Europa

10 najlepszych ciekawostek o Madrycie

Ciekawostki Madryt

Madryt jest popularny dzięki swojemu klubowi piłkarskiemu Real Madryt. W Madrycie jest mnóstwo niespodzianek, począwszy od wielkiej architektury i atrakcyjnych placów, a skończywszy na fontannach i ikonicznych marmurowych posągach. Madryt sprawi, że będziesz chciał przyjeżdżać tu nieustannie. Przedstawiamy najlepsze ciekawostki, fakty oraz zaskakujące informacje o stolicy Hiszpanii.

1. Madryt znany jest z legendarnego życia nocnego. Madryt z Nowym Jorkiem jest jednym z najżywszych miast świata. Miasto ma długą listę nocnych imprez okolicznościowych, ale La Latina jest prawdopodobnie najbardziej uroczym miejscem, gdzie można odpocząć i napić się drinka w Madrycie.

2. Słynny madrycki klub Real Madryt został założony w 1902 roku i jest najbardziej utytułowanym klubem piłkarskim świata w XX wieku. Jest jednym z najbogatszych klubów piłkarskich na świecie. Stadion Santiago Bernabéu to stadion Real Madryt.

3. Nazwa „Madryt” ma około 2200 lat. Według arabskich zapisów arabskich „Mayrit” lub „Magerit” to stare nazwy Madrytu, oznaczające „miejsce obfitej wody”.

4. Tapas to małe hiszpańskie pikantne potrawy, zazwyczaj podawane z napojami w barze. Madryckie tapasy to coś, co trzeba spróbować. Wcześniej przekąska ta zazwyczaj była kawałkiem chleba i szynki umieszczonym na kieliszku wina. Tapas stał się teraz pyszną tradycją, którą można cieszyć się w Madrycie.

5. Madryt jest trzecim co do wielkości miastem w Unii Europejskiej W 2018 r. w stolicy Hiszpanii mieszkało 3,2 mln osób. Poza tym Madryt jest największym miastem w Hiszpanii. Jest to trzeci co do wielkości obszar metropolitalny w Europie po Londynie i Paryżu.

6. Flaga Madrytu jest symbolem niedźwiedzia na tylnych nogach który zjada jagody. Symbol ten jest w znacznym stopniu metaforą rozwoju i postępu Madrytu, przedstawia również posiadanie drewna używanego do budowy budynków.

7. Złoty Trójkąt to w zasadzie trzy główne madryckie galerie sztuki, które znajdują się blisko siebie. Są to Prado, Museo Thyssen-Bornemisza, Museo National Centro de Arte Reina Sofia.

8. Miejscem wartym odwiedzenia jest Muzeum Walki Byków (Museo Torino). Najlepiej jest tam poznać historię sportu i zmieniające się trendy w stylistyce ubrań.

9. Madryt jest miejscem narodzin sławnych ludzi. Na długiej liście znajdują się: Fernando Torres (piłkarz), Enrique Iglesias (piosenkarz), Penelope Cruz (aktorka) i Placido Domingo (śpiewak operowy).

10. Jeśli masz nagłą tęsknotę do odwiedzenia Disneylandu podczas pobytu w Hiszpanii, Warner Brothers Movie World w Madrycie jest całkiem blisko. Jest otwarty przez sześć miesięcy w lecie i ma pięć części tematycznych – Old West Territory, Hollywood, DC Super Heroes, Cartoon Village i Warner Bros. Studios.