Europa

20 Najlepszych Restauracji w Pafos

Pafos można znaleźć na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru. Trzeba przyznać, że w tej greckiej miejscowości na brak turystów nie można narzekać, którzy korzystają z uroków lokalnych plaż. Będąc tutaj, koniecznie należy odwiedzić restauracje, jakie słyną z naprawdę smakowitych potraw. Sprawdź też najlepsze atrakcje dla dzieci w Pafos.

Leonardo Plaza Cypria Maris Beach Hotel & Spa

Zdjęcie ilustrujące fot. Katherine Sousa | Unsplash

Jedzenie na bieżąco szykowane, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jest bar z przekąskami, co jest fajnym udogodnieniem. Drinki bardzo słodkie, robione na syropach. Bar w lobby dużo lepszy niż nad basenem. Adres: Poseidonos Ave 10, Yeroskipou.

Egao Sushi Bar

Zdjęcie ilustracyjne fot. Vinicius Benedit | Unsplash

Będąc w Pafos, nie trzeba objadać się tylko kuchnią lokalną. Można tu także spróbować sushi i innych potraw, jakie inspirowane są kuchnią azjatycką. Do tego niesamowite widoki będą stanowić idealne dopełnienie dla prawdziwych smakoszy. Adres: 10 Theas Afroditis Avenue, Geroskipou Cyprus.

Risto La Piazza

fot. fb.com/RistoPiazza

Włoska restauracja, gdzie potrawy przyrządzone są z niezwykłą dokładnością. Tworzone są przez profesora Raffaele Santoro z Wenecji. Adres: 11-12 Alkminis Road.

Cavallin

Zdjęcie ilustracyjne fot. Georgia de Lotz | Unsplash

Tutejsi kucharze kładą bardzo mocny nacisk na to, aby nie tylko dobrze ugotować, ale także porządnie wszystko zaprezentować. Tak, aby spożywanie posiłków stało się dla wszystkich prawdziwą ucztą. Adres: PCWG+JP4, Poseidonos Ave.

Tawerna Ta Perix

Zdjęcie ilustracyjne fot. Jez Timms | Unsplash

Restauracja znajdująca się w dawnym domu rodzinnym, gdzie kucharze zwracają uwagę na świeżość produktów. Adres: 20 Kubilay Street, Paphos Cyprus.

Louis Imperial Beach Hotel

fot. fb.com/LouisImperialBeach

Miejsce, gdzie można zjeść tak naprawdę wszystko. Począwszy od niesamowitych przystawek, po kurczaka, wieprzowinę, kaczkę, ryby, ryże, makarony. Adres: Poseidonos Ave, Paphos, Cypr.

BALKANIKA RESTAURANT

fot. fb.com/Balcanikabgresturant

Kuchnia bałkańska pod gorącym, greckim słońcem. Idealne miejsce dla tych, którzy kochają kuchnię regionalną, jednak nie mieli okazji do tego, aby odwiedzić Bałkany. Adres: Tombs of the Kings Ave 92, Paphos, Cypr.

Theo’s Restaurant

fot. fb.com/theosrestaurant1962

Miejsce, gdzie można zjeść najlepsze ryby na wyspie. Adres: QC45+68R, Paphos, Cypr.

Tsitso

Zdjęcie ilustracyjne fot. Louis Hansel | Unsplash

Począwszy od dań śródziemnomorskich, po klasyczne pierogi i bardzo dobre miejsca. Restauracja wyróżniona za to, że ceny są adekwatne do tego, co dostaje się na talerzu. Adres: Apostolou Pavlou Ave 48A, Paphos, Cypr.

Georgia Meze House Restaurant

fot. fb.com/georgiasrest

Typowa kuchnia grecka. Lokal chwalony jest za to, że ma bardzo dobre owoce morza. Adres: Corner Constantias and Tefkrou Street, Cypr.

Melania Restaurant

Skromna restauracja, która wyróżnia się nie tylko smakowitymi daniami, ale także wystrojem wnętrz. Roślinność zwisająca z dachu nadaje miejscu niesamowitego klimatu. Adres: Chlorakas Avenue 2 Paphos, Cypr.

Mosfilos Restaurant

Klasycznie urządzona restauracja ma bardzo bogate menu, gdzie oprócz frytek, można spróbować nawet lokalnych kiełbasek. Do popicia można wybrać lokalne piwa. Adres: Rte B7, Poli Crysochous, Cypr.

Hungry Horse Taverna & Μαγειριόν

Świetne miejsce dla rodzin. W menu znaleźć można kilka pozycji, jakie zostały opracowane z myślą o najmłodszych klientach. Adres: Ajia Napa, Tefkrou Anthia 37, Ayia Napa, Cypr.

O’Vrakas Taverna Pissouri

Już sam wygląd restauracji jest w stanie sprawić, że wiele osób będzie chciało znaleźć się we wnętrzu. W restauracji można znaleźć wiele potraw inspirowanych typową kuchnią grecką. Adres: Pissouri Square, Pissouri, Cypr.

Ithaki Garden Restaurant

Wiele osób cieszy się z tego, że można tu zjeść do późna. Dokładnie, nawet do 23 serwowane są niesamowite dania, jakie podawane są przez obsługę, która zawsze staje na wysokości zadania. Adres: Zinonos Kitieos 64, Stoa Kouppa 6022, Larnaca.

Souvlaki.gr

Miejsce, gdzie – jak sama nazwa wskazuje – nie będzie problemu z tym, aby zjeść lokalne souvlaki, jak również inne dania kuchni greckiej. Restauracja doceniana jest za rodzinny klimat, który goście odczuwają już od samego wejścia. Adres: WJ6P+GG7, Larnaca.

Agora Tavern

Idealne miejsce dla tych osób, jakie chcą być pewne tego, że nie przepłacają, a do tego mogą się porządnie najeść. Porcje są naprawdę duże, więc można być pewnym tego, że każdy będzie w stanie się najeść. Adres: Talat Paşa 1, Paphos.

Terry’s place

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Można tu zamówić tylko frytki, ale niektórzy nie mogą odmówić sobie nawet wegańskich i wegetariańskich potraw. Widać, że właściciele myślą o każdej osobie, która może znaleźć się w tych klimatycznych wnętrzach. Adres: Panayioti Simeou, Limassol 3105.

Saint Giorgio Restaurant

Kolejne miejsce na mapie, jakie zaprasza w szczególności rodziny, które chcą cieszyć się wspólnym czasem przy talerzach, gdzie można zawsze znaleźć solidne porcje jedzenia. Adres: Chlorakas Avenue Chlorakas Paphos Cyprus

Sykaminia Cafe

Niewielkie stoliczki, które leżą przy ulicy kuszą tym, aby zatrzymać się tam chociaż na chwilę i wypić dobrą kawę.W menu można znaleźć wiele smakowitych potraw, jakie będą w stanie zaspokoić głód na długo u każdej osoby. Adres: Nikodimou Mylona 23, Paphos, Cyprus.

Czytaj dalej: Największe atrakcje Pafos