Polska

5 Najlepszych Restauracji Gruzińskich w Warszawie 2023

bliski wschód jedzenie

Kuchnia gruzińska słynie z niesamowitych dań, takich jak Chinkali, czy Chaczapuri. Można rzec, iż tamtejsza kuchnia nie istnieje właśnie bez tych dwóch potraw. Fani Gruzji z pewnością chcieliby w restauracji zjeść właśnie te dania, które będą przygotowane przez najlepszego szefa kuchni i podane przez wspaniałą obsługę. Dzisiaj zabieramy Was na wycieczkę do Warszawy, po 5 najlepszych gruzińskich lokalach. Ruszajmy!

Zobacz też -> 20 Najlepszych Restauracji w Warszawie

1. Mała Gruzja

fot. fb.com/RestauracjaMalaGruzja

Przystanek pierwszy robimy przy fantastycznej knajpie gruzińskiej. Jest to przytulny lokal, ze ścianami z odsłoniętej cegły, co robi wrażenie na klientach. W menu znajdziemy przepyszne gruzińskie dania, wina, piwa, a także kawę i klasyczne dla tamtejszych regionów desery. Tutaj z pewnością zjesz niepowtarzalne Chinkali! Miejsce to znajduje się przy ulicy Nowogrodzkiej 40 i jest warte odwiedzenia.

2. Restauracja Gruzińska U TATO

fot. fb.com/utatowarszawa

Elegancki lokal, w którym podawane są klasyczne i najlepiej przyrządzone dania gruzińskie. Wykonywane są one zawsze ze świeżych składników, regularnie dowożonych do lokalu. Potrawy są najwyższej jakości, przepyszne, w dobrych cenach, podawane na pięknej porcelanie, estetycznie. Dania są miłe dla oka, ale także dla podniebienia. Można przysłowiowo rzecz, „palce lizać”. „U TATO” swoje miejsce znalazł przy ulicy Mokotowskiej 49A.

3. Chmeli Suneli

fot. chmelisuneli.pl

Przechadzając się wieczorem po Warszawie, ta restauracja z pewnością przykuje uwagę każdego, ponieważ jej szyld jest widoczny z odległości kilku metrów! Jest on duży i świecący, jednak to nikogo nie razi, wręcz przeciwnie. Goście bardzo chętnie wchodzą do wnętrza lokalu, zostają w nim zjeść przepyszne posiłki, a co więcej, często do niego wracają i polecają. Tutaj zjesz jedno z najlepszych Chaczapuri na terenie całej stolicy Polski! Menu jest bogate, a wszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu, ze świeżych produktów. Ogromnym plusem jest również wystrój lokalu, a także stoliki na zewnątrz. „Chmeli Suneli” znajduje się przy ulicy Wilczej 26.

4. Chinkalia

fot. fb.com/chinkalniawarszawapiekna

Z zewnątrz wygląda jak typowa knajpa gruzińska, co od razu powinno przyciągnąć klientów. Tak też się dzieje. Miejsce zawsze jest pełne, co oczywiście nie jest żadną wadą. Oznacza to tylko jedno – ludzie tutaj wracają, zjesz tu dobrze i tanio, a obsługa jest miła i pomocna! Nie ma w tym nic mylnego, ponieważ „Chinkalia” jest właśnie takim miejscem. Obsługa – zawsze skora do pomocy, wystrój – na ogromny plus, karta dań – bogata w klasyczne potrawy kuchni gruzińskiej, same potrawy – przygotowywane ze świeżych i najlepszej jakości produktów, przez profesjonalistów. Czego chcieć więcej? Lokal znajduje się przy ulicy Pięknej 15.

5. Restauracja Rusiko

fot. instagram.com/restauracja_rusiko/

Prowadzona przez urocze małżeństwo, restauracja o atmosferze swobodnej, rodzinnej. Knajpa oferuje szeroki wybór tradycyjnych dań gruzińskich, a także klasycznych win. Wystrój jest piękny, delikatny, aż miło się je przy jasnoniebieskich ścianach. Restauracja „Rusiko” znajduje się przy ulicy Wierzbowej 11 i serdecznie zaprasza wszystkich miłośników kuchni gruzińskiej.

Czytaj dalej: gdzie dobrze zjeść w Warszawie