Ciekawostki

10 atrakcji w Międzygórzu

Wieś w Polsce województwie dolnośląskim w gminie Bystrzyca na wysokości 570-670 m n.p.m. u podnóża Śnieżnika.

Jej atrakcje związane są z przepiękną krainą Masywu Śnieżnika.

1. Wodospad w Masywie Śnieżnika

Wodospad w Masywie Śnieżnika. Jest to istny cud natury. Spada z 22m do kotła, a stąd płynie wąskim kanionem przypominającym krajobraz amerykańskich gór. Obok ścieżki spacerowe podświetlone tak jak sam wodospad. Bajkowe miejsce.

2. Rezerwat Wilczki

Rezerwat Wilczki to miejsce spacerowe i spacer edukacyjny dzięki ścieżkom dydaktycznym opisującym oglądane rośliny i ptaki. Można wybrać różne rodzaje ścieżek. Bardzo ciekawy punkt.

3. Zapora wodna

Zapora wodna. Kamienna budowla z początku XX wieku o wysokości 29 m. Można przejść się po niej metalową kładką na wysokości 30 m i zobaczyć masy spadającej wody. Robi wrażenie.

4. Ogród Bajek

Ogród Bajek. Istnieje od początku XX wieku. Malowniczo położony na stromym zboczu Lesieńca, otoczony świerkowym lasem na wysokości 700 – 710 m n. p. m. Stanowią go eksponaty naturalnych roślin i kamieni przypominające kształtem bajkowe postacie.

Wielka atrakcja dla dzieci, które przypomną sobie znane postacie z bajek.

5. Schronisko pod Śnieżnikiem

Schronisko pod Śnieżnikiem. Dawna „zagroda szwajcarska”. Atrakcyjna stacja w czasie wędrówek pieszych po górach. Można tu odpocząć i posilić się w czasie postoju w wędrówce po górach.

6. Międzygórze

Międzygórze. Piękna tradycyjna drewniana zabudowa uliczek to urokliwy klimat i piękno dawnych miejscowości letniskowych sprzed 200 lat. Jeszcze czuć w nich aurę dawnych wieków.

7. Czarna Góra

Czarna Góra. Nowoczesny ośrodek zimowy zbudowany w 1996 roku co roku jest unowocześniany. Oświetlone nartostrady, systemy naśnieżania i kolejki linowe oraz wyciągi.

8. Skały Mariańskie

Skały Mariańskie. Grupa skał, z których można podziwiać widok na okoliczne szczyty: Śnieżnik (1425 m n.p.m.), Stromą (1166 m n.p.m.) i Młyńsko (990 m n.p.m.) oraz na dzikie i malownicze Góry Bialskie.

9. Śnieżnik Kłodzki

Śnieżnik Kłodzki. Doskonałe miejsce widokowe na Karkonosze i Beskidy. Jednocześnie rezerwat krajobrazowy o pow. 192 ha. Unikalny obszar, na którym żyją gatunki fauny alpejskiej, sudeckiej i śródziemnomorskiej.

10. Sanktuarium Igliczna

Sanktuarium Igliczna. Cel wielu pielgrzymek od XVIII wieku z cudowną figurką Matki Bożej Śnieżnej przywiezioną z Austrii.