Ciekawostki

10 zaskakujących atrakcji dla dzieci w Islandi

Według osób, które już odwiedziły Islandię panuje opinia, że Islandia to ogromny plac zabaw, który na każdym kroku serwuje dzieciom coś atrakcyjnego.

Dodatkowo jest to jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie. W Islandii niemal wszystkie atrakcje dla dzieci są bezpłatne (w zależności od wieku dziecka).W Islandii bez względu na pogodę zawsze można aktywnie spędzać czas z dzieckiem, bez obawy o nudę. Rodzice docenią liczne możliwości aktywności dziecka na świeżym powietrzu.

Do atrakcji na Islandii warto zaliczyć:

1. Ogrody botaniczne

Ogrody botaniczne, po których można spacerować i podziwiać piękne kompozycje roślin, drzew, krzewów oraz stawy z licznym ptactwem.

2. Wodospady

Wodospady Seljalandsfoss, Gulffoss, Svartifoss i inne. Można spacerować od wodospadu do wodospadu, a nawet przejść ścieżką za potężną kurtynę wody. W pobliżu Gullfoss znajduje się Zoo Małych Zwierzątek Slakki.

3. Plaże

Reynisfjara, Breiðamerkursandur i inne piękne plaże. Przy czym warte podkreślenia jest, że czarna plaża Reyjnisfiara wygląda, jakby pokruszono nad nią setki kilogramów węgla, a następnie rozsypano je wzdłuż wybrzeża.

4. Laguna Jökulsárlón i Fjallsárlón

Laguna Jökulsárlón i Fjallsárlón, czyli spotkanie z górami lodu. Dzieci mogą wypatrywać pływających w lodowatych wodach fok.

5. Golden Circle

Golden Circle, czyli gejzery i inne atrakcje. W dolinie Haukadalur znajdują się jedyne w Europie aktywne gejzery – Geysir i Strokkur oraz liczne źródła termalne.

W tym rejonie można jeszcze zobaczyć jezioro w kraterze wulkanu Kerið o lazurowej wodzie czy wpisany na listę UNESCO park narodowy Þingvellir. W trakcie wybuchu gejzeru woda jest wyrzucana na wysokość 30 metrów.

6. Gorące źródła

Gorące źródła, w których można wziąć kąpiel bez względu na pogodę jak w rzece w dolinie Reykjadalur, w basenie Seljavallalaug w pięknej górskiej dolinie czy oczka wodne nieopodal Gerðuberg Cliffs.

7. Islandzkie maskonury

Islandzkie maskonury (puffiny), których duże skupiska można spotkać przede wszystkim w okolicach Viku. Najłatwiej o spotkanie z nimi między połową maja a połową sierpnia.

8. Konie islandzkie

Konie islandzkie, które pasą się nawet przy drogach, a ich piękno wynika z niepowtarzalności tej rasy. Koni tych nie można zobaczyć gdzie indziej.

9. Wieloryby

Wieloryby, które można w trakcie rejsu podejrzeć w ich naturalnym środowisku.

10. Zorza polarna

Zorza polarna, którą można zaobserwować od końca sierpnia do początku kwietnia.