10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Warszawie

Warszawa dla dzieci

Warszawa jest stolicą Polski formalnie od 1952, kiedy to pojawił się wpis o jej stołeczności, choć ogłoszona stolicą została po pierwszej wojnie światowej.

Niektórzy uznają, że Warszawa stała się stolicą w momencie przeniesienia się dworu i króla do Warszawy, a mianowicie w 1596 roku.

Dawno, dawno temu w ubogiej chacie żyli Wars i Sawie, którzy ugościli księcia Ziemomysła tak dobrze, że podarował im ziemię.

Stąd wzięła się nazwa Warszawa.

Jakie znajdziemy tutaj najlepsze atrakcje w Warszawie?

1. Centrum Nauki Kopernik – miejsce na które musisz zarezerwować cały dzień

Centrum Nauki Kopernik to wspaniałe miejsce dla dużych i małych, gdzie każdy może świetnie się bawić poznając tajniki nauki i techniki. Jest tu wiele stałych wystaw, jak i tych organizowanych okazjonalnie.

Jednak nie jest to muzeum, w którym ogląda się eksponaty, których nie można dotknąć. Tu można wszystkiego doświadczyć namacalnie, wykonać wiele doświadczeń i poznać dźwięki normalnie niesłyszalne dla człowieka, zbudować instrument muzyczny, czy na własnej skórze przekonać się jak może oszukiwać nas nasz mózg, czyli jak działają złudzenia optyczne.

Ponadto możesz wstąpić do Teatru Robotycznego, czy Teatru Wysokich Napięć, zajrzeć do Majsterni i Strefy Eksperymentowania. Laboratorium chemiczne, fizyczne, robotyczne i biologiczne stoi przed Tobą otworem. Możesz wreszcie przekonać się, że nauki ścisłe mogą być naprawdę pasjonujące.

Będąc w CNK koniecznie musisz odwiedzić Planetarium, w końcu jesteś w miejscu, którego patronem jest człowiek który wstrzymał słońce i ruszył Ziemię, czyli Mikołaj Kopernik. Tutaj obejrzysz doskonałe filmy ze zdjęciami prosto z kosmosu, a także obejrzysz konstelacje gwiazd, jednocześnie słuchając nostalgicznej muzyki poważnej.

2. Pałac Kultury i Nauki

Punkt charakterystyczny miasta, skąd rozpościera się piękny widok.

Można go kochać lub nienawidzić, jednak faktem, jest, że Pałac Kultury i Nauki jest tak charakterystyczny dla krajobrazu naszej stolicy, jak wieża Eiffla dla Paryża.

Znajdują się na jego terenie muzea, które warto zobaczyć. Dzieci na pewno zachwycą się szkieletami dinozaurów w Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii, z kolei mali miłośnicy techniki w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT obejrzą motocykle, radioodbiorniki i wiele innych eksponatów.

3. Muzeum Wojska Polskiego

Miejsce, gdzie zobaczysz eksponaty wojskowe. Jeśli wojsko jest smykałką Twoją lub Twojego dziecka to miejscem, które w Warszawie koniecznie musicie odwiedzić jest Muzeum Wojska Polskiego, które za rok będzie obchodziło swoje 100-lecie.

Właśnie w historycznym roku 1920 trafiły do niego pierwsze eksponaty. Warto w tym miejscu opowiedzieć dzieciom pokrótce historię Cudu nad Wisłą, jak bohaterska polska armia zatrzymała bolszewików. Dzięki polskim bohaterom komunizm nie rozlał się na Europę Zachodnią.

4. Stadion Narodowy

Miejsce dumy wszystkich Polaków. Tego miejsca dzieciom nie trzeba przedstawiać bowiem Stadion Narodowy powstał przed EURO 2012, które odbywało się w Polsce i na Ukrainie.

Stadion ma niepowtarzalny design, a widok z trybun jest oszałamiający nawet kiedy nie odbywa się tam mecz. Można również pójść na pobliski tor gokartowy – Kartingowy Narodowy.

