15 najlepszych fotografii z Hiszpanii i ciekawostki o Hiszpanii

ciekawostki i zdjęcia z Hiszpanii

Hiszpania już od wielu lat stanowi jeden z najpopularniejszych turystycznych kierunków wybieranych na wakacje o każdej porze roku. Ale czy na pewno wiemy o niej wszystko? Oto 15 ciekawostek, które zaskoczyć mogą nie jednego.1. Hiszpanie znani są z tego, że mówią bardzo dużo i bardzo szybko.

2. La Tomatina jest to święto obchodzone tylko raz do roku w Hiszpanii, polegające na obrzucaniu się nawzajem pomidorami. Odbywa się w ostatnią środę sierpnia i zawsze przyciąga wielu turystów z całego świata, dla których stanowi to wielką atrakcję turystyczną. Bywa że z tego właśnie powodu planują swoją wycieczkę w te rejony właśnie w drugiej połowie sierpnia.

3. Każda samotna kobieta co roku 15 maja udaje się do madryckiej kaplicy, gdzie nakłuwa palec szpilką, która następnie umieszczana w specjalnym naczyniu ma pomóc kobiecie w zamążpójściu.

4. To właśnie Hiszpanie pierwsi wynaleźli i zaczęli nosić rozmaite berety.

5. Słynnego Hiszpana Pabla Picasso zna chyba niemal każdy mały i duży człowiek na całym świecie. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę z tego, że tak naprawdę nazywał się on Pablo Diego Jose Francisco de Paula Juan Nepomuceno Maria de los Remedios Cipriano de la Santisma Trnidad Ruiz Picasso.

6. W Hiszpanii wierzy się, że zjedzenie w sylwestrową noc dokładnie 12 winogron ma przynieść szczęście i powodzenie w nadchodzącym roku, a zaniechanie tego grozi klęską i nieszczęściem.

7. Hiszpanie nie używają masła. Robiąc kanapki chleb smarują oliwą z oliwek.

8. To właśnie w jednym z hiszpańskich miast można pójść w najdłuższej wielkanocnej procesji – trwa ona 14 godzin.

9. Język hiszpański należy do najczęściej używanych języków świata.

10. Chupa chupsy, czyli popularne lizaki zna każde dziecko. To właśnie w Hiszpanii je wymyślono niespełna 60 lat temu. Ich nazwa pochodzi od słowa ”chuper” co w języku hiszpańskim oznacza ssać.

11. W żadnym innym, nawet znacznie większym kraju na świecie nie ma tylu restauracji, barów i klubów. Szacuje się, że na każdego mieszkańca przypada ich 129.

12. Hiszpanie to ludzie o bardzo wielkim sercu, bowiem właśnie w tym kraju wykonuje się najwięcej transplantacji w całej Europie.

13. Każdy Hiszpan ma dwuczłonowe nazwisko. Pierwszy człon stanowi pierwsze nazwisko ojca, natomiast drugi człon to pierwsze nazwisko matki.14. Hiszpanie mają również język gwizdany. Spotkać się z nim można na Wyspach Kanaryjskich. Został doceniony na świcie a w 2009 roku oficjalnie wpisany na listę UNESCO.

15. Pewna Hiszpanka, niejaka Angeles Dura twierdzi, że stała się prawną i jedyną właścicielką Słońca, przy czym rozważa pobór opłat za korzystanie z promieni słonecznych.

15 najlepszych fotografii z Hiszpanii i ciekawostki o Hiszpanii
Oceń ten wpis

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz