Azja

Najpiękniejsze wyspy w Malezji

Malezja to niezwykle intrygujący i z perspektywy Europy dosyć mocno egzotyczny kraj. Znajduje się w południowo-wschodniej części Azji i jest usytuowany na Półwyspie Malajskim. Bezpośrednimi sąsiadami Malezji jest Tajlandia oraz Singapur. Niemniej, ważnymi elementami państwa są również wyspy znajdujące się w pobliżu wybrzeża, które przez wielu turystów są traktowane jako odrębny temat i turystyczna destynacja.

1. Borneo

Borneo jest jedną z najpopularniejszych wysp należący do Wielkich Wysp Sundajskich. To miejsce dla osób, które pragną wakacji w rajskiej scenerii i jednocześnie nie pogardzą górskimi wycieczkami.

2. Tioman

Tioman usytuowana jest ponad 30 kilometrów od wybrzeża. Dla wielu osób jest jedną z piękniejszych wysp należących do Malezji. Na jej terenie znajduje się kilka wiosek, które również są atrakcją. Można tutaj spotkać warany.

3. Sipadan

W północno-wschodniej części znajduje się Sipadan. To wyjątkowa malownicza wyspa, która zasłynęła jednak ze względu na piękne jaskinie będące destynacją miłośników nurkowania.

4. Penang

Penang to wyspa słynąca z dużej ilości drzew kauczukowych. Właśnie z tego względu stałą się celem podróży już przed wiekami. Największą atrakcją wyspy z całą pewnością jest fantastyczna świątynia Kek Lok Si.

5. Redang

Redang to niewielka wyspa, której głównymi zaletami jest niezwykle krystaliczna woda i jednocześnie wymarzone piaszczyste plaże. Sporo tutaj ciekawych zakamarków i miejsc, w których można podziwiać wspaniałą roślinność.

6. Wyspa Gaja

Wyspa Gaja to kolejny raj dla osób poszukujących całkowitego oderwania od codzienności. Wyspa słynie z bungalowów usytuowanych nad wodą.

7. Mabul

W południowo-wschodniej części wybrzeża znajduje się mała urocza wyspa o nazwie Mabul. To miejsce, które przyciąga turystów ze względu na malowniczą i iście rajską scenerię. Jest wioską rybacką, co również stanowi o jej atrakcyjności.

8. Kapas

Kapas to przepiękna, aczkolwiek niewielka wyspa, która zyskała popularność dzięki wspaniałym białym plażom.

9. Rawa

Rawa odznacza się dosyć dużą surowością i posiada obszary, które sprawiają, że wygląda na bezludną wyspę. To wyspa koralowa. Jej nazwa nawiązuje do pewnego gatunku białych gołębi, które zamieszkują ten obszar.

10. Jerejak

Jerejak jest niewielką wyspą, która dziś przyciąga miłośników rajskich wysp. Niemniej, kiedyś była miejscem, do którego zsyłano trędowatych.