6 Najlepszych Miejsc z Sushi w Bydgoszczy 2023

sushi bydgoszcz

Sushi to azjatycki przysmak, który może się pochwalić historią sięgającą czasów wczesnego średniowiecza. W formie, która podbiła świat, znane jest zaledwie od 200 lat. Małe kawałki dania składającego się z gotowanego ryżu, wodorostów i różnych dodatków (głównie ryb i owoców morza) to ciekawy smak i moc cennych dla zdrowia składników odżywczych. To lekkostrawne danie można podawać na wiele sposobów. Jak robi się to nad Brdą? Oto kilka lokali, w których podawane jest najlepsze sushi w Bydgoszczy.

1. Be Sushi

Be Sushi to jedna z najlepszych restauracji w Bydgoszczy, w której skupiono się na japońskich rolkach. Czekają hosomaki i futomaki, uramaki oraz zestawy maków o różnych smakach. Ciekawym daniem jest serwowane tu Sushi Burito – większe i grubsze rolki z ciekawymi składnikami. Wielką popularnością cieszy się tu Geisha, w której pojawia się m.in. ryż, surowy łosoś i wasabi, wielu zwolenników ma też California Sumo – przysmak z grillowanym łososiem, marchewką i czerwoną kapustą. Można tu również zamówić Poke Bowl, np. z krewetkami w tempurze, tofu i wakame lub z krewetkami w panko i cebulowymi krążkami.

2. Kami Sushi

Na Wełnianym Rynku, w pobliżu Muzeum Mydła i Historii Brudu, czeka Kami Sushi – restauracja znana z ciekawych zestawów sushi oraz klasycznych rolek: futomaków, uramaków czy nigiri. Czekają tu również opcje wegańskie, m.in. hosomaki z wakame lub ogórkiem, futomaki z warzywami oraz rolki z serkiem i warzywami zawiniętymi w ogórki. Kto nie chce ograniczać się do samych maków, może poszerzyć swój obiad o takie przysmaki, jak kurczak w panko czy chińskie pierożki z farszem (np. ze szpinakiem lub wieprzowiną). Opcji jest sporo, zatem każdy miłośnik sushi znajdzie tu dla siebie wiele ciekawych zestawów.

3. Tako Sushi

Tako Sushi jest miejscem chętnie odwiedzanym przez amatorów japońskiej kuchni, którzy w pobliżu Dzielnicy Muzycznej chcą się nacieszyć orientalnym klimatem i azjatyckimi specjałami. Co można zjeść w tej restauracji? Krzysztof Łukaszewicz, właściciel i szef kuchni, poleca ciekawe zestawy na lunch, w skład których wchodzi miso oraz wybrane rolki. W lokalu można też zjeść pyszny ramen, japońskie pierożki i sałatkę z glonów morskich, można też spróbować smażonych kuleczek z nadzieniem z ośmiornicy. Maki grillowane, ciekawe zestawy z sushi i kawałkami surowej ryby – oto kolejne potrawy, na które warto zwrócić uwagę. Tako Sushi oferuje też azjatyckie desery i takie napoje, jak zielona herbata z prażonym ryżem oraz półwytrawne wino sake.

4. NoBo Sushi

NoBo Sushi to kolejny lokal nad Brdą, który przyciąga ciekawym wnętrzem i wspaniałymi daniami. Co można tu zjeść? Poke wegetariańskie lub poke z łososiem, marynowane wodorosty z sezamem oraz krewetki (w panko lub tempurze). Czekają tu również ciekawe zestawy sushi oraz rolki: klasyczne nigiri z krewetką lub węgorzem, hosomak z tuńczykiem lub awokado oraz hosomaki z marynowaną rzepą. Dla gości przygotowano tu również uramaki (wegetariańskie, z pieczonym łososiem lub z krewetką) oraz gunkany z siekanymi krewetkami w majonezie.

5. Sushi Garden

Przy ulicy Toruńskiej czeka miejsce pełne tajemnic i niezwykłych smaków. To Sushi Garden – restauracja znana z autorskiej kuchni oraz silnego przywiązania do tradycji. Przekłada się to na menu, sposób podawania sushi oraz atmosferę panującą w lokalu. Można tu brać udział w pokazach kulinarnych, można skupić się na jedzeniu. Szefowie kuchni zadbali o to, by w menu każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Czekają tu maki z tuńczykiem, łososiem i sumem, znalazło się też miejsce dla rolek z krewetkami i ośmiornicami. Na amatorów roślinnych specjałów czekają z kolei maki wegańskie, m.in. rolka z kimchi, rolka z marynowaną tykwą i awokado oraz z warzywami w tempurze. Można tu również odpocząć przy japońskiej herbacie lub orientalnym piwie, można też delektować się lodami o orientalnych smakach. Na najmłodszych czekają z kolei słodkie futomaki w płatku sojowym oraz delikatne paluszki rybne.

6. Oto Sushi

Oto Sushi kusi bliskością Brdy i Parku Ludowego im. Wincentego Witosa, ciekawym wystrojem wnętrza oraz ciekawymi pozycjami w menu.  Dzięki pracy wyszkolonych sushimasterów, którzy japońskiej kuchni poświęcają wiele uwagi, można tu skosztować wybornych dań i przekąsek. Czekają tu zarówno klasyczne maki i nigiri, jak i ciekawe zestawy dla niezdecydowanych. Wielkim powodzeniem cieszą się serwowane w tym miejscu lunche, składające się z kilku futomaków i hotomaków z różnymi dodatkami, oraz orientalne zupy, w tym słynna miso. Można tu również sięgnąć po krewetki po tajsku, pieczonego schabowego w panko lub grillowanego łososia z warzywami. Wybór jest ogromny, zatem każdy znajdzie tu dla siebie taki zestaw z sushi, jaki będzie najlepiej odpowiadać jego indywidualnym preferencjom.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.