Europa

Pafos – Atrakcje Dla Dzieci w 2023

grobowiec królów
grobowiec królów

Pafos jest niesamowitym i bajecznie wyglądającym miastem w Republice Cypryjskiej. Leży ono na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru i jest czwartym pod względem wielkości miastem w całym kraju. Pafos jest bardzo często destynacją turystyczną dla podróżujących z każdego zakątku świata. Przyjeżdżać uwielbiają tutaj całe rodziny z dziećmi, ponieważ na terenie miasta widnieje ogromna liczba niepowtarzalnych zabytków oraz atrakcji dla całej rodziny. Poznajcie najlepsze atrakcje dla dzieci na terenie Pafos i wybierzcie te, które chcecie odwiedzić. Sprawdź też najlepsze restauracja w Pafos.

1. Paphos Aphrodite Waterpark

Wspaniały park wodny, do którego wstęp nie jest drogi, a przeżycia niezapomniane. Na terenie obiektu widnieje ogromna liczba ślizgawek wodnych, różnego rodzaju zjeżdżalni, basenów dla starszych i młodszych, a także inne atrakcje, jak wodne wodospady, czy basen, na którym sztucznie wytwarzana jest fala! Dla najmłodszych gości przygotowano specjalny basen, z antypoślizgową nawierzchnią, na którego terenie widnieje wodny plac zabaw! Miejsce to znajduje się pod adresem Poseidonos Ave, Paphos 8133, Cypr i otwarty jest od poniedziałku, do soboty, od godziny 10:30 do 17:30.

2. Grobowce Królewskie

Wspaniałe i bardzo ciekawe miejsce na dłuższy spacer całą rodziną. Dzieci łapią ogromną zajawkę, kiedy mogą odwiedzić interesujące nowe punkty na mapie świata, jak te katakumby i grobowce. Grobowce Królewskie na Pafos to duża nekropolia, która pochodzi aż z IV wieku przed naszą erą! Zachowały się tutaj różnego rodzaju grobowce podziemne, które wykute są w skałach. Miejsce znajduje się pod adresem Tombs of the Kings Ave 63, Chloraka, Cypr i posiada dodatkowo świetny widok na morze.

3. Archaeological Site of Nea Paphos

Bajeczne miejsce, pełne świetnych widoków i kawałka historii. Niektóre elementy mają bardzo łatwy dostęp, przystosowany nawet dla dziecięcych wózków. Teren ten jest dużym stanowiskiem archeologicznym z ruinami, takimi jak grobowce, twierdze, rzymskie mozaiki i starożytne wille. Wykopaliska, które miały tutaj miejsce, datowane są na okres od starożytności aż do średniowiecza. To archeologiczne miejsce znajduje się pod adresem QC45+C8G, Paphos, Cypr.

4. Skała Afrodyty

Jest to duża i legendarna skała, którą dobrze widać z kamienistej plaży i którą koniecznie trzeba zobaczyć będąc na Pafos. Plaża i lazurowa woda to zawsze wspaniałe miejsce dla całej rodziny do odpoczynku lub potaplania się w wodzie oraz zabawy w piasku. Skała nazwana jest na cześć Afrodyty, ponieważ według podań to właśnie w jej pobliżu bogini wyłoniła się z piany. Miejsce znajduje się pod adresem MJ7G+CV7, Kouklia, Cypr.

5. Oleastro Olive Park

Park znajdujący się w miejscowości niedaleko Pafos, dlatego warto się do niego koniecznie udać z pociechami. Na jego terenie zobaczyć można wiele atrakcji, które spodobają się dzieciom. Są tutaj przykładowo osiołki, a także mały plac zabaw. Nieco starsze dzieci z pewnością zaciekawi muzeum oliwne. Miejsce to znalazło swoje położenie w mieście Anogyra, Cypr, idealnie w połowie drogi z Pafos do Limassol.

Czytaj dalej: Największe atrakcje Pafos