Ciekawostki

10 intrygujących atrakcji w Juracie

Jurata to praktycznie najsłynniejsze letnisko, które znajduje się w województwie pomorskim.

Założono ją w 1928 roku i praktycznie od razu z miejsca stała się terenem, do którego przybywała masa artystów.

To także miejsce licznych atrakcji, z którymi bezsprzecznie warto się zapoznać, co jeszcze bardziej zachęci do wizyty na owym terenie.

1. Kossakówka

To dom, w którym w 1930 roku przebywał, jak i również tworzył swoje dzieła słynny Wojciech Kossak. Uważa się, że to właśnie tam stworzył on swoje niezwykle popularne obrazy, czyli „Zaślubiny Polski z morzem”, jak i również „Na straży polskiego morza”.

2. Pomnik Juraty

Zarówno owy pomnik, jak i również fontannę odsłonięto w 75 rocznicę powstania uzdrowiska. Przedstawia on osobę Juraty, czyli bogini morskiej, która była legendarną córką Boga Mórz. Z Juratą wiąże się również wiele interesujących legend.

3. Molo

To idealne miejsce na relaksacyjny spacer zarówno z rana, jak i również porą wieczorową. Ma ono ponad 320 metrów długości i zbudowane zostało w latach siedemdziesiątych.

4. Ścieżka przyrodnicza

Każdy, kto uwielbia aktywnie spędzać swój czas, bezapelacyjnie powinien wybrać się na tamtejszą ścieżkę przyrodniczą. To trasa, która ma ponad 300 metrów długości, na której można podziwiać magiczne widoki, jakimi Jurata dysponuje.

5. Deptak

To również interesujące miejsce, z którego Jurata może być dumna. Ma on ponad 600 metrów długości. Można tam znaleźć liczne ciekawostki, jak na przykład ogromne donice, gdzie znajdują się kwiaty sezonowe.

6. Basen

W przypadku brzydkiej pogody Jurata posiada baseny, które ucieszą każdego pasjonata pływania. To świetna rozrywka dla całej rodziny.

7. Bawialnia dla dzieci

To kapitalne miejsce, które najmłodsi pokochają od razu. Profesjonalni animatorzy dbają o to, żeby każda spędzona przez dzieciaki tam minuta, była niezapomniana. Dla rodzin z pociechami to pozycja wręcz obowiązkowa w Juracie.

8. Park linowy

To kolejna z atrakcji, która przyciąga do siebie całe rodziny. Park linowy Ju- Huuu to godziny wspaniałej zabawy, śmiechów, jak i również możliwości sprawdzenia swoich zdolności. Będąc w Juracie, koniecznie trzeba tam zajrzeć.

9. Skwer boginki

Jest to skwer znajdujący się na terenie deptaku. Charakteryzuje się tym, że pełen jest różnorodnej zieleni. Znajdują się tam również ławeczki, które doskonale posłużą do odpoczynku i podziwiania tych pięknych widoków.

10. Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

Jurata posiada również niezwykle klimatyczny kościół, który także warto odwiedzić. Już od samego progu czuć jego niesamowity klimat, co sprawia, że wizyta tam jest jeszcze przyjemniejsza.