Europa

20 Najlepszych Restauracji w Oslo

 

Do Oslo najlepiej przyjechać od maja do sierpnia. Dzięki temu będzie można być pewnym tego, że słońce długo będzie znajdować się na niebie. To idealne miejsce dla miłośników natury, jak również pięknych. Nie można także odmówić tutejszym restauracjom, gdzie na turystów czeka wiele niespodzianek kulinarnych.

Den Glade Gris

Będąc tutaj koniecznie trzeba zwrócić uwagę na rustykalne wnętrze, jakie zostało zaprojektowane z wielkim pietyzmem. Można zjeść tu naprawdę smacznie przyrządzoną wieprzowinę. Adres: St. Olavs Gate 33, Oslo.

Der Peppern Gror Rådhusplassen

Pozostaje tylko wybrać, czy chce się zjeść coś na słono, czy też na słodko. Właściwie to najlepiej spróbować jednego i drugiego, popijając wszystko smacznym piwem. Adres: Fridtjof Nansens plass 7, Oslo.

Roti shop Oslo

W tym miejscu przeważa kolor czerwony. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji do tego, aby stąpać po czerwonym dywanie, to teraz będzie miał możliwość nadrobienia tego. W menu można znaleźć wiele potraw, jakie bazują na warzywach. Adres: Dronningens gata 8b, (Inngang fra, Rådhusgata 4, Oslo.

Mehfel restaurant

Jeżeli tylko pogoda będzie sprzyjać, można tu zjeść na świeżym powietrzu, które będzie zaostrzać apetyty na potrawy, jakie przyrządzone są na bazie nowoczesnej kuchni. Na każdym kroku widać, że kucharze wkładają całe serce w gotowanie. Adres: Kirkegata 15, Oslo.

Mother India Bislett

Restauracja, gdzie istnieje możliwość wcześniejszego zarezerwowania stolika. Indie postanowiły zawitać do Oslo. Niesamowite miejsce, które należy odwiedzić, aby przekonać się, że egzotyczna kuchnia znajduje się na wyciągnięcie ręki i nie trzeba nigdzie specjalnie jechać. Adres: Pilestredet 63, Oslo.

IndiSpice

Kolejna restauracja, która przybliża szeroki świat w Oslo. Już od progu można wyczuć tutaj niesamowite przyprawy, jakie używane są podczas gotowania. Do tego staranny wystrój wnętrz, który przybliża wszystkim gościom indyjskiego ducha. Adres: Welhavens gate 2, Oslo.

Ruffino

Wchodząc tutaj, na pewno należy zwrócić uwagę na to, jak wysoko znajduje się sufit. Restauracja specjalizuje się w daniach kuchni włoskiej. Usiąść można przy jednym ze stolików, który zawsze przykryty jest białym obrusem. Adres: Arbins gate 1, Oslo.

Maaemo

Jedno z najważniejszych miejsc nie tylko w Oslo, ale także w Norwegii. O tym, że należy ten lokal odwiedzić, dowodzą trzy gwiazdki Michelin, jakie zostały im przyznane. Specjalizują się w gatunku New Nordic Cuisine. Wyróżniają się tym, że wszystkie potrawy są przyrządzone przy pomocy produktów ekologicznych, biodynamicznych lub dzikich. Adres: Dronning Eufemias gate 23, Oslo.

TUNCO

Niesamowita kuchnia azjatycka, która w niektórych wydaniach jest naprawdę bardzo ostra. Do tego dochodzi niesamowita aranżacja wnętrz i grafiki, jakie można godzinami podziwiać na ścianach. Adres: Bjerregaards gate 2 a, Oslo.

Made in Indiya – Indisk Take Away & Hjemlevering indisk restaurant i Oslo

Miejsce, gdzie Indie łączą się z Oslo. Pozytywnie oceniana, jest doskonałą restauracją, jaką powinny na pewno odwiedzić osoby, które kochają wegańskie dania. Adres: Maridalsveien 21, Oslo.

BENARES Indisk Restaurant and Bar

Stylowa kuchnia indyjska, która wyróżnia się minimalistycznym wystrojem wnętrz. Adres: Tordenskiolds gate 8, Oslo.

Seaport Restaurant – Sørenga/Bjørvika

Restauracja portowa, która specjalizuje się takich właśnie daniach. Można tu zjeść świeże ryby, ale także wiele innych potraw, jakie kojarzyć się mogą z morzem. Adres: Sørengkaia 101, Oslo.

Hos Thea

Aby być pewnym tego, co chce się zjeść, warto skorzystać z tłumacza, ponieważ dla osób z innych krajów, menu może być nie do końca zrozumiałe. Adres: Gabels gate 11, Oslo.

Dinner Restaurant

Teraz czas na to, aby spróbować dań kuchni chińskiej. W szczególności, jeżeli mowa jest o potrawach seczuańskich i kantońskich oraz dim sum. Adres: Stortingsgata 22, Oslo.

San Francisco Bread Bowl

Prawdziwe San Francisco w sercu Oslo. Bułki, które podawane są w niespotykanym wydaniu. Tutaj trzeba być. Adres: Frognerveien 9, Oslo.

Nordvegan

Restauracja, która zasługuje na wyróżnienie, ponieważ oferuje jedzenie wolne od glutenu. Świetnie odnajdą się tu m.in. alergicy na gluten, którzy na pewno zjedzą smacznie. Adres: Kristian IVs gate 15B, Oslo.

A’L’aise

Prawdziwa elegancja-Francja, gdzie można z bliską osobą wybrać się na romantyczną kolację lub posiłek biznesowy. Estetycznie urządzone wnętrza są znakiem rozpoznawczym tej restauracji. Adres: Essendrops gate 6,Oslo.

Elias mat & sånt

Kuchnia domowa w eleganckim wydaniu, która sprawia, że każdy posiłek staje się prawdziwą celebracją chwili. Adres: Kristian Augusts gate 14, Oslo.

Mantra by Mr India

Tutejsi naprawdę doceniają Indie, które są dla nich dosłownie na wyciągnięcie ręki. I tak naprawdę ciężko ocenić, która z indyjskich restauracji zasługuje na to, aby znaleźć się na pierwszym miejscu. Adres: Dronningens Gate 19, Oslo.

Restauracja chińska

Dobra odsłona kuchni chińskiej, gdzie dużą rolę odgrywa ryż. Na pewno można tu zjeść smacznie. Adres: Stortingsgata 8, Oslo.