Polska

10 najważniejszych atrakcji dla dzieci w Ełku i okolicach

Ełk i okolice dla dzieci
źródło: 1957birth / Wikipedia

O Ełku możemy powiedzieć, że jest to idealne miejsce wypoczynku dla tych, którzy szukają spokoju dziewiczych, nieskażonych cywilizacją krajobrazów. Ale dzieci nie lubią odpoczywać, kochają ruch i zabawy. Czy znajdzie się tu coś, co je zainteresuje? Oczywiście! Poniżej naszych 10 propozycji spędzania czasu z dziećmi w Ełku.

Zobacz też -> Najlepsze atrakcje w Ełku

1. Sala Zabaw Tropico

500 metrów czystego szaleństwa dla dzieci, jak również odpoczynku dla rodziców. Sala Zabaw w Ełku jest największa w regionie. Już od wejścia witają nas piraci i morskie stworzenia wymalowane na ścianach. Dzieciaki uwielbiają wspinać się tu po cieci, strzelać z pistoletów, huśtać, zjeżdżać, rzucać piłeczkami… Po prostu robić to wszystko, czego nie wolno im robić w domu. Na dzieci czekają tu również nowoczesne, interaktywne atrakcje: magiczny dywan, interaktywna ściana, konsola do gier. Najbardziej aktywne pociechy i tak wybiorą trampoliny. To idealne miejsce na zorganizowanie urodzin.

2. Ełcka Kolej Wąskotorowa

Pociągi to pojazdy, które fascynują większość dzieci. Zlokalizowana w Ełku blisko dworca PKP wystawa lokomotyw i wagonów normalno- i waskotorowych oraz sprzętu kolejowego to miejsce, które warto odwiedzić z dziećmi. Oprócz tego można skorzystać z przejazdu wąskotorówką, radzimy jednak sprawdzić wcześniej datę i godzinę kursowania. Zwiedzanie miasta w taki nietypowy sposób to ciekawe przeżycie nie tylko dla najmłodszych.

3. Park Linowy

Będąc z rozbrykanymi dzieciakami w Ełku odwiedźcie koniecznie Park Linowy na ul. Grunwaldzkiej. To ładnie położony park wśród drzew na cyplu jeziora Ełckiego. Czeka tu zabawa dla dzieci w każdym wieku, dzięki trzem trasom o różnym stopniu trudności. Profesjonalni instruktorzy pilnują bezpieczeństwa oraz odpowiadają za przeszkolenie gości. Nie ma się czego bać!

4. Park Wodny

Uwielbiacie wodne rozrywki? Bierzcie stroje i kąpielówki i ruszajcie do Parku Wodnego w Ełku, gdzie czekają na Was trzy baseny: sportowy, basen z 12 łóżkami do hydromasażu oraz basen rekreacyjny. W tym ostatnim znajdują się masaże wodne, wodospady, wodotryski, bicze wodne, a z myślą o najmłodszych ustawiono tu 5 zjeżdżalni dziecięcych i liny do wspinaczki tzw. małpi gaj. Każdemu spodobają się kosze do gry w koszykówkę wodną oraz siłownia wodna (rowerki do aqua spinningu i bieżnia). Dodatkowo w Parku Wodnym znajduje się duża zjeżdżalnia wodna o długości 106 metrów – to już dla starszych i odważniejszych uczestników.

Zobacz też -> Gdzie dobrze zjeść w Ełku

5. Park Kopernika

Edukacja najmłodszych jest skuteczna tylko poprzez zabawę. Dobrze wiedzieli o tym założyciele Parku Kopernika w Ełku. Patron tego miejsca, Mikołaj Kopernik, stawia przede wszystkim na naukę astronomii i fizyki, w związku z czym znajduje się tu plac zabaw dla najmłodszych uczestników, przyjmujący formę gwiazdozbiorów: słynnych, niebiańskich “Wozów”. System gwiezdny pozwala dzieciom wspinać się swobodnie po konstrukcji. Od wejścia rzuca się tu w oczy Układ Słoneczny, składający się z 10 granitowych kul o różnych kolorach i rozmiarach. Każda z planet jest opisana, co podnosi walory edukacyjne tego miejsca. To również miejsce gdzie można pospacerować kwiecistymi alejkami i odpocząć na jednej z wielu ławeczek.

6. Ścianka wspinaczkowa

Zlokalizowana w szkole podstawowej profesjonalna ścianka wspinaczkowa jest dostępna nie tylko dla uczniów, ale dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek. Polecana jest już dla dzieci od 6 lat. Jednorazowe wejście na ściankę to koszt jedynie 5zł, warto więc spróbować swoich sił. Tym bardziej, że to w pełni bezpieczne miejsce, dzięki wykwalifikowanej kadrze instruktorów.

7. Mini Golf

Golf to szlachetna gra, jednak zbyt wymagająca dla dzieci. Co innego Mini Golf. To świetna rozrywka dla dosłownie każdego! Na polu do minigolfa przy ul. Piłsudskiego znajduje się 18 dołków, a sama gra polega na trafieniu piłeczką do wszystkich dołków za pomocą jak najmniejszej ilości uderzeń. Radzą sobie z tym nawet najmłodsze dzieciaki.

8. Korty Tenisowe

Gra w tenisa jest sportem odpowiednim dla każdego dziecka, które potrafi już utrzymać w rączkach rakietę. W Ełku na trawiastych lub o sztucznej nawierzchni kortach tenisowych możecie całą rodziną miło i aktywnie spędzić czas. Nie trzeba mieć własnego sprzętu, bez problemu można go tu wypożyczyć.

9. Papugarnia Mazurskie Tropiki

Piękne kolorowe papugi czekają na wasze dzieciaki w Mazurskich Tropikach. Żywe egzotyczne ptaki latają wolno w odpowiednio przygotowanej dla nich sali, którą odwiedzają rodzice z dziećmi w różnych wieku. Można je karmić, trzymać na rękach i robić sobie z nimi zdjęcie. Nikomu nie dzieje się krzywda, ani zwierzętom, ani dzieciom.

10. Kolej na klocki

Brzydka pogoda za oknem? Dla każdego dziecka lubiącego zabawy klockami (czyli chyba dla wszystkich) w Ełku czeka wyjątkowa atrakcja – fantastyczne miejsce z ogromną ilością klocków każdego rozmiaru. Budowanie z klocków wszelkich konstrukcji, na jakie wystarczy nam tylko wyobraźni to nie jedyna możliwość. Zajęcia rozwojowe i robotyka pomogą rozwijać nasze dzieciaki pod każdym względem, nie tylko manualnym.