Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Tarnowskich Górach i Okolicach

Tarnowskie góry
źródło: Gonzalobaeza / Wikipedia

Tarnowskie Góry jest to miejsce położone w południowej Polsce. Jest to miejsce, które zawdzięcza istnienie bogactwom ziemi, czyli rudom ołowiu, srebrze, żelazie i cynku. W Tarnowskich Górach możemy liczyć również na bogactwo zabytków oraz miejsc, które warto zobaczyć, kiedy będziemy gościć w tym miejscu. Zatem, co warto zobaczyć w Tarnowskich Górach?

Zobacz też -> Najlepsze Restauracje w Tarnowskich Górach

1. Zabytkowa Kopalnia Srebra 🏭

Będąc w Tarnowskich Górach z pewnością nie możesz pominąć zwiedzenia Zabytkowej Kopalni Srebra oraz największą i najstarszą kolei wąskotorową w Polsce. Jest to z pewnością miejsce, które musisz zobaczyć w pojedynkę lub ze swoją rodziną. Odpowiedni przewodnik sprawi, że historia, którą opowiada będzie dla Ciebie coraz ciekawsza, a temperatura, która tam panuje z pewnością podczas letnich dni odchłodzi Cię i sprawi, że nie raz będziesz tam wracać. Bilet, który planujesz kupić możesz nabyć w taryfie normalnej lub ulgowej. Bilet normalny kosztuje 55 zł, a ulgowy 45 i obejmuje pakiet atrakcji w tym przejazd pociągiem, zwiedzanie, przewodnika.

2. Sztolnia Czarnego Pstrąga 🕳️

Jest to 600-metrowy, fragment sztolni Fryderyk, jest to miejsce odwadniające Tarnowskie Góry. Sztolnia jest położona na terenie Parku Repeckiego. Sztolnia swą nazwę wzięła od pstrągów pływających w jej wodach, gdy wodę oświetlano, pstrągi wydawały się być czarne, stąd jej nazwa. Fragment sztolni Fryderyk stanowi odcinek między dwoma szybami Ewa oraz Sylwester o głębokości 20 metrów. Gdy będziesz w Tarnowskich Górach, koniecznie musisz poznać historię tego miejsca i doświadczyć emocji, które towarzyszą przy przepływaniu przez sztolnię łódkami. Z pewnością będzie to niesamowite przeżycie zarówno dla Ciebie jak i Twoich przyjaciół, czy bliskich.

3. Muzeum w Tarnowskich Górach 🏛️

Jest to miejsce, które od 60 lat prezentuje przedmioty, które należą do historii miasta. Stale powiększające się zbiory, które prezentuje Muzeum, powiększają się o zabytki z dziedziny sztuki oraz zabytki etnograficzne. Muzeum znajduje się na Tarnowskim rynku, dlatego też bardzo łatwo trafić w to miejsce, które z pewnością musisz zobaczyć, zwiedzając Tarnowskie Góry.

4. Park Miejski 🌳

Park miejski w Tarnowskich Górach jest to miejsce, w którym bez wątpienia można się zrelaksować i spędzić czas z rodziną. Jest to miejsce wręcz idealne do niedzielnych spacerów w gronie najbliższych. Dzięki temu, że na terenie parku znajduje się plac zabaw z pewnością, Twoje pociechy nie będą się nudzić. Wiele osób ceni Park Miejski w Tarnowskich Górach za to, że nie ważne jaka jest pora roku, jest on bardzo atrakcyjnym miejscem dla zwiedzających jak i mieszkańców miasta.

5. Makieta Kolejowa SEMAFOR 🚂

Jeżeli planujesz odwiedzić Tarnowskie Góry wraz ze swoimi dziećmi, idealnym miejscem godnym polecenia dla całej waszej rodziny będzie zwiedzenie Makiety Kolejowej SEMAFOR. Dla Twoich dzieci będzie to istny raj. Zwiedzanie możesz zacząć od 9:00-20:00. Od poniedziałku do soboty, w niedzielę otwarte jest od godziny 10:00-19:00. Z pewnością ta atrakcja spodoba się Tobie i Twoim dzieciom.

6. Rynek w Tarnowskich Górach 🏛️

Rynek w Tarnowskich Górach jest niezwykle urokliwym, ale bardzo mało znanym miejscem. Na rynku znajduje się mnóstwo kawiarni i restauracji, które warto odwiedzić. Koniecznie swój piękny i intymny klimat, rynek oferuje latem. Kawiarnie, które przyciągają zapachami świeżo parzonej kawy i słodkościami z pewnością zachęcą Cię do chwilowego odpoczynku w tak pięknej atmosferze. Niezwykła architektura, która otacza rynek również tworzy ciekawą atmosferę.

7. Park Wodny Tarnowskie Góry 🏊‍♂️

Uwielbiasz spędzać czas aktywnie, a tym bardziej w wodzie? Park Wodny w Tarnowskich górach umożliwi Ci to i z pewnością nie będziesz tego żałować. Jest to kompleks wypełniony mnóstwem atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla młodzieży i starszych użytkowników tego miejsca. Jeśli szukasz atrakcji, by w aktywny sposób spędzić niedzielne popołudnie lub sobotni poranek, z pewnością jest to miejsce dla Ciebie.

8. Muzeum Chleba, Szkoły i ciekawostek w Radzionkowie 🍞

Jest to bardzo ciekawe miejsce, które umożliwia zwiedzającemu stworzenie oraz upieczenie własnoręcznie zrobionego chleba. Sale, które prezentują klasy szkolne są idealnym miejscem dla osób starszych, które w ten sposób będą mogły odbyć podróż sentymentalną do dawnych lat.

9. Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich⛰️

Jest to niezwykłe miejsce, które jest punktem widokowym. Jeżeli planujesz wycieczkę do Gór Tarnowskich, koniecznie musisz zahaczyć o Kopiec Wyzwolenia, w piękną pogodę może on być dużą atrakcją, z której możesz podziwiać panoramę miasta.

10. Linia Tramwajowa nr 38 w Bytomiu🚋

Jest to stary tramwaj, który przewiezie Cię w niezwykły sposób, pokazując zakamarki miasta, gdy Ty będziesz siedzieć na drewnianych ławeczkach w środku. Panuje w nim niezwykła atmosfera, która zabiera nas w całkiem inne czasy.