Polska

10 niesamowitych atrakcji w Miliczu

Pałac Maltzanów | Fot. Kamil Rogowski / Wikipedia

Milicz to niewielkie, ale niezwykle urokliwe miasto znajdujące się na terenie Dolnego Śląska. Mimo faktu, że jest dosyć małe, to jednak może poszczycić się wieloma interesującymi atrakcjami, które przyciągają turystów z całego kraju. Dlatego warto zapoznać się z tymi najlepszymi z nich, by jeszcze bliżej poznać tę uroczą mieścinę, a miejsca, które się w nim znajdują, pokazują, że zdecydowanie warto to zrobić. Przedstawiamy najlepsze atrakcje w Miliczu.

1. Zamek

To pierwsza i zarazem jedna z największych atrakcji znajdujących się na terenie Milicza. To średniowieczna budowla, a raczej jego ruiny. Sam zamek pochodzi z szesnastego wieku i jest miejscem wielu interesujących historii, które warto poznać.

2. Kolorowy Szlak Karpia

To niezwykła atrakcja, szczególnie dla tych najmłodszych uczestników wycieczki. To szlak pełen wielokolorowych karpi, które zachwycają nie tylko swoim kolorytem, ale i także wielkością, gdyż mają one wielkość dorosłego człowieka.

3. Dolina Baryczy

To idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą uciec od miastowego zgiełku. Piękne tereny, które szczególnie zachwycają porą wieczorową, zrelaksują każdego nerwusa i sprawią, że zakocha się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia.

4. Ścieżki rowerowe

Dolina Baryczy to także idealne miejsce dla wszystkich pasjonatów wycieczek rowerowych. Jazda rowerem w otoczeniu pięknej przyrody i zachwycających widoków sprawia, że aż się chce, żeby taka jazda w ogóle się nie kończyła.

5. Muzeum Bombki

To idealne miejsce, które pozwala poczuć klimat Bożego Narodzenia. To miejsce, gdzie prowadzone są różnorakie warsztaty. Dla najmłodszych przygotowane są również gry i zabawy, dlatego też każdy znajdzie tam coś dla siebie.

6. Alpaki w Ceglanym Domu

To fantastyczna atrakcja szczególnie dla dzieci. Mają one możliwość kontaktu z tymi cudownymi zwierzętami, głaskania ich, jak i również wyprowadzania. Taka wizyta zostanie w ich pamięci na wiele długich lat.

7. Ceglany Dom

Sam Ceglany Dom jest również niezwykle interesujący. To wiejska agroturystyka, jak i również znakomity plener fotograficzny, gdyż widoki, jakich się tam doświadcza, zapierają dech w piersi. Sam dom wybudowany został na początku dwudziestego wieku.

8. Dni Karpia

Gdy ktoś planuje wybrać się tu porą jesienną, to znakomicie trafił. To właśnie wtedy odbywają się tu Dni Karpia. To przede wszystkim idealna możliwość spróbowania karpa milickiego, który wiele osób uważa za najsmaczniejszy w całej Polsce.

9. Spływy kajakowe

Piękne widoki, jakich można tam doświadczyć, sprawiają, że również niezwykle popularne stały się kajakowe spływy. To doskonała rozrywka dla całej rodziny, szczególnie w okresie wiosennym i letnim.

10. Hubertówka

To nowoczesny obiekt, który leży nad Stawami Milickimi. Charakteryzuje się tym, że jest tu niesamowicie cicho i klimatycznie, co sprawia, że to prawdziwy raj dla przyjeżdżających turystów.