EuropaPodróże

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci na Maderze

Madera
źródło: Wikipedia

Madera jest portugalskim archipelagiem położonym na Oceanie Atlantyckim.

Coraz częściej jest wybierana, jako kierunek wyjazdów urlopowych. Jest to miejsce oferujące rozrywki nie tylko dorosłym, ale także dzieciom.Madera dla wielu osób to przede wszystkim natura i szlaki trekkingowe. Z tego względu specyficznymi atrakcjami dla dzieci na Maderze będą różne sposoby spędzania czasu wśród natury i pięknych widoków.

Dla rodziców z dziećmi duże znaczenie mają:

1. Madera

Atrakcyjny, łagodny klimat ze średnimi temperaturami ok. 24 C latem i 19ºC zimą, co umożliwia kąpiele w Oceanie nawet w listopadzie.

2. Lasy wawrzynowe

Lasy wawrzynowe, a dokładniej wawrzynolistne zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1999 roku i stanowią około 16% powierzchni wyspy.

3. Kolejka linowa w Funchal

Kolejka linowa w Funchal, która kursuje ze starej części Funchal do Monte. Główną atrakcją są widoki na Funchal.

4. Monte Palace Tropical Garden

Monte Palace Tropical Garden to wielopoziomowy ogród z egzotycznymi drzewami i kwiatami, gdzie można spotkać sadzawki, afrykańskie rzeźby czy muzeum minerałów.

5. Jazda na sankach z Monte do Funchal

Jazda na sankach z Monte do Funchal. To atrakcja, która początkowo służyła mieszkańcom do szybkiego przemieszczania się już około 1850 roku. Zjazd trwa około 10 minut, a wykorzystywane są do zjazdu wiklinowe sanki, które ślizgają się na drewnianych płozach.

Sanki są kierowane i popychane przez dwóch mężczyzn (carreiros) ubranych w tradycyjne białe bawełniane stroje i słomkowy kapelusz.

6. Dolina Zakonnic

Dolina Zakonnic, gdzie znajduje się jedna z najbardziej krętych dróg na Maderze. W Dolinie Zakonnic znajduje się mała miejscowość, która pięknie się prezentuje z położonych powyżej punktów widokowych.

7. Półwysep św. Wawrzyńca

Półwysep św. Wawrzyńca, przez który biegnie trasa spacerowa PR 8.

8. Baseny wulkaniczne

Baseny wulkaniczne w Porto Moniz, które jest idealne dla rodzin z dziećmi. Są tu wygodne platformy, schodki, opieka ratowników, a także bar, szatnie, plac zabaw.

9. Plac zabaw dla dzieci

Plac zabaw dla dzieci w Calheta. Jest to obiekt nowy, ładny i zadbany.

10. Pico do Arieiro

Pico do Arieiro na Maderze z tarasami widokowymi.