Ciekawostki

10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Nowym Sączu i okolicy

Foto. David Berkowitz / Wikipedia

Nowy Sącz to średniej wielkości miasto. Usytuowane jest w województwie małopolskim. Na mapie Polski uchodzi jako jedno z najbardziej ekologicznych miast. Jest jednak przede wszystkim miastem o ciekawej historii i malowniczych krajobrazach. Z całą pewnością warto tutaj przyjechać z dziećmi na rodzinny wypoczynek i intensywne zwiedzanie okolic.

Zobacz też -> Najlepsze Restauracje w Nowym Sączu

1. Rynek

Nowy Sącz to miasto wypełnione zabytkami z różnych minionych okresów. Warto udać się na rynek. To ważne miejsce z perspektywy mieszkańców, ale również punkt, w którym można podziwiać przepiękny budynek ratusza.

2. Kościół pw. św. Heleny

Kościół pw. św. Heleny to niewielkie drewniany kościółek rzymskokatolicki. Ciekawostką jest, że wzmianki na jego temat pochodzą jeszcze z XVI wieku.

3. Zamek Królewski

W Nowym Sączu znajdują się fantastyczne ruiny Zamku Królewskiego. To z pewnością miejsce, które warto odwiedzić podczas pobytu w mieście.

4. Sądecki Park Etnograficzny

Sądecki Park Etnograficzny to kolejne miejsce, które pozwoli nieco zgłębić wiedzę na temat tego regionu Polski. Ten niezwykły skansen gwarantuje świetną podróż do przeszłości. Jest doskonale skonstruowany i zachwyca wszystkich przyjezdnych pragnących zapoznać się z historią tego miasta.

Zobacz też -> Ciekawostki o Nowym Sączu

5. LemurPark

Niespełna piętnaście kilometrów od Nowego Sącza znajduje się fantastyczny LemurPark, który oferuje młodym turystom podniebne atrakcje w postaci unikatowych torów przeszkód.

6. Muzeum Okręgowe

Warto wybrać się do Muzeum Okręgowego. To doskonały sposób na poznanie historii regionu.

7. Góra Zabałecka

Warto wspiąć się na słynną Górę Zabałecką. Ze szczytu rozpościera się cudowny widok na Nowy Sącz.

8. Dom Gotycki

Na rynku znajduje się Dom Gotycki, którego powstanie datuje się jeszcze na XV wiek. Obecnie w środku mieści się Muzeum Ziemi Sądeckiej.

9. Synagoga

W byłej dzielnicy żydowskiej można podziwiać wspaniałą synagogę z XVIII wieku.

10. Ulica Jagiellońska oraz Lwowska

Nowy Sącz posiada dwie główne ulice, które niemal zawsze tętnią życiem. Są nimi ulica Jagiellońska oraz Lwowska. Warto się tutaj wybrać na spacer i pyszne lody z naszymi pociechami. To dosyć urocze uliczki, które z pewnością przypadną wszystkim do gustu.

Czytaj dalej: Popularne atrakcje w Nowym Sączu