Europa

20 Najlepszych Restauracji na Maderze w 2024

Madera nazywana jest krainą wiecznej wiosny. Na tej portugalskiej wyspie, która leży na Oceanie Atlantyckim, można cieszyć się łagodnym klimatem. Na wszystkich smakoszy czekają tutaj niesamowite restauracje. Będąc na wyspie, przynajmniej kilka z nich należy odwiedzić. Gdzie warto zjeść na Maderze? Zobacz też -> Atrakcje dla dzieci na Maderze. Oto najlepsze restauracje na wyspie:

Santa Maria – Zona Velha

Zdjęcie ilustracyjne fot. Young Shih | Unsplash

Wystarczy pięć minut spacerem od centrum miasta, aby przenieść się do restauracji, która została umiejscowiona w historycznym budynku szkolnym. Będąc tutaj, można cieszyć się niesamowitym klimatem tego miejsca, który wyczuwalny jest na każdym kroku. Adres: Rua de Santa Maria 108, Funchal, Madeira.

Marina Terrace

fot. fb.com/MarinaTerraceFunchal

Miejsce, które już od 1985 roku staje na wysokości zadania, aby wszystkim odwiedzającym zaoferować niesamowite dania. To tutaj można cieszyć się niesamowitymi smakami morza. Sprzyja temu bliskie położone wód oceanicznych. Adres: Marina do Funchal, Funchal.

il Vivaldi – Funchal

fot. fb.com/ilVivaldiMadeira

Na uwagę zasługuje nie tylko wysokiej jakości obsługa, niesamowite dania, ale także oryginalne potrawy, jakie przyrządzane są przez najlepszych kucharzy. Adres: R. Conselheiro José Silvestre Ribeiro 2, Funchal.

Kampo By Chef Julio Pereira

fot. fb.com/kampo.restaurante

Szef Kuchni Júlio Pereira wykorzystał niewielką przestrzeń do tego, aby stworzyć restaurację, gdzie chce się po prostu bywać. Smaki się tutaj mieszają. Zawsze można liczyć tu na potrawy, które bazują na sezonowych składnikach. Adres: Rua Do Sabao, 6 Cruzamento Da Rua Do Sabao Com A Rua Da Praia, Funchal.

Restaurant O Moinho

fot. fb.com/restauranteomoinhocanico

Niesamowite miejsce, jakie z wielką serdecznością podchodzi do osób przyjezdnych. Miejscowi nie mogą liczyć na gorsze traktowanie, ale każdy turysta wywołuje ogromny uśmiech na buzi u obsługi. Adres: Estrada dos Moinhos nº50, Caniço.

Abrigo do Pastor restaurant

fot. fb.com/abrigodopastor

I pomyśleć, że można tu było kiedyś znaleźć uroczą chatkę w górach, gdzie miejscowi pasterze zawsze mogli się schronić. Dzisiaj jest tutaj klimatyczna restauracja, gdzie można liczyć na potrawy, jakie nawiązują do tradycji tego regionu. Adres: Estrada das Carreiras, Camacha.

Restaurant Olhar do Campo

fot. fb.com/RestauranteOlharDoCampo

Restauracja znajduje się na wiejskim obszarze. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie ma tu nic do robienia, ale co bardziej ciekawi turyści przekonają się, że na nudę tu nie można narzekać. Po zakończonym zwiedzaniu można odwiedzić tą restaurację z pysznymi daniami. Adres: Caminho Lombo da Rocha 99 D, Prazeres.

Restaurante O Forno

fot. fb.com/BBQOFORNO

Nazwa restauracji oznacza ceglany piec, który można znaleźć na miejscu. To właśnie on używany jest przez obsługę do przyrządzenia wielu niesamowitych dań, jakie znaleźć można w karcie menu. Adres: Estrada Regional 101 #316 Ponta do Pargo, Estreito da Calheta.

Oceana Rooftop

Zdjęcie ilustracyjne fot. Maria das Dores | Unsplash

Restauracja, którą można docenić nie tylko za niesamowite dania, ale przede wszystkim na ocean. Trzeba tutaj być, aby móc podziwiać zachód słońca, który w takim wydaniu prezentuje się jeszcze bardziej elegancko. Adres: Vila do Porto Moniz, Rotunda das Piscinas nº 3 B 4 Andar, Porto Moniz.

Las Caraibas – Bar & Retaurant

Zdjęcie ilustracyjne fot. Food Photographer | Jennifer Pallian | Unsplash

Lokal, gdzie można zjeść coś na szybko. Jeżeli ktoś będzie miał odpowiednią ilość czasu, to również może pozostać tutaj na dłużej. Miejsce, które uznawane jest za jedno z najlepszych, jeżeli chodzi o lokale znajdujące się na wyspie. Adres: Rua do Porto do Laje n 15 , fajã da parreira 9270-122 Seixal PMZ, Seixal.

Restaurante Lavrador São Vicente

Restauracja, która znajduje się w jednej z najpiękniejszych części wyspy. Polecana w szczególności dla osób, jakie chcą być pewne, że spróbują lokalnej kuchni. Adres: Est Dom João V 149, São Vicente.

Hotel Quinta do Furão

Można tu nie tylko dobrze zjeść, ale także zatrzymać się na wakacje. Stylowe miejsce, które pozwala cieszyć się niesamowitym widokiem na zapierającą dech w piersiach naturą. Adres: Estrada da Quinta do Furão Nº6, Santana.

Restaurante Sabores do Curral

Można znaleźć tu wiele smaków. Jednak wszystkie one koncentrują się dookoła tradycyjnej kuchni Madery. Adres: Caminho da Igreja N1, Curral das Freiras.

O Braseiro De Gaula

Ciekawe połączenie, ponieważ można tu liczyć nie tylko na maderską kuchnię. To także połączenie ze smakami bbq. Adres: Estrada P. Alfredo Vieira de Freitas, Gaula.

O Grelhador

Restauracja, która znajduje się w innej części wyspy, jaka specjalizuje się także w daniach serwowanych z grilla. Każda z nich wyróżnia się niesamowitą świeżością. Adres: Estr. de Tristão Vaz Teixeira, Machico.

Adega Moniz

Zjeść tu można dobrze. Bez wątpienia. Jednak jest to restauracja, która polecana jest ze względu na niesamowitą piwnicę z winami. Adres: Rua de São Pedro n° 58, Santa Cruz.

Paladares da Terra

To nie tylko restauracja, ale także miejsce, gdzie można urządzić klimatyczne imprezy okolicznościowe i firmowe. Adres: ER109 69, Caniçal.

Restaurant São Cristóvão

Restauracja, która zasługuje na uwagę ze względu na położenie na klifie. Można być jednak pewnym swego bezpieczeństwa w tym miejscu. Adres: Sítio de São Cristóvão, Boaventura.

Restaurante Sol e Mar

Miejsce, gdzie można się dobrze najeść, ciesząc się widokiem morza. Adres: Avenida Dos Pescadores Paulenses,80A, Paúl do Mar.

Essência do Atlântico

Miejsce, jakie specjalizuje się w kuchni morskiej. Na pierwszy plan wysuwają się grillowane ryby. Adres: Av. D. Manuel I Loja Nº 6, Estreito da Calheta.

Czytaj dalej: Atrakcje na Maderze