10 Najlepszych Restauracji w Kielcach

złoty kurczak i ryż

W artykule zostaną zawarte informacje na temat 10 najlepszych restauracji w mieście Kielce. Powstało ono już w roku 1200. Jego największe atrakcje to Pałac Biskupów Krakowskich, Pałac Tomasza Zielińskiego, park miejski w Kielcach. 

czekoladowe ciastko w restauracji

10. Monopolka

Miejsce to powstało z ogromnej tęsknoty, a także miłości do tradycyjnej polskiej kuchni w jej dosłownie najlepszym możliwym wydaniu. W menu Monopolki można znaleźć wiele smakowity nawiązań do pięknej historii naszego cudownego kraju. Ponadto nie mogło oczywiście zabraknąć regionalnych pozycji. Wszystko to zostało perfekcyjnie okraszone w wódki i likiery wyłącznie polskiego pochodzenia.

9. Monte-Carlo

Restauracja powstała na przełomie 2001 roku, czyli ma ona ponad 2 dekady doświadczenia w serwowaniu gościom przepysznych dań. Od tamtego czasu lokal skupia ze sobą stale powiększającą się grupę wiernych klientów, którzy z radością przychodzą do niego skosztować coraz to nowszych smakoci, które pobudzają ich kubki smakowe w dość niezwykły sposób łagodząc podniebienia.

8. PoRzeczka

Restauracja jest odpowiednim miejscem na dosłownie każdą okazję, zarówno wspólny obiad z rodziną, czy lunch w przerwie podczas pracy. Ze wszystkich dań na wyróżnienie zasługują przede wszystkim różnego rodzaju pizze, którą są wręcz fantastyczne.

7. Oranżeria

W tej lokalizacji mamy do czynienia z idealną kompozycją wielu ciekawych dań pochodzących z przeróżnych kultur. Przykładowo specjalnością szefa kuchni jest siekany tatar, sernik limonowy, czy pierogi wypełnione farszem z królika.

6. Antresola

W Antresoli znajdziemy wiele wartych uwagi zup, dań dla dzieci, potraw rybnych, deserów, czy pozycji typowo mięsnych. Ponadto można złożyć specjalne zamówienie z dostawą do domu, czy zorganizować kapitalną imprezę okolicznościową na wyjątkowe okazje.

5. Rozmaryn

W tym przypadku mamy do czynienia z kuchnią śródziemnomorską. W menu znajdziemy między innymi różnego rodzaju ryby prosto z pieca, pizze, makarony, czy dania główne do których zaliczamy przede wszystkim Cevapcici, tudzież Pljeskavice z jagnięciny.

4. Pescatore

Miejsce to spełnia wszystkie warunki, aby bez problemu zorganizować przyjęcia dla firm, spotkania o charakterze biznesowym i rekrutacyjnym, a także lunche, oraz kolacje dla grup zorganizowanych. W Pescatore mamy także do dyspozycji cudowny catering. Restauracja specjalizuje się zatem w organizacji różnego rodzaju przyjęć okolicznościowych.

3. Pod Złotą Różą

Mieści się ona w samym centrum miasta. Jest ona miejscem wręcz idealnym do przeprowadzenia spotkań o charakterze czysto biznesowym, czy spotkań rodzinnych. W karcie menu znajdują się naprawdę różnorodne dania. Ponadto do potraw serwowany jest bogaty wybór wytrwanych win.

2. Rockabilly Steakhouse and Whisky Bar

W restauracji serwowane są przede wszystkim sezonowe steki wołowe. Ponadto w ofercie nie próżno się doszukać gillowanych na szkołę kreolską owoców morza, czy kultowych deserów tworzonych wyłącznie z najświeższych owoców.

1. NEKO korean & japanese

Jest to typowa kuchnia azjatycka, składająca się zarówno z wątków charakterystycznych dla kultury japońskiej, jak i koreańskiej. Całość cechuje kapitalne wykonanie dosłownie każdego dania, nietuzinkowy deasign, fantastyczny klimat otaczający to miejsce, czy naprawdę rozsądne jak na dzisiejsze warunki ceny. Warto więc zdecydowanie odwiedzić NEKO.

4/5 - (liczba ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.