Ciekawostki

10 najlepszych atrakcji dla dzieci na Malcie

Malta jest niewielkim państwem znajdującym się w południowej Europie. To państwo wyspiarskie o którym mówi się, że posiada największe skupisko zabytków pod względem powierzchni. Miejsce idealne na letni wypoczynek oraz zapewnienie dzieciom szeregu atrakcji podczas wakacji.

1. Malta National Aquarium

Za niewielką opłatą można dostać się do wspaniałego świata wodnego w postaci Malta National Aquarium. To miejsce, w którym wraz z dziećmi będziemy mogli podziwiać podwodny świat i jego mieszkańców.

2. Buggiba

Warto zwrócić uwagę na Buggibę. To wyjątkowy plac zabaw, który posiada dosłownie wszystko, czego trzeba dzieciom do szczęścia. Zaletą placu jest podział na strefy wiekowe. Każde z dzieci znajdzie wobec tego atrakcje, które idealnie wpasowują się w ich wiek.

3. Barrakk Gardens

Barrakk Gardens to słynne ogrody, które po prostu trzeba zobaczyć. Wyspa nie należy do miejsc o dużych powierzchniach zielonych. Ogrody w takim wydaniu to idealne miejsce na spacer lub rodzinny piknik.

4. Mellieha

Malta to przede wszystkim plaże. Dla dzieci zawsze będą główną atrakcją. Nieopodal miasta Mellieha znajduje się plaża wyjątkowo przyjazna dzieciom. Woda w tym miejscu zawsze jest przyjemnie ciepła i w dodatku niezbyt głęboka.

5. Marsaxlokk

Marsaxlokk to z kolei niewielka wioska rybacka. To właśnie tutaj można z bliska podziwiać piękne różnokolorowe łódki, których nie sposób spotkać w innych zakątkach świata.

6. Mediterraneo Marine Park

Bez wątpienia warto udać się do Mediterraneo Marine Park. Jeżeli nasze dzieci należą do grona wymagających turystów, to z całą pewnością w tym miejscu spełnimy ich oczekiwania. Można tutaj oglądać sztuczki delfinów, ale również skusić się na pływanie wśród tych wspaniałych zwierząt.

7. Fun Water Park

W sezonie letnim pogoda niemal zawsze na Malcie dopisuje. Nie zmienia to jednak faktu, że atrakcje na wakacjach z dziećmi są niezbędne. Fun Water Park to miejsce wyposażone w niezwykłe zjeżdżalnie i mnóstwo wodnych atrakcji.

8. Popeye Village

Popeye Village to niewielka wioska, która została stworzona na potrzeby realizacji filmu. Wioska słynnego Papaja stała się jednak sporą atrakcją turystyczną, która z pewnością przypadnie do gustu naszym pociechom.

9. Rejs

Rejs jest czymś, czym nie pogardzi żadne dziecko. Warto skorzystać z takiej sposobności na Malcie, decydując się, np. na rejs wokół Gozo. To prawdziwa uczta dla dorosłych i dzieci.

10. Mała wyspa

Choć Malta jest małą wyspą, to jednak podróżowanie z małym dzieckiem może być nieco uciążliwe. Atrakcyjnym sposobem na zwiedzanie może być przejażdżka ciuchcią.