10 najlepszych atrakcji dla młodzieży w Warszawie

Warszawa dla młodzieży

Warszawa to przede wszystkim główny ośrodek i stolica Polski, największe miasto naszego kraju położone w jego środkowo wschodniej części. Nie podlega wątpliwościom, że stolica obfituje w wiele atrakcji zarówno historycznych jak i rozrywkowych. Jakie natomiast można tam znaleźć atrakcje dla młodzieży w Warszawie?

Zobacz też -> Nietypowe muzea w Warszawie

1. Być jak Sherlock Holmes

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić odwiedzić jest Enigma Room. Rozrywkę gwarantują tam gry wymagające logicznego myślenia, znajdowania rozwiązań i kojarzenia faktów. Jest to zabawa na styl escape room która emocjonuje każdego – nie tylko młodszych uczestników. Voucher do tego miejsca to także świetny prezent dla znajomego czy kogoś z rodziny.

2. Nie daj się zwieść

Kolejnym ciekawym punktem na mapie Warszawy może być Muzeum Świata Iluzji wyposażone w różnorodne iluzje optyczne, zjawiska para fizyczne czy paradoksalne. Próbujesz utrzymać równowagę tam gdzie wydaje się że świat wokół wiruje, odkrywasz tajemnicę dziwnego krzesła które potrafi zmniejszyć Twojego przyjaciela, widzisz tysiące swoich sobowtórów, a może tylko jednego czy dwóch, sam już nie wiesz.. Zabawa ta zakręci i wciągnie nie tylko młodzież ale też dorosłych.

3. Powrót do przeszłości

W Photoplasticonie każdy będzie mógł przenieść się w czasie i zobaczyć w trójwymiarze jak kiedyś wyglądała Warszawa w latach XX. Zabawa ta ma walory nie tylko ze względu na rozrywkową część ale także naukę i pokazanie jak żyli kiedyś nasi przodkowie, jak wyglądały ulice przedwojennych miast, pokazuje historię. W zbiorach Fotoplastikou jest już ponad 700trójwymiarowych zdjęć różnego rodzaju – fotografie Warszawy ale i innych egzotycznych miejsc. W niedzielę pokazywane są dawne zdjęcia Warszawy natomiast tematyka wystaw jest regularnie minimum raz w miesiącu zmieniana. W miejscu tym odbywają się też warsztaty, koncerty i wiele innych wydarzeń.

4. Znak firmowy Warszawy

Choć Łazienki Królewskie mogą wydawać się dość oklepanym pomysłem to nie sposób być w stolicy i przeoczyć to miejsce. Każdy odwiedzający stolicę obowiązkowo powinien „zaliczyć” to miejsce. Jest to zespół pałacowo -ogrodowy założony przez Stanisława Augusta Poniatowskiego w XVIII wieku. To miejsce to skarbnica rzeźb, pięknych budynków oraz wspaniałych ogrodów jak: królewski, modernistyczny, romantyczny i chiński.

5. Spotkanie ze sztuką

Wiele miejsc typowo kulturowych może nudzić młodzież ale nie specyficzny Park Rzeźby w Królikarni, który pozwala kontemplować sztukę wśród natury, na świeżym powietrzu. Początkiem tego parku był osiemnastowieczny, prywatny ogród stworzony w stylu angielskim, o pozornie nieco zdziczałej naturze, malowniczych, przykuwających uwagę polanach i zakątkach, które można odkrywać schodząc z głównej alei i poruszając się ubitą ścieżką. Nowe obiekty zaczęły pojawiać się w tym miejscu od 2001 roku, kiedy to kolekcja rzeźby została wyodrębniona ze zbiorów znajdujących się w Muzeum Narodowym w Warszawie. Przewieziono ją z gmachu głównego do mokotowskiego pałacu. Rzeźby tworzone są z materiałów takich jak: marmur, połyskliwy brąz, twardy granit, a nawet beton.

6. Jak w ciuciubabce

Świetną atrakcją jest Invisible Exhibition – Niewidzialna Wystawa. Atrakcja polega na odnajdywaniu drogi i poznawaniu wszystkiego co wkoło w kompletnej ciemności, korzystając tylko z pomocy niewidomych przewodników oraz własnych zmysłów tak by poradzić sobie w różnych sytuacjach jak np kupienie biletu i wiele wiele innych. W Warszawie miejsce to czynne jest od 2011 roku, wcześniej atrakcja ta powstała w Budapeszcie czy czeskiej Pradze.

7. Punkt obowiązkowy

Obligatoryjnie trzeba zobaczyć także Rynek oraz przejść uliczkami Starego Miasta. Tam można poczuć klimat stolicy czy zobaczyć Syrenkę. Najstarsza część czyli właśnie Stare Miasto stanowi zwarty zespół architektury z XVII i XVIII wieku, miejsce to ma średniowieczny układ zabudowy, otoczone jest zaś pierścieniem murów obronnych z okresu XIV – XVI stulecia. Stare Miasto w Warszawie zachwyca wybitnym kunsztem architektury i budową w kształcie prostokąta. Miejsce to 1980 roku zostało wpisane na listę UNESCO

8. A kiedyś to było

Ile razy słyszałeś od rodziców czy dziadków jak to było kiedyś, w PRL-u? Na pewno wiele. Teraz masz szansę przekonać się o tym na własne oczy w Muzeum Życia w PRL. Pomysł stworzenia tego miejsca opiera się na idei połączenia spostrzeżeń i niejako opowiedzenia historii przez prawdziwe obrazy pochodzące z bliskiej a zarazem dawnej epoki.

9. Dla zakupoholików

Nie da się zaprzeczyć że dzisiejsza młodzież należy też do ery osób zaznajomionych bardzo dobrze z centrami handlowymi oraz konsumpcjonizmem. Dla tych którzy lubią szeroki wybór produktów różnej kategorii polecamy przede wszystkim Złote tarasy gdzie wydać kieszonkowe jest naprawdę łatwo.

10. Dla fanów futbolu i nie tylko

Nie można pominąć oczywiście Stadionu Narodowego, na którym rozgrywane są mecze reprezentacji a także innych najważniejszych rozgrywek. Dla kibiców piłki nożnej zwiedzenie stadionu i bycie tak blisko tej murawy to duże przeżycie.

Czytaj dalej: Najlepszych atrakcje dla dzieci w Warszawie

4.6/5 - (liczba ocen: 37)

Liczba komentarzy: 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.