Jeśli będziemy mieć szczęście to może natrafimy na jakieś wydarzenie kulturalne odbywające na na Stadionie Narodowym. Możemy się tam również wybrać właśnie z okazji święta muzyki czy sportu, a przy okazji zwiedzić piękne miejsca w Warszawie.

5. Multimedialny Park Fontann

Świat dźwięków i światła. Kolejnym miejscem na trasie warszawskiej wycieczki jest Multimedialny Park Fontann.

To miejsce doskonałe dla dorosłych i dzieci. Wieczorem, przy dźwiękach muzyki można oglądać niesamowite pokazy laserowe w rytm muzyki. To świetne doświadczenie po całodniowym zwiedzaniu.

6. Łazienki Królewskie

Historyczne miejsce, które trzeba zobaczyć. Zespół pałacowo-ogrodowy Łazienki Królewskie to miejsce, które jest na każdej pocztówce z Warszawy.

Niezwykle piękny kompleks posiada czynne Muzeum, gdzie można oglądać wspaniałe kolekcje obrazów. W XVII wieku jeden z pawilonów pełnił tu rolę łaźni, skąd wzięła się nazwa całego zespołu budowli pałacowych.

Na uwagę zasługują ogrody urządzone w czterech różnorodnych stylach, doskonałe do rodzinnych spacerów. Znajdziemy tu zarówno ogród Modernistyczny, Romantyczny, Chiński oraz rzecz jasna Królewski.

7. Centrum Pieniądza NBP

Dowiedz się więcej o historii złotego. Każde dziecko wie, że polska waluta to złoty. Jednak nie każde może mieć okazje zobaczyć jak pieniądze się wytwarza, a także dowiedzieć się więcej o historii waluty.

Taka możliwość istnieje w Centrum Pieniądza NBP. Tu możesz zobaczyć skarbiec, a także kolekcje monet okolicznościowych.

To prawdziwa gratka dla miłośników numizmatyki. Są tu również interaktywne wystawy, zatem z pewnością nie jest nudno i to miejsce koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Warszawie.

8. Wodny Park Warszawianka

Popluskaj się po całym dniu zwiedzania. Po zwiedzaniu historycznych, odbudowanych budowli, przychodzi czas na relaks.

Doskonałą ofertę posiada Wodny Park Warszawianka. tu dzieci mogą pozjeżdżać na zjeżdżalni, popływać w basenie, skorzystać z wodnego placu zabaw.

Z kolei dorośli mogą skorzystać także z sauny. Z pewnością będzie to świetne miejsce do odwiedzenia

9. Warszawskie ZOO

Obcuj ze zwierzętami i naucz się więcej o ich zwyczajach. Będąc w Warszawie nie można nie odwiedzić ZOO.

Znajduje się tu setki gatunków zwierząt pochodzących z różnych kontynentów. To niesamowita okazja, by na żywo zobaczyć nosorożce, czy jaguary.

Dla małych dzieci i tych, którzy uwielbiają obcować ze zwierzętami jest także mini-zoo, gdzie można karmić kozy, osiołki czy króliki.

10. Park Miniatur Województwa Mazowieckiego

Historyczna Warszawa w pigułce. Ostatnią atrakcję zostawiliśmy na deser. To Park Miniatur Województwa Mazowieckiego.

Wszystkie budynki są tu przedstawione w skali 1:25. Wszystko można zobaczyć bardzo dokładnie w trójwymiarze, a nawet poczuć się jakby chodziło się po ulicach starego miasta dzięki wirtualnym goglom.

Jeśli nie masz czasu na zwiedzanie wszystkiego, to Park Miniatur Województwa Mazowieckiego zdecydowanie Ci to wynagrodzi.

Znacie jeszcze jakieś inne ciekawe atrakcje w Warszawie? Napiszcie o nich w komentarzu na dole.

4.7/5 - (liczba ocen: 27)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.