Europa

Sycylia: Największe Atrakcje w 2023

droga w mieście

Sycylia jest atrakcją Włoch i największą wyspą na Morzu Śródziemnym. Ma aż 25 tysięcy kilometrów kwadratowych. Leży we Włoszech, w południowej części, a od Półwyspu Apenińskiego oddziela ją Cieśnina Mesyńska. Jej najwyższym wzniesieniem jest Etna. Jest to najwyższy i najbardziej aktywny wulkan w Europie.

Atrakcje Sycylii

1. Góry Pelorytańskie

Góry Pelorytańskie mają zmienny krajobraz, który zawiera się w wysokościach od poziomu morza do ponad 1300 metrów n.p.m. Najwyższym szczytem jest Montagna Grande, który osiąga wysokość 1374 m n.p.m. Góry Pelorytańskie są popularnym miejscem dla turystów, którzy szukają pięknych krajobrazów i możliwości pieszych wędrówek. W regionie tym znajdują się również liczne wioski i miasta oferujące zakwaterowanie, restauracje i atrakcje kulturowe.

2. Saliny w Trapanii

Saliny w Trapanii to wiatraki młynów. Dzięki nim możliwe jest pompowanie słonej wody. Stały się one elementem krajobrazu i ciekawym miejscem, które wabi i kusi turystów. Sól pozyskuje się tak, jak przed setkami lat. Rezerwat liczy prawie 1000 hektarów i jest oblegany przez zwiedzających.

3. Plaża San Vito lo Capo 

Plaża San Vito lo Capo to jedno z popularnych miejsc. Czysta woda, biały piasek kuszą turystów i dają im relaks. Dorośli odpoczną, a dzieciaki będą wyśmienicie się bawiły.

4. Katedra i Piazza Bellini

Katedra jest zbudowana w stylu katalońskiego gotyku. Piazza Bellini to miejsce spacerów, a przy tym placu można podziwiać 3 średniowieczne kościoły – La Matorana, San Cataldo oraz San Caterina. Quatro Canti to skrzyżowanie, przy którym są cztery kamienice. Są one nawiązaniem do czterech pór roku. Palermo, czyli największe miasto Sycylii, oferuje wiele atrakcji.

5. Valle dei Tempi

Valle dei Tempi to zabytek znany na Sycylii. Jest to park archeologiczny. Takie stanowisko wykopalisk pokazuje pozostałości po starożytnym mieście. Miejsce to jest również wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

6. Syrakuzy 

Syrakuzy to miejsce pełne pięknych budowli. Starówka ulokowana jest na wyspie Ortygia. Spacer po tym miejscu jest doskonałym relaksem. Plac Katedralny oraz Pałac Senatu i Plac Archimedesa to wyjątkowe miejsca. Koniecznie trzeba je obejrzeć.

7. Park archeologiczny

Park archeologiczny w Syrakuzach jest atrakcyjny, a największą atrakcją są ruiny greckiego amfiteatru. Kilka godzin spędzonych w tym miejscu to prawdziwa lekcja historii dla każdego.

8. Katedra Santa Maria Nuova 

Katedra Santa Maria Nuova w Montrealu jest zabytkiem z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Mieszanka stylów w budownictwie jest atutem tego miejsca. Katedralne krużganki doskonale się prezentują.

9. Pływanie statkiem

Wyspy Liparyjskiena Sycylii to archipelag 17 wysp wulkanicznych. Wyspy Eolskie to piękne miejsce, a legenda o bogu Eolu jest często opowiadana turystom. Na tych wyspach podobno mieszkał bóg Eol. Statkiem można wybrać się na wyspy Vulcano i Stromboli, które mają czynne wulkany. Lipari to też cel odwiedzin gości z całego świata.

10. Cefalu 

Cefalu jest miasteczkiem wartym odwiedzenia na Sycylii. Leży u podnóża skały La Rocca, nad samym morzem. To stanowi o urodzie i uroku tego miejsca. Turyści zaglądają często do katedry z XII wieku oraz katedry Mandralisca.

11. Taormina

Koniecznie trzeba obejrzeć urokliwe miasteczko Taormina. W nim można obejrzeć jeden z greckich teatrów, przejść się deptakiem Corso Umberto, odwiedzić kościół San Giuseppe. Po drodze są bramy Porta Messina i Porta Catania. To piękne miasteczko pełne uroku i atrakcji. Jego jakość jest wyjątkowa, a niejedna osoba doceni to, co niezwykłe.

Atrakcji Sycylii jest wiele, a wizyta na tej wyspie powinna trwać co najmniej tydzień, aby obejrzeć największe atrakcje takiego miejsca.

4.7/5 - (liczba ocen: 3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *