20 Najlepszych Restauracji w Tarnowskich Górach w 2023 ♨️

Tarnowskie Góry przyciągają turystów kopalnią srebra, najstarszą w Polsce kolejką wąskotorową oraz imponującą ilością okolicznych terenów zielonych. Wrażenie wywołuje także ilość restauracji, w których można zjeść przepyszny obiad. Które z nich są najlepsze? Oto lista dwudziestu najlepszych knajp w Tarnowskich Górach, które do których szczególnie warto zajrzeć!

1. 4 pory roku

Restauracja „4 pory roku” serwuje klasyczne zestawy obiadowe, w których można znaleźć między innymi kurczaka w cytrynowej marynacie, carpaccio z kaczki i polędwiczki wieprzowe. Menu lokalu opiera się na tradycyjnej kuchni polskiej podanej w formie współczesnych standardów europejskich.

Adres: Kościuszki 5

2. Modra

„Modra” serwuje klasyczną kuchnię polską, w której dominują potrawy mięsne i tradycyjne śląskie dania, do których zalicza się roladę, kapustę modrą i placki kartoflane.

Adres: Gliwicka 238

3. Sedlaczek

Jest to najstarsza restauracja w całym mieście, która funkcjonuje w Tarnowskich Górach od 1786 roku. „Sedlaczek” serwuje tradycyjną kuchnię polską, a na wyróżnienie zasługuje bogata oferta win.

Adres: Rynek 1

4. Brick Krakowska 18

„Brick Krakowska 18” to kuchnia polska z silnie wybijającymi się wpływami kontynentalnymi. W karcie dominują gotowane i smażone mięsa, a efektownym zwieńczeniem posiłków jest niezwykle ekskluzywny anturaż wnętrza restauracji.

Adres: Krakowska 18

5. Restauracja Skarbiec

Zlokalizowana w centrum Tarnowskich Gór „Restauracja Skarbiec” oferuje kuchnię opartą na pastach, pizzach i zupach, a widoczna w menu mieszanka wpływów lokalnych i europejskich jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych polskich przysmaków.

Adres: Rynek 14

6. Taco Mexicano

„Taco Mexicano” to restauracja serwująca dania z kuchni meksykańskiej. W jej menu można znaleźć między innymi burrito, tacosy i quesadille, a całość doprawiona jest charakterystyczną dla kraju pochodzenia dań ostrością chili.

Adres: Pawła Stalmacha 5

7. Bistro Miarki 8

Restauracja serwuje tradycyjną kuchnię polską, jednak poszukujący nowych smaków odnajdą tutaj również wpływy europejskie.

Adres: Karola Miarki 8

8. Rymera 6

Lokal „Rymera 6” oferuje przede wszystkim szeroki wybór dań z grilla, jednak miłośnicy bardziej dietetycznych opcji również odnajdą w menu ciekawe pozycje. Na wyróżnienie zasługują zestawy risotto i past, które przywołują smak Italii w samym centrum Tarnowskich Gór.

Adres: Rymera 6

9. Kropka

„Kropka” specjalizuje się w tradycyjnych daniach mięsnych, a osoby poszukujące doskonale znanych smaków z pewnością zakochają się w serwowanych przez kuchnię restauracji golonce, rosole i daniach rybnych.

Adres: Józefa Korola 28

10. Stara Stajnia u Wojtachy

Restauracja jest znakomitym wyborem dla fanów kuchni myśliwskiej, jednak również i pasjonaci tradycyjnych śląskich dań odnajdą w menu interesujące dla siebie pozycje.

Adres: Ratuszowa 8

11. Restauracja Qualitass

Kuchnia restauracji zlokalizowanej przy ulicy Kościelnej 85 łączy w sobie cechy klasycznych dań z kuchni polskiej, takich jak kotlet schabowy lub karczek z grilla, z silnymi wpływami zagranicznymi pod postacią zup, pizz oraz makaronów.

Adres: Kościelna 85

12. Restauracja Czarna Huta

„Restauracja Czarna Huta” jest przykładem uwielbienia do tradycyjnej kuchni śląskiej, jednak w menu lokalu można znaleźć również takie pozycje, jak na przykład sałatka gyros, kotleciki sojowe oraz amerykańskie nuggetsy.

Adres: Czarnohucka

13. Wiśniowy Sad

„Wiśniowy Sad” to efektownie prezentująca się restauracja serwująca zupy, sałatki i zestawy dań mięsnych, które nawiązują do tradycyjnej kuchni polskiej.

Adres: Odrodzenia 4

14. Kopalnia Smaków

Restauracja oferuje klasyczne zestawy obiadowe i lunchowe, a cechą charakterystyczną jest atrakcyjna cena posiłków i nawiązujący do stylu vintage wystrój lokalu.

Adres: Obwodnica 16

15. Bistro Bon-Żur Pierogarnia

Poszukując pysznych zup i pierogów warto wstąpić do „Bistro Bon-Żur Pierogarni”. Lokal oferuje posiłki inspirowane kulinarnymi tradycjami Polski i Śląska, a całość podawana jest w wydaniu przypominającym domowe obiady.

Adres: Gliwicka 4

16. Parkowa

Kuchnia restauracji „Parkowa” jest silnie nacechowana lokalnymi wpływami, jednak miłośnicy bardziej europejskiego stylu znajdą w menu również pizzę, sałatki i dania wegetariańskie.

Adres: Wyszyńskiego 1

17. Do Lucasa – Restauracja

„Do Lucasa” słynie ze swoich pizz i zapiekanek, a wzbogacona o polskie smaki kuchnia włoska znakomicie komponuje się z wystrojem wnętrza restauracji, która zlokalizowana jest na efektownej ulicy Zamkowej.

Adres: Zamkowa 6

18. Akira Sushi

„Akira Sushi” to raj dla miłośników orientalnych wpływów, w których surowa ryba, imbir i mieszanki ryżowe podkreślają smak każdej potrawy. Lokal jest jednym z nielicznych miejsc w Tarnowskich Górach, który serwuje tradycyjną kuchnię japońską.

Adres: Rynek 18

19. Naleśnikarnia Kamienica

Dla fanów naleśników i zestawów lunchowych „Naleśnikarnia Kamienica” będzie prawdziwą perłą w koronie Tarnowskich Gór. Oprócz swojej oferty śniadaniowej lokal serwuje również obiady, w których odnaleźć można silne wpływy kuchni Górnego Śląska.

Adres: Rynek 11

20. Mamma Mia

„Mamma Mia” to restauracja specjalizująca się w kuchni włoskiej, która oparta jest na klasycznych pastach, pizzach i sałatkach.

Adres: Powstańców Śląskich 37

4.7/5 - (liczba ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *