Ciekawostki

Najpiękniejsze wyspy Hiszpanii które warto odwiedzić

Fuerteventura

Hiszpania to kraj wspaniałego klimatu, jedzenia, kultury i sztuki, a także jedno z najbardziej turystycznych miejsc na mapie Europy. Poza sztuką Antonia Gaudiego, z której słynie Barcelona, znajduje się tutaj sporo miast, które zachwycają charakterystyczną architekturą. Równie wielką popularnością cieszą się hiszpańskie wyspy, które przyciągają miliony turystów i poszukiwaczy mocnych wrażeń. Oto najpiękniejsze z nich.

1. Fuerteventura

Fuerteventura to istny raj dla tych, którzy kochają sporty wodne. Warunki pozwalają tutaj na uprawianie wszystkich dyscyplin tego typu, a infrastruktura jest tak rozwinięta, że nie trzeba się martwić o konieczny sprzęt i akcesoria. Wyspa daje szansę na podziwianie pięknych widoków oraz odpoczynek na szerokich plażach pokrytych piaskiem z Sahary.

2. Teneryfa

Teneryfa to największa wyspa z archipelagu Wysp Kanaryjskich, którą często nazywa się Wyspą Wiecznej Wiosny. Różnorodność klimatyczna sprawia, że niemal przez cały rok panuje tutaj przyjemna, umiarkowana pogoda.

3. Majorka

Majorka to jedna z ulubionych wysp hiszpańskich pośród zagranicznych turystów. W jej stolicy, Palma de Mallorca, znajduje się ogromna ilość klubów, restauracji i dyskotek, które przyciągają fanów świetnej zabawy.

4. Lanzarote

Lanzarote to wyspa, na której znajduje się aż 300 wulkanów. Ze względu na aktywność wyspy, cieszy się ona kolorowymi plażami pochodzenia wulkanicznego. Znajdują się tutaj plaże o białym, czarnym i złocistym piasku.

5. Gran Canaria

Gran Canaria to wyspa, która charakteryzuje się przede wszystkim fantazyjnymi wydmami na wybrzeżu. Znajduje się tutaj mała pustynia Maspalomas oraz 60 kilometrów plaż.

6. Minorka

Minorka to niewielka wysepka w kształcie rogalika. Panuje tutaj kameralna atmosfera, a widok lazurowych zatoczek podkreśla egzotyczny charakter wyspy.

7. El Hierro

El Hierro to górzysta wyspa, pokryta wyjątkowo bujną roślinnością. Niektóre widoki przypominają tutaj raczej Dziki Zachód, ale znajduje się tutaj również sporo akcentów hiszpańskich. Miejsce to przypadnie do gustu fanom aktywnego wypoczynku.

8. Ibiza

Ibiza to synonim imprezowych szaleństw do białego rana, ale również wyspa, na której można znaleźć urokliwe wioski, w których domki mają beżowy kolor i pięknie prezentują się podczas zachodu słońca. Znajduje się tu sporo zabytków, które warto zobaczyć.

9. La Gomera

La Gomera to imponująca wyspa, na terenie której znajduje się Park Narodowy Garajonay. Jest to jeden z najstarszych na świecie obszarów leśnych, gdzie można z całą moc poznać siłę natury i docenić jej piękno.

10. La Palma

La Palma to wyspa, na której znajduje się popularne obserwatorium Roque de los Muchachos. Kiedy pogoda sprzyja, można stąd podziwiać tysiące gwiazd.