Polska

Gdzie Dobrze Jest Zjeść w Żywcu 2024 🏰🍽️🍻

lazania

Żywiec nazwa, która przypomina o Żywiecczyźnie trwającej od wielu kilka wieków. Miasto to znajduje się w kotlinie Żywieckiej, nad Jeziorem Żywieckim. I na tych terenach, jak w większości miast polskich osiedli się Celtowie. Przedstawimy dzisiaj najciekawsze restauracje w Bydgoszczy.

1. Joy

fot. fb.com/joyrestauracja

Jest to dość charakterystyczne miejsce z żywnością pochodzenia bengalskiego, co jest bardzo nietypowym rozwiązaniem jak na polskie warunki. W związku z tym stanowi ono naprawdę kapitalne urozmaicenie dla klasycznych, podawanych w większości lokali potraw.

2. Cafe Bistro „Regionalna”

fot. fb.com/CAFE-BISTRO-REGIONALNA-wwwcafebistro-regionalnapl

Oferta restauracji skierowana jest głównie do osób, które chcą zjeść przede wszystkim szybko, smacznie i co najważniejsze tanio. W związku z tym bez problemu można złożyć zamówienie z dostawą do domu. Ceny także są dość atrakcyjne jak na dzisiejsze rynkowe warunki.

3. Krówka

fot. fb.com/krowkabarmleczny

Miejsce to tworzą pasjonaci, którzy weszli w posiadanie przepisu na prawdziwe szczęście. Jest to sekret przekazywany z pokolenia na pokolenia, którego strzegą powołani przez „Krówkę” Mistrzowie. Smak słodyczy powstałych w tym lokalu kojarzy się dosłownie każdemu gościowi z najlepszymi momentami jego całego życia.

4. STREFA. sushi & cocktail bar

fot. fb.com/STREFAZYWIEC

Lokal cechuję klasyczna kuchnia azjatycka. Jego personel stawia na bezpośredni kontakt, a także stałą interakcją z dosłownie każdym gościem. Dzięki temu dość często mamy do czynienia ze zjawiskiem kiedy to sam menedżer „Strefy”, albo szef kuchni podchodzą osobiście do stolików i życzą udanego posiłku. Fantastyczna sprawa.

5. U Meresa

fot. fb.com/restauracjaumeresa

Jest to restauracja rodzinna założona pod koniec XX wieku, a dokładniej w 1997 roku. Ma ona zatem ponad 27 lat bogatego doświadczenia w serwowaniu swoim klientom przeróżnych dań. W związku z tym cieszy się ona nieposzatkowaną opinią wśród klientów.

6. Gawra

fot. fb.com/Restauracja-Gawra

W lokalu znajdziemy głównie polskie wątki, a jego specjalnością niezaprzeczalnie jest tak zwana „Uczta pierogowa”. Na uznanie zasługuję ceny panujące w „Gawrze” bowiem za cały obiad będziemy musieli zapłacić jedynie 23 złote, a cena pysznego śniadania zaczyna się już od zaledwie 12 złotych.

7. Fabryka Smaku

fot. fb.com/fabrykasmakuzywiec

Restauracja mieści się przy ulicy Handlowej 5. Personel wchodzący w skład zespołu oferującego swojego usługi w niej każdego dnia bacznie czuwa nad jakością serwowanych dań, oraz ponadto dba o komfort gości odwiedzających „Fabrykę Smaku”.

8. Bistro Pyszne Dania Regionu

fot. fb.com/rynek19

W tym cudownym miejscu znajdziemy przede wszystkim pozycje wpisujące się w tradycyjną polską kuchnię. Na wyróżnienie zasługuję przede wszystkim naprawdę przepyszny schabowy. Co więcej do wszystkich dań możemy bez problemu zamówić smakowitą kawę, lub herbatę.

9. Parole del Gusto

fot. fb.com/Restauracja-Parole-del-Gusto

Dość atrakcyjne położenie lokalu nakłania wielu spacerowiczów do skorzystania z jego nietuzinkowych usług. W zamian otrzymują oni nienaruszalną gwarancję rzetelnej obsługi, a także bogatego wyboru różnego rodzaju dań i potraw. A to wszystko w niezwykle przyjaznym i co najważniejsze gustownym wnętrzu.

10. Karczma Żywiecka

fot. pixabay.com

Kultowa karczma znajduję się w samym centrum majestatycznego Żywca. Powstała ona w 2004 roku i dzięki szczególnej atmosferze dość szybko zyskała sobie upodobanie u wielu smakoszy, nawet tych o najbardziej wyrafinowanych gustach kulinarnych. Warto podkreślić w tym miejscu fakt, iż knajpa została wykonana w dość charakterystycznym góralskim stylu.