10 najlepszych restauracji w Bydgoszczy

danie

Bydgoszcz to miasto o bardzo ciekawej historii i całkiem pokaźnej kolekcji zabytków godnych zobaczenia. Każdego roku to wspaniałe miasto przyciąga rzesze turystów pragnących na własne oczy zobaczyć Katedrę Bydgoską i Wyspę Młyńską.

Na całe szczęście, miasto ma również sporo do powiedzenia w kwestii gastronomicznej.

1. Restauracja Luizjana

Restauracja Luizjana w Bydgoszczy to jedno z tych miejsc, do którego warto się udać, będąc w Bydgoszczy. Przytulny wystrój w połączeniu z pysznym jedzeniem sprawiają, że pragnie się tutaj wracać regularnie.

2. Kuchnia by Marcin Szukaj

Kuchnia by Marcin Szukaj to miejsce, w którym sztuka gotowania znajduje się na naprawdę wysokim poziomie. Każda potrawa przygotowana przez szefa kuchni wygląda jak małe arcydzieło. Mając ochotę na odrobinę luksusu, można zdecydować się na danie z płatkami złota.

3. La Rosa

La Rosa to jedno z tych miejsc, w których można najeść się do syta i nie wiąże się to z wydawaniem bajońskich sum. Obsługa spisuje się na medal, a kameralny wystrój sprawia, że czas tutaj spędzony stanie się bardzo dobrym wspomnieniem.

4. A’Favela

A’Favela to wyjątkowe miejsce na bydgoskiej mapie kulinarnej. Lokal serwuje pyszne potrawy brazylijskie z oryginalnych produktów. Miejsce przenosi nas na brazylijskie ulice, w których street food wciąż znajduje się na piedestale. I nic w tym dziwnego. Jedzenie jest doskonałe.

5. Pierogarnia Stary Młyn

Pierogarnia Stary Młyn to raj dla miłośników pierogów. Możemy tutaj skosztować pierogów w rozmaitych wersjach, począwszy od standardowych, a skończywszy na zaskakujących, acz pysznych połączeniach smakowych.

6. Jatki6

Jatki6 serwuje przepyszne wykwintne dania. Lokal jest niezwykle przestronny i elegancki. Warto się tutaj wybrać, by na własne oczy przekonać się, że kuchnia może być iście artystycznym przeżyciem.

7. Karczma Rzym

Karczma Rzym to niezwykle klimatyczne miejsce, w którym króluje kuchnia polska. Lokal posiada wyjątkowe miejsce dla par w postaci stolika „nad szafą”, do którego trzeba wejść po drabinie. Stamtąd rozpościera się piękny widok na całą restaurację.

8. Karramba

Karramba w Bydgoszczy serwuje pyszną kuchnię polską, choć można również załapać się na wyborną pizzę. Miejsce z klimatem i pysznym jedzeniem.

9. Restauracja Czosnek i Oliwa

Restauracja Czosnek i Oliwa to prawdziwy raj dla smakosza. Każde danie powstaje tutaj z miłości do gotowania i jedzenia.

10. Karczma Młyńska

Karczma Młyńska to miejsce dla entuzjastów kuchni polskiej. Mamy tutaj do czynienia z jedzeniem najwyższej jakości, solidnymi porcjami i obsługą zawsze spisującą się na medal.

2.8/5 - (liczba ocen: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.