Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Myślęcinku i Okolicy

łąka obok Myślęcinka

Myślęcinek jest największym parkiem miejskim w Polsce – ponad 800 hektarów. Znajduje się około trzech kilometrów od centrum Bydgoszczy. Prawidłowa nazwa miejsca to Leśny Park Kultury i Wypoczynku, jednak ze względu na osiedle, w którym się znajduje potocznie nazywany jest Myślęcinkiem. Przestrzeń wypełniona jest pięknem natury oraz bogatą infrastrukturą, która zachęca do aktywnego wypoczynku, a także do relaksu.

1. ZOO

Ogród zoologiczny w Bydgoszczy swój początek miał w 1978 roku, jego powierzchnia wynosi 14 hektarów, które zasiedla aż 215 gatunków zwierząt. Do niedawna zoo specjalizowało się w hodowli rodzimych gatunków, jednak z czasem zaczęło przybywać więcej egzotycznych zwierząt. Cena biletu zawiera też wstęp do budynku akwarium i terrarium, w którym można zobaczyć krokodyla, kameleona czy nawet pytona królewskiego. Jest to doskonała atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

2. Park rozrywki „Zaginiony Świat”

W parku rozrywki można zobaczyć odwrócony dom, skorzystać z tras parku linowego o różnym stopniu trudności. Dla dzieci znajdują się kolorowe karuzele oraz dmuchane zamki. Nie zabraknie również atrakcji dla dorosłych – kolejki górskie, rollercoaster. W „Zaginionym Świecie” zamieszkuje również ponad 50 modeli dinozaurów, które można dotykać.

3. Muzeum Paleontologiczne

Niezwykłe okazy kamieni, minerałów i skamieniałości. Dla łowców przygód można zostać poszukiwaczem bursztynu w Bursztynowym Labiryncie.

4. Ogród botaniczny

Wstęp do ogrodu miejskiego jest wolny. Powierzchnię 60 hektarów zajmuje 820 gatunków roślin. Prezentowane gatunki pokazane są w zbiorowiskach i formacjach, w których te gatunki bytują.

5. Arboretum

Projekt przedstawia dendroflorę wybranych formacji świata. Prezentowane są między innymi lasy Ameryki Północnej, lasy euksyńskie, lasy wielkolistne, roślinność tundry, drzewa i krzewy terenów pustynnych, roślinność twardolistna.

6. Alpinarium

Interesująca rzeźba ogrodu botanicznego pozwala na budowę charakterystycznych form górskich: ścian, żlebów, wąwozów, piergów, grani. W centrum tego miejsca zaprojektowano jezioro górskie z potokiem i wodospadem.

7. Ścieżka dla niewidomych i niedowidzących

Największym udogodnieniem dla niewidomych jest ścieżka, która znajduje się w części ogrodu botanicznego. Kierunkowa balustrada o długości 300m zawiera tabliczki z roślinami opatrzonymi etykietami zapisanymi pismem Braille’a.

8. Ośrodek rekreacji konnej

Urokliwie położony ośrodek rekreacji konnej zajmuje się hipoterapią osób niepełnosprawnych. Ośrodek dwie kryte ujeżdżalnie, padoki, hipodrom, powozownię oraz stajnie z boksami dla 40 koni. Miejsce jest odpowiednie również dla nauki jazdy konnej oraz dla organizacji zawodów w skokach przez przeszkody i powożeniu zaprzęgami. Organizowane są tam również obozy jeździeckie, biegi myśliwskie czy rajdy konne.

9. Centrum edukacji ekologicznej

Ośrodek realizuje program zajęć dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych i średnich. Pracownia mikroskopowa, laboratoryjna oraz sala konferencyjna z systemem audiowizualnym umożliwia uczestnikom zajęć doświadczyć różnego rodzaju badań oraz pogłębiania wiedzy z zakresu tematyki proekologicznej.

10. Stok narciarski

Zimą w Myślęcinku nie zabraknie atrakcji dla aktywnych osób. Wysokość stoku to 107 m n.p.m. Infrastruktura techniczna to głównie trzy armatki śnieżne i ratrak, stok jest oświetlony i można się dostać na szczyt za pomocą wyciągu podporowego. Jest to doskonałe miejsce dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę – pomogą w nauce licencjonowani instruktorzy.

4.3/5 - (liczba ocen: 3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *