Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Zamościu i Okolicach

Miasto Zamość - Rynek

O tym, że dzieciaki nie mogą się nudzić i mają niespożytą energię nie trzeba chyba nikomu przypominać. Poniżej prezentujemy 10 propozycji na najciekawsze atrakcje idealne dla dzieci w Zamościu oraz okolicach.

Zobacz też: Najlepsze Restauracje w Zamościu

1. ZOO Zamość

Miłość i fascynacja zwierzętami to naturalne uczucia wśród wszystkich dzieci. Pomóżmy im odkrywać zwierzęta, jakich nie widzą na co dzień. W Zamościu umożliwia nam to zarówno zimą jak i latem Ogród Zoologiczny Im. Stefana Milera. ! Zwierzęta mają tu dobre warunki. Lwy cieszą się ogromnymi wybiegami a ptaki przepięknymi dużymi klatkami, a nawet jeziorkami. Dla małych dzieci przygotowano tu place zabaw, a dla wszystkich małą gastronomię. Nam najbardziej podobają się tu małpie figle 🙂 Plusy tego miejsca to duży parking i przystępne ceny.

2. Muzeum Arsenał – Prochownia

Jeśli pozwalacie dzieciom na zabawy w wojnę plastikowymi pistoletami, koniecznie odwiedźcie z nimi zamojskie muzeum poświęcone militariom – jedno z najlepszych w Polsce. Eksponaty są idealnie odrestaurowane, łącznie z czołgiem T34 czy samolotem Iskra. Niesamowita projekcja multimedialna z użyciem mapingu na makiecie miasta Zamość ukaże Wam bardzo obrazowo historię twierdzy. Bogata kolekcja broni z ubiegłych wieków i wspaniała hala pojazdów militarnych bardziej współczesnych okaże się strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o rodzinny wypad z dzieciakami. Całość robi wrażenie. Warto zajrzeć!

3. Muzeum Fotografii w Zamościu

Obecnie nie wszystkie dzieci wiedzą, że aparaty fotograficzne mogą wyglądać inaczej niż smartfon lub ewentualnie lustrzanka. Warto zabrać je do Muzeum Fotografii, gdzie bardzo miły Pan Adam przeniesie je w przeszłość swoimi opowieściami i przekaże ciekawą wiedzę o licznych zgromadzonych przez niego eksponatach starych aparatów i fotografii. To może nie jest najdłuższa i najbardziej fascynująca z wycieczek, jakie wam prezentujemy w tym artykule, ale na pewno pouczająca.

4. Twierdza Zamość

Niespotykanie tajemnicze tunele, nie dla osób z klaustrofobią, ale na pewno podobające się najmłodszym. Dzieci mogą tu postrzelać z łuku, wybić monetę lub strzelić z małego działa. Twierdza zlokalizowana w Starym Mieście umożliwia zwiedzanie murów i sali z eksponatami militariów i sztuki wojennej. Polecamy zwiedzanie z przewodnikami, gdyż zbierają oni same pozytywne opinie. Najlepiej być tu, kiedy odbywa się impreza pt. „Szturm Twierdzy Zamość” – spektakularne widowisko historyczne z warsztatami, jarmarkiem a co najważniejsze – wyjątkowo realistycznymi bitwami o Twierdzę. W tym roku impreza ta odbywa się na przełomie maja i czerwca.

5. Muzeum Zamojskie

Do odwiedzenia muzeum z dziećmi może zachęcić Was ogromna ilość eksponatów, oraz dużo ciekawych makiet, które lepiej obrazują dawne czasy. Rodzinne zwiedzanie lepiej zorganizować sobie samemu. Przewodnicy mają do przekazania bardzo dużo faktów o historii miasta, które niekoniecznie zaciekawią najmłodszych.

6. Laserowy Paintball

Było coś dla ducha i umysłu, teraz coś dla ciała! Laser Factory to miejsce, z którego nikt nie wyjdzie niezadowolony, ani dziecko, ani „dorosłe dziecko”. Laserowy Paintball nadaje się dla dzieci, gdyż nie ma obaw o siniaki czy jakiekolwiek uszkodzenia ciała, jak to może wyglądać w przypadku zwykłego paintballa z kulkami farby. Można a nawet trzeba się tu wyszaleć! Idealne miejsce na zorganizowanie urodzin dla naszej pociechy i zaproszenie jego kolegów i koleżanek. Na takie okazje przygotowywane są to przez profesjonalną obsługę dodatkowe atrakcje typu „rozbrajanie bomby”. Cena półgodzinnej gry to 19-22zł za osobę. Dużo czy mało, sami zdecydujcie. My możemy jednak powiedzieć, że na pewno wszyscy będą zadowoleni i nie będzie to Wasza ostatnia wizyta w tym miejscu.

7. Bastion Escape Room

Zamknięcie w pokoju brzmi jak kara. W tzw. Escape Roomach przekształcono to w świetną, coraz popularniejszą rozrywkę dla całych rodzin z dziećmi. Wspólne rozwiązywanie zagadek logicznych, szukanie podpowiedzi i próby wydostania się, w połączeniu z ciekawą fabułą to idealna forma rozrywki na każdą porę roku. W Zamościu polecamy Bastion Escape Room. Dobra zabawa gwarantowana. Cena za cały pokój to 99zł i dzieli się między wszystkich uczestników. Tzn., że czteroosobowa rodzina zapłaci ok 25zł za osobę.

8. Zamojski Dom Kultury

Kultura nie musi być nudna. Dom Kultury w Zamościu organizuje fantastyczne warsztaty dla dzieci w każdym wieku. Najmłodsi przychodzą tu do Klubu Dzielnego Przedszkolaka. Starsi mogą wybrać, czy wolą śpiew, taniec czy może teatr. Wszelkie talenty dziecięce mogą się tu rozwijać dzięki zespołom i kołom zainteresowań. Warto zapoznawać się również z aktualnościami, gdyż organizowane są tu liczne konkursy, jarmarki, kiermasze czy koncerty – nie tylko dla mieszkańców.

9. Kryta Pływalnia

Wodne zabawy są dostępne cały rok na Krytej Pływalni OSiR w Zamościu. Jest tu czysto, miło i wesoło. Można to właściwie nazwać połączeniem krytej pływalni z elementami aquaparku. Potrafiący pływać korzystają z części sportowej a najmłodsi mają zabawę w strefie rekreacyjnej. Dla dzieci atrakcją jest fajna zjeżdżalnia, a dla każdego wanna jacuzzi. Bardzo miła i pomocna obsługa sprawia, że zechcecie tu wracać. Pamiętajcie jednak o czepku, mogą go od Was wymagać. Godzinny bilet ulgowy to koszt 6-8zł, w zależności od terminu.

10. Tenis

Jeśli już zwiedziliście tu wszystkie muzea, zabytki, odwiedziliście zwierzątka, może czas na coś wymagającego kondycji? Gra w tenisa jest świetną alternatywą dla siedzenia w domu przed telewizorem, a odpowiednia dla każdego dziecka, które już potrafi utrzymać rakietę. Więc już wczesnoszkolnym dzieciom i ich rodzicom może zaproponować halę do gry w tenis ziemny w zamojskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Jeśli chodzi o koszty: 30zł bilet ulgowy, 40zł normalny za godzinną grę.

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje w Zamościu