Polska

Gdzie Dobrze Zjeść w Bydgoszczy w 2024 ♨️

pizza

Bydgoszcz to miasto na prawach miejskich, a jego atutem jest lotnisko. Inne miejsca, to parki: Park Kazimierza Wielkiego, Park Jana Kochanowskiego, Park Wincentego Witosa, oraz Park Henryka Dąbrowskiego. A samo miasto zawiera długą wielo – epokową historię.  Pomimo różnych wydarzeń cały czas rozwijało się, rozbudowywało. Zobacz też tekst o popularnych restauracjach w Bydgoszczy i o najlepszych miejscach z makaronami w Bydgoszczy.

Bydgoszcz jest miastem, które zaskakuje turystów swoimi atrakcjami, a także parkami, które zostały nazwane na cześć wielkich Polaków. Samo w sobie zaskakuje niesamowitą historią, której odłamki nadal się tam zachowały. Ciągle rozbudowywane, zachęca także świetnymi miejscami gastronomicznymi, w których zjesz nie tylko regionalne potrawy, ale też te, które przybyły do nas zza granicy. Poznaj najlepsze lokale w Bydgoszczy!

1. Restauracja Shrimp Bistro

fot. fb.com/shrimpbistro

Niesamowity bar krewetkowy, który zachwyca nie tylko swoimi daniami, ale także profesjonalną obsługą. Zachwalane jest tam wytrawne wino, które idealnie pasować będzie do dań z różnych zakątków świata. W Shrimp Bistro skosztujesz kuchnię włoską, indyjską, a także owoce morza. Gości przyciągają nowe smaki i przyprawy.

2. Villa Tatrzańska

fot. fb.com/villatatrzanska

Miejsce jest idealne dla dużych grup, czy do wyprawienia imprez okolicznościowych, ponieważ udostępnia salę bankietową, na której zmieścić może się aż 10 osób! Klimat jest swojski, obsługa miła i zawsze pomocna. Goście skosztują dań kuchni polskiej oraz europejskiej, więc każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie. Villa jest również miejscem, w którym można zatrzymać się na noc, ponieważ dysponuje ośmioma pokojami. Na terenie znajduje się również letni ogródek, który oferuje gościom niesamowitą atmosferę podczas spożywania posiłku.

3. Restauracja Meluzyna

fot. fb.com/meluzyna.bydgoszcz

Jej ogromnym atutem jest z pewnością lokalizacja, ponieważ mieści się ona w zabytkowej willi Wilhelma Blumwe. Budynek ten wzniesiono w latach 1900-1904 i w większości zachowana jest w starym, tradycyjnym stylu, który dodaje świetnego klimatu podczas spożywania przepysznych potraw. Goście chwalą kunszt szefa kuchni, który ze swojej kuchni wydaje dania wykonane z najświeższych składników, zawsze pięknie wyglądające. Zjesz tutaj typową, polską kuchnię.

4. Czosnek i Oliwa

fot. fb.com/czosnekioliwa

Miejsce podzielone jest na dwie części. Jedna z nich jest bardziej zjawiskowa i elegancka, druga kameralna, z piecem opalanym drewnem i włoskim menu. Zjesz tutaj niesamowite potrawy obiadowe, a także desery. Wystrój jest nieziemski, od samego wejścia w oko wpadają piękne obrazy i meble, a także kryształowy żyrandol.

5. Barzza

fot. fb.com/barzza8

Miejsce, w którym zjesz naprawdę nieziemską pizzę. Szef kuchni stawia na oryginalną, włoską recepturę, więc zajadając się ciastem z dodatkami poczujesz się jak w klimatycznej Italii. Atmosfera jest rodzinna, obsługa zawsze z wielkim uśmiechem na buzi i zapałem do pracy. W menu znajdziesz stałe pozycje, ale także sezonowe i pizze miesiąca, najczęściej z dodatkami egzotycznymi, aby urozmaicić tradycyjne danie.

6. Restauracja Luiziana

fot. fb.com/LuizjanaBydgoszcz

Zaletą na pewno jest krótki czas oczekiwania na danie. Niech Was to nie zmyli, są one nadal przepyszne i przygotowywane z sercem. Klimat miejsca jest świetnie, a sam obiekt został urządzony przestronnie i ślicznie. Jest tu zawsze czysto, a obsługa jest sympatyczna, co jest kolejnym plusem uzupełniającym całość.

7. Jatki 6

fot. fb.com/Jatki6

Kolejna klimatyczna restauracja na liście, która opiera się na potrawach z różnych zakątków świata, dlatego każdy gość znajdzie coś idealnego dla siebie. Szef kuchni stara się, aby dania wychodzące z jego kuchni zawsze wyglądały estetycznie, dlatego często przystraja je bazylią lub liściem mięty. Znajdziesz tutaj dania na zimno, a także na ciepło. Goście chwalą sosy, które dodawane są do dań. Są one aromatyczne i doskonale doprawione.

8. Kuchnia Bar & Restauracja

fot. pixabay.com

Dania tutaj opierają się na kuchni polskiej i europejskiej. Co ważne, w menu nie zabraknie także potraw dla wegetarianów, więc już wiesz, gdzie wybrać się ze swoimi znajomymi, którzy nie gustują w mięsie. Lokal niezwykle klimatyczny, rodzinny. Aż prosi się, żeby do niego wstąpić!

Zobacz: najlepsze miejsca z burgerami w Bydgoszczy