Europa

18 Najlepszych Ciekawostek o Eindhoven

Miasto Eindhoven

Historia miasta Eindhoven sięga XIII wieku, kiedy to pierwotnie było ono znane jako Endehoven. Miasto przechodziło z rąk do rąk Holendrów i Hiszpanów przez cały koniec XVI wieku. W 1629 roku miasto oficjalnie stało się częścią Holandii. Poznajcie zaskakujące ciekawostki, informacje i fakty o Eindhoven.

1. Ze względu na swoje położenie geograficzne Eindhoven jest wspaniałym miastem, które można wykorzystać jako bazę do jednodniowych wycieczek do innych miejsc. Jest to dobry pomysł, jeśli chcesz zwiedzać miasta i inne kraje w okolicy, jednocześnie utrzymując niższe koszty zakwaterowania poprzez pobyt w mniejszym mieście.

2. Do rewolucji przemysłowej Eindhoven było małym, mało znaczącym miastem. Wszystko zmieniło się w 1891 roku, kiedy w Eindhoven powstała mała firma produkująca żarówki, znana jako Philips. Na początku XX wieku w mieście nastąpił rozwój przemysłu. Przemysł tytoniowy, tekstylny i samochodowy był motorem dalszego rozwoju Eindhoven w XX wieku.

3. Poza jazdą na rowerze w okolicach Eindhoven, miasto jest bardzo przyjazne dla pieszych i nie jest zbyt duże, więc na pewno możesz liczyć na to, że uda Ci się poruszać nim na dwóch nogach.

4. Największym obiektem w mieście jest Evoluon Eindhoven, który może pomieścić do 1200 uczestników.

5. W Eindhoven znajduje się również rozbudowany system autobusowy – z dużym dworcem autobusowym tuż przy dworcu głównym. Of

6. Do lotniska w Eindhoven latają samoloty z ponad 75 miejsc w Europie. Drugie co do wielkości lotnisko w Holandii ma dobre połączenia autobusowe. Znajduje się ono w odległości piętnastu minut jazdy samochodem od centrum miasta.

7. Miasto zajmuje powierzchnię 88 km2.

8. W czasie II wojny światowej część miasta została zniszczona przez naloty lotnicze. Odbudowa, która po niej nastąpiła, zastąpiła wiele zniszczonych historycznych budynków nowoczesnymi wieżowcami.

9. 125 lat temu, Philips przyniósł światło do miasta Eindhoven.

10. W 2015 roku mieszkało tutaj 224 tysięcy osób.

11. Mimo, że miasto jest mniejsze, jest jeszcze sporo miejsc, w których można się zatrzymać, jeśli chce się zwiedzić miasto w kilka dni. Wiele z hoteli znajduje się w centrum miasta.

12. Eindhoven znajduje się w centrum Holandii i Europy. Miasta takie jak Antwerpia, Amsterdam, Düsseldorf i Londyn są w zasięgu 1,5 godziny jazdy.

13. Obecnie Eindhoven jest piątym co do wielkości miastem w Holandii.

14. Miasto nadal jest siedzibą firmy Philips, która jest obecnie międzynarodową korporacją elektroniczną i uczyniła z miasta ważny ośrodek technologiczny.

15. DAF – lub niegdyś oficjalnie „Van Doorne’s Aanhangwagenfabriek N.V.” to słynna holenderska firma produkująca samochody ciężarowe, założona w 1928 roku. Główna siedziba znajduje się w Eindhoven. Możesz tutaj również odwiedzić Muzeum DAF. Tutaj dowiesz się o historii firmy, o marce i będziesz mógł sprawdzić modele ciężarówek, samochodów i prototypów, które nigdy nie wyruszyły w drogę.

16. Uważa się, że w XV wieku zbudowano tu zamek, a same mury zostały kilkakrotnie ulepszone. Podczas ostatecznego oblężenia miasta, które doprowadziło do jego zdobycia przez siły hiszpańskie, mury obronne zostały całkowicie zniszczone. Ostatecznie, w 1629 roku Eindhoven został włączony do Republiki Holandii.

17. Eindhoven jest pełen międzynarodowych talentów. Każdego roku Design Academy Eindhoven i Politechnika przyciągają setki nowych studentów z Holandii i zagranicy.

18. Jest to miasto tętniące kreatywnością, innowacyjnością, technologią, wzornictwem i wiedzą. Najlepszą radą jest odkrywanie miasta pieszo lub na rowerze.