Europa

10 Najlepszych Atrakcji na Maderze

Madera ocean

Madera to wyjątkowo malowniczy archipelag należący do Portugalii.

Jego stolicą jest Funchal znajdujący się w południowej części wyspy Madera. Można śmiało powiedzieć, że niemal cały archipelag jest skonstruowany w taki sposób, aby turyści mieli pod ręką dokładnie to, czego potrzeba podczas długo wyczekiwanego letniego urlopu. To również fantastyczne miejsce dla rodzin z dziećmi, które z pewnością docenią moc atrakcji.

1. Cabo Girao

Cabo Girao to słynny szklany taras na Maderze, który gwarantuje ekstremalne przeżycia dla całej rodziny. Zwykły spacer po takim tarasie to fantastyczna frajda, choć warto również udać się na taras ze względu na to, że jest on doskonałym punktem widokowym.

2. Madera

Madera to miejsce, w którym kolejki linowe królują. To doskonała forma zwiedzania dla rodzin z dziećmi, które z pewnością zaaprobują pomysł obserwowania pięknych krajobrazów z lotu ptaka.

3. Muzeum CR

Dla młodych miłośników piłki nożnej prawdziwym przeżyciem będzie słynne Muzeum CR7.Miejsce jest w stu procentach związane z Cristiano Ronaldo, a wstęp kosztuje jedynie 5 euro.

4. Ogród Botaniczny

Z całą pewnością warto udać się do pięknego Ogrodu Botanicznego na Maderze. To idealny sposób na spokojny rodzinny dzień w przepięknej scenerii.

5. Plaża i dostęp do Oceanu

Plaża i dostęp do Oceanu to nieoceniona atrakcja, która sprawdzi się w przypadku dzieci w każdym wieku. To jedna z większych atrakcji, których po prostu nie sposób pominąć, będąc na Maderze.

6. Szlaki trekkingowe

Wybierając się na wakacje w te rejony z nieco starszymi dziećmi, warto zdecydować się na szlaki trekkingowe, których tutaj nie brakuje. Taka aktywna forma zwiedzania Madery to atrakcja, która z pewnością przypadnie całej rodzinie do gustu.

7.Wiele Tras

Choć w wielu miejscach będziemy mieli do czynienia z trasami nieprzyjaznymi dla wózków dziecięcych, to jednak znajdziemy również sporo miejsc, w których bez problemu będziemy mogli się poruszać z najmniejszymi uczestnikami podróży.

8. Tropical Garden

Z całą pewnością warto udać się do Tropical Garden, który znajduje się tuż przy Pałacu Monte. To niepowtarzalna okazja do tego, by z bliska przyjrzeć się wspaniałym tropikalnym roślinom. Ogród jest eklektycznym zlepkiem różnych kultur.

Znajdziemy wobec tego elementy japońskich ogrodów, ale także szereg figur dekoracyjnych z Afryki.

9. Wzgórze Monte

Warto również zdecydować się na zjazd na sankach ze wzgórza Monte. Emocje i świetna zabawa gwarantowane!

10. Plan wycieczki

Wybierając się na Maderę z dziećmi warto dobrze zorganizować plan wycieczki, zapewniając pociechom jak najwięcej atrakcji. Tylko w ten sposób rodzice będą mogli liczyć na równie udane wakacje. Półwysep św. Wawrzyńca to doskonałe miejsce z pięknymi trasami spacerowymi, które z pewnością sprawią wiele radości najmłodszym.