Polska

Gdzie Dobrze Zjeść w Ełku

Przy okazji naszego ostatniego pobytu na Mazurach zawitaliśmy również do tej pięknie położonej miejscowości nad Jeziorem Ełckim. Podpytaliśmy miejscowych i odwiedziliśmy parę miejsc a podsumowanie naszego kulinarnego zwiedzania możecie sprawdzić poniżej. Oczywiście nie udało nam się zajść wszędzie gdzie byśmy chcieli, tak więc parę pozycji zostawiamy na następny raz. A wam gdzie najbardziej smakuje jedzenie w Ełku?

Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

Zobacz też -> Najlepsze atrakcje w Ełku

Kolejność przypadkowa:

Zdjęcie ilustracyjne fot. Stefan Schauberger | Unsplash
  • Karczma Stary Spichlerz ul. Zamkowa 8a

Położona po drugiej stronie jeziora Karczma w której również nocowaliśmy. Siłą rzeczy, korzystając, że jesteśmy na miejscu postanowiliśmy również i tutaj skosztować paru dań i musimy przyznać, że degustacja wypadła na plus. Przypadła nam do gustu dziczyzna z kluskami, oraz na przystawkę placki ziemniaczane w sosie jogurtowym.

Karczma czynna jest: poniedziałek – czwartek 13:00 – 22:00 ; piątek – sobota 12:00 – 21:00 ; niedziela 12:00 – 21:00

fot. fb.com/Restauracja.Miedzy.Wierszami
  • Restauracja Między Wierszami ul. Nadjeziorna 2g

Jak się okazało obecnie znajduje się w top 10 na Tripadvisor w Ełku. Odwiedziłem tę restaurację całkiem przypadkowo i była to bardzo miła wizyta. Restauracja tuż przy promenadzie nad jeziorem. Wspaniałe menu – zarówno lokalne jedzenie, jak i kilka oryginalnych dań. Pyszne koktajle. Personel bardzo przyjazny.

Lokal czynny jest: poniedziałek – czwartek 14:00 – 21:00 ; piątek – sobota 14:00 – 22:00 ; niedziela 13:00 – 19:00

fot. fb.com/RestauracjaElczanka
  • Restauracja Ełczanka ul. Suwalska 69

Restauracja w której każdego dnia serwowane są dwa różne dania dnia w bardzo przystępnych cenach. Zupy po 3 zł. lub danie dnia w przedziale 8 – 13 zł. Jeśli nie chcesz wydać za dużo „na mieście” to wstąp do Ełczanki która serwuje świetne dania kuchni polskiej.

Restauracja czynna jest od poniedziałku do piątku od 09:00 do 17:00 a w weekendy nieczynne.

fot. fb.com/DosPatos
  • Restauracja Dos Patos ul. Wojska Polskiego 73a

Do tej restauracji wybraliśmy się na pizzę i zwiedzeni nie jesteśmy. Na spróbowanie wzięliśmy pizzę Draculi z czerwoną cebulą, salami, szynką, masłem czosnkowym w cenie 20,5 zł. za 40 cm. Dobra jakoś w dobrej cenie tak to najlepiej będzie podsumować. Jeśli wolisz jednak coś innego to może skusi Cię rosół za 6,5 zł. sałatka z marynowaną dynią za 16,5 zł. lub filet z kurczaka w sosie porowo-śmietanowym za 26 zł? W każdym razie warto tu zajść.

Kuchnia jest otwarta codziennie od 10:00 do 21:00

Czytaj dalej: Najważniejsze atrakcje dla dzieci w Ełku