  • Wszystkie można opłacić z 500+

Komentarze są wyłączone.