Gdzie dobrze zjeść w Ełku? Subiektywny przewodnik gastronomiczny update 2018

Przy okazji naszego ostatniego pobytu na Mazurach zawitaliśmy również do tej pięknie położonej miejscowości nad Jeziorem Ełeckim. Podpytaliśmy miejscowych i odwiedziliśmy parę miejsc a podsumowanie naszego kulinarnego zwiedzania możecie sprawdzić poniżej. Oczywiście nie udało nam się zajść wszędzie gdzie byśmy chcieli, tak więc parę pozycji zostawiamy na następny raz. A wam gdzie najbardziej smakuje jedzenie w Ełku? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

Kolejność przypadkowa:

 

  • Karczma Stary Spichlerz ul. Zamkowa 8a

Położona po drugiej stronie jeziora Karczma w której również nocowaliśmy. Siłą rzeczy, korzystając, że jesteśmy na miejscu postanowiliśmy również i tutaj skosztować paru dań i musimy przyznać, że degustacja wypadła na plus. Przypadła nam do gustu dziczyzna z kluskami, oraz na przystawkę placki ziemniaczane w sosie jogurtowym.

Karczma czynna jest: poniedziałek – czwartek 13:00 – 22:00 ; piątek – sobota 12:00 – 21:00 ; niedziela 12:00 – 21:00

  • Restauracja Między Wierszami ul. Nadjeziorna 2g

Jak się okazało obecnie nr 1 na Tripadvisor w Ełku. W menu nie znajdziemy zbyt wielu pozycji tak więc wybór mamy ograniczony, za to faktycznie restauracja specjalizuje się w tym co serwuje. I tak na początek możemy zamówić np.: Tatar z pstrąga (32zł.), sałatka z krewetkami (43zł.), z zup polecamy Zupę prosto z targu w cenie 15zł, a z dań głównych naszą uwagę przykuły: Policzek wołowy z ziemniakami puree z czosnkiem + nadziewana pieczarka + sos włąsny (39zł.), Stek z polędwicy wołowej Mignon + orzechowy pęczak + pieczone warzywa + Demi Glace (77 zł.),

Jak widać po cenach restauracja przeznaczona jest dla osób z zasobniejszym portfelem. Dla chętnych możliwe jest również zamówienie menu degustacyjnego w cenie 120 zł. / osoba

Lokal czynny jest: poniedziałek – czwartek 11:00 – 21:00 ; piątek – sobota 11:00 – 22:00 ; niedziela 12:00 – 21:00

 

  • Restauracja Ełczanka ul. Suwalska 69

Restauracja w której każdego dnia serwowane są dwa różne dania dnia w bardzo przystępnych cenach. Zupy po 3 zł. lub danie dnia w przedziale 8 – 13 zł. Jeśli nie chcesz wydać za dużo „na mieście” to wstąp do Ełczanki która serwuje świetne dania kuchni polskiej.

Restauracja czynna jest od poniedziałku do piątku od 09:00 do 17:00 a w weekendy nieczynne.

  • Restauracja Dos Patos ul. Wojska Polskiego 73a

Do tej restauracji wybraliśmy się na pizzę i zwiedzeni nie jesteśmy. Na spróbowanie wzięliśmy pizzę Draculi z czerwoną cebulą, salami, szynką, masłem czosnkowym w cenie 20,5 zł. za 40 cm. Dobra jakoś w dobrej cenie tak to najlepiej będzie podsumować. Jeśli wolisz jednak coś innego to może skusi Cię rosół za 6,5 zł. sałatka z marynowaną dynią za 16,5 zł. lub filet z kurczaka w sosie porowo-śmietanowym za 26 zł? W każdym razie warto tu zajść.

Kuchnia jest otwarta codziennie od 10:00 do 21:00

 

 

Gdzie dobrze zjeść w Ełku? Subiektywny przewodnik gastronomiczny update 2018
4.2 (84.17%) 24 głosów