Gdzie Dobrze Zjeść w Bydgoszczy? Najlepsze Restauracje 2023 ♨️

pizza

Bydgoszcz to miasto na prawach miejskich, a jego atutem jest lotnisko. Inne miejsca, to parki: Park Kazimierza Wielkiego, Park Jana Kochanowskiego, Park Wincentego Witosa, oraz Park Henryka Dąbrowskiego. A samo miasto zawiera długą wielo – epokową historię.  Pomimo różnych wydarzeń cały czas rozwijało się, rozbudowywało. 

Bydgoszcz jest miastem, które zaskakuje turystów swoimi atrakcjami, a także parkami, które zostały nazwane na cześć wielkich Polaków. Samo w sobie zaskakuje niesamowitą historią, której odłamki nadal się tam zachowały. Ciągle rozbudowywane, zachęca także świetnymi miejscami gastronomicznymi, w których zjesz nie tylko regionalne potrawy, ale też te, które przybyły do nas zza granicy. Poznaj najlepsze lokale w Bydgoszczy!

1. Restauracja Shrimp Bistro

Niesamowity bar krewetkowy, który zachwyca nie tylko swoimi daniami, ale także profesjonalną obsługą. Zachwalane jest tam wytrawne wino, które idealnie pasować będzie do dań z różnych zakątków świata. W Shrimp Bistro skosztujesz kuchnię włoską, indyjską, a także owoce morza. Gości przyciągają nowe smaki i przyprawy.

2. Villa Tatrzańska

Miejsce jest idealne dla dużych grup, czy do wyprawienia imprez okolicznościowych, ponieważ udostępnia salę bankietową, na której zmieścić może się aż 10 osób! Klimat jest swojski, obsługa miła i zawsze pomocna. Goście skosztują dań kuchni polskiej oraz europejskiej, więc każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie. Villa jest również miejscem, w którym można zatrzymać się na noc, ponieważ dysponuje ośmioma pokojami. Na terenie znajduje się również letni ogródek, który oferuje gościom niesamowitą atmosferę podczas spożywania posiłku.

3. Restauracja Meluzyna

Jej ogromnym atutem jest z pewnością lokalizacja, ponieważ mieści się ona w zabytkowej willi Wilhelma Blumwe. Budynek ten wzniesiono w latach 1900-1904 i w większości zachowana jest w starym, tradycyjnym stylu, który dodaje świetnego klimatu podczas spożywania przepysznych potraw. Goście chwalą kunszt szefa kuchni, który ze swojej kuchni wydaje dania wykonane z najświeższych składników, zawsze pięknie wyglądające. Zjesz tutaj typową, polską kuchnię.

4. Czosnek i Oliwa

Miejsce podzielone jest na dwie części. Jedna z nich jest bardziej zjawiskowa i elegancka, druga kameralna, z piecem opalanym drewnem i włoskim menu. Zjesz tutaj niesamowite potrawy obiadowe, a także desery. Wystrój jest nieziemski, od samego wejścia w oko wpadają piękne obrazy i meble, a także kryształowy żyrandol.

5. Barzza

Miejsce, w którym zjesz naprawdę nieziemską pizzę. Szef kuchni stawia na oryginalną, włoską recepturę, więc zajadając się ciastem z dodatkami poczujesz się jak w klimatycznej Italii. Atmosfera jest rodzinna, obsługa zawsze z wielkim uśmiechem na buzi i zapałem do pracy. W menu znajdziesz stałe pozycje, ale także sezonowe i pizze miesiąca, najczęściej z dodatkami egzotycznymi, aby urozmaicić tradycyjne danie.

6. Restauracja Luiziana

Zaletą na pewno jest krótki czas oczekiwania na danie. Niech Was to nie zmyli, są one nadal przepyszne i przygotowywane z sercem. Klimat miejsca jest świetnie, a sam obiekt został urządzony przestronnie i ślicznie. Jest tu zawsze czysto, a obsługa jest sympatyczna, co jest kolejnym plusem uzupełniającym całość.

7. Jatki 6

Kolejna klimatyczna restauracja na liście, która opiera się na potrawach z różnych zakątków świata, dlatego każdy gość znajdzie coś idealnego dla siebie. Szef kuchni stara się, aby dania wychodzące z jego kuchni zawsze wyglądały estetycznie, dlatego często przystraja je bazylią lub liściem mięty. Znajdziesz tutaj dania na zimno, a także na ciepło. Goście chwalą sosy, które dodawane są do dań. Są one aromatyczne i doskonale doprawione.

8. Kuchnia Bar & Restauracja

Dania tutaj opierają się na kuchni polskiej i europejskiej. Co ważne, w menu nie zabraknie także potraw dla wegetarianów, więc już wiesz, gdzie wybrać się ze swoimi znajomymi, którzy nie gustują w mięsie. Lokal niezwykle klimatyczny, rodzinny. Aż prosi się, żeby do niego wstąpić!

4.4/5 - (liczba ocen: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